Alati, auto kozmetika, dijelovi - popusti i akcije..

Franz

Well-known member
Bio sam kupio onaj nastavak za čišćenje oluka. Naivno sam vjerovao kako ću dobiti cca 20 metara visokotlačnog crijeva za 180 kuna i "zaebat tržište". :) Ništa od toga. Namjena crijeva, naravno, nije spajanje od perača do pištolja, nego od pištolja do nastavka koji se gura kroz oluke. Konektori ne odgovaraju. Tako da pušiona. Veliki plus za Lidlovu politiku povrata robe. ;)

Karcheru ne dam 500 kn za 9 metara. Nisu normalni. Ko ih j...e. Naposlijetku sam naručio od Kineza s Alije 10m za 180 kn s poštarinom iako sam htio preskočiti čekanje s Lidlom.

334002595_562500412673612_9160189305821545079_n.jpg

334724579_1721705634928924_1616885049884390052_n.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako nas apokalipsa zaobiđe, morao bi si i ja piknuti ovako nešto
Jahači apokalipse i dalje jašu okolo, ali nakon 3 i pol godine sam donio jednu od boljih životnih odluka.



Hvala gosponu Cutac Cutac na inspiraciji, cijelo vrijeme mi se vrtila po glavi... u međuvremenu nestala sa Ciakovog neta, al konačno našao i odlučio.
Nemam drugih fotki jer sam odmah krenuo pumpat oko auta s njom pa me uhvatila kiša.

Model JTM220000, 2.2t, laganih 28.5kg.
Cijena sa dostavom iz Slo - 155€, mislim da je odlična s obzirom na inflaciju/kürac/palac.
https://www.alati-zabjek.hr/izdelek/JTM220000/hidraulicna-krokodil-dizalica-22-t-jtm-winntec

Imaju drugih modela, ovaj je čini mi se najjeftiniji njihov u ponudi.
Moram se s njom pozabavit ovih dana, pa ću napisati još koju...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema brige, uvijek je nešto ispod :)

Jedina zamjerka na prvu, stražnji kotači se malo teže rotiraju na (lošem) betonu, pa ju nije baš lako precizno “voziti” okolo.
No mislim da će se razraditi sami, ako ne onda ih se i da otpustit malo.

Nigdje nisam mogao naći ‘Made in’, no po svuda su nizozemske adrese i po bar kodu baca njih, tako da je - Made in Nizozemska.

Brzina i lakoća dizanja naspram onih igrački je neusporediva. Sve u svemu topla preporuka.

Ovaj zadnji komad (gumeni) sam našao u kutiji, nemam pojma čemu služi…. no ne djeluje jako bitno.




 

Cutac

Prèkaroš
Opa, čestitke i dobrodošao u klub :D

Ovaj gumeni dio nije za stopicu za pumpanje?

Preporučam da makneš tu original gumu sa tanjura i staviš pak jer je ova pretanka za dizanje na grede (sjest će rub tanjura na lak i sjebati ga), a ona pera na pragovima ju probiju bez jebemti.

A za zadnje kotače nije bitno, kad auto povuče, budu se pomakli. Ja ih ne bih otpuštao nikako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovaj gumeni dio nije za stopicu za pumpanje?
Misliš na ovu pedalu pod br. 44? Nemam iskreno pojma, namjerno sam stavio sa ovom kataloškom slikom... ne vidim nigdje ovakav komadić naveden. Mislim sačuvat ću ga, pa ako skužim di fali... al sve šljaka bez problema.


Preporučam da makneš tu original gumu sa tanjura i staviš pak jer je ova pretanka za dizanje na grede (sjest će rub tanjura na lak i sjebati ga), a ona pera na pragovima ju probiju bez jebemti.
Sve jasno, zaletit ću se do Dechatlona pa uzet komad dva. Al nije mi bilo hitno jer auto s kojim se igram ima izbočene plastične potore za dizanje ispod pragova, savršeno se sljubljuju sa trenutnim tanjurom :)


A za zadnje kotače nije bitno, kad auto povuče, budu se pomakli. Ja ih ne bih otpuštao nikako.
Neću, mislim da je baš do betona problem, pa kad nije opterećena ih ne vrti. Na popločenom dijelu su puno bolje radili.


Tvoja i dalje radi bez problema?
 

Cutac

Prèkaroš
Dap, na tu 44 mislim. Izgleda kao neki damper ili protuklizno za nešto pa vidi na takvim mjestima. Tipa kad se ruka spušta, da ne udari.

Te pakove iz Dechatlona i ja imam.

Moja još dela super, digla je auta i auta, odradila svašta, dizala motor, razne kućanske uređaje...
Znači za tih 1200 kuna se isplatila sto puta.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dap, na tu 44 mislim. Izgleda kao neki damper ili protuklizno za nešto pa vidi na takvim mjestima. Tipa kad se ruka spušta, da ne udari.
Probat ću još prošnjofat, računam da je i mogao biti samo neki komad da u transportu neš ne lupa... jer ju nikako nać na listi dijelova.


Kit za reparaciju gume - onaj obvezni koji treba imati auto koji nema rezervni točak - gdje ga je najjeftinije kupiti?
Njuška
https://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/set-krpanje-gume-continental-oglas-41733567

ili
https://www.mall.hr/vanjstina-vozila/slime-kit-za-krpanje-auto-guma-slime
 

liberty

Well-known member
uf....ja sam ga koristio - na bočnim prozorima mi je bio problem jer su se stvarali groševi vode pa ne vidiš od njih, na prednjem staklu su brzo popustili brisači, a na stražnjem prozoru je brisač poćeo nenormalno škripati

ali da je s njim lako očistiti stakla u tren oka je
no više ne hvala
s onim što mi je ostalo od njega prebrišem farove i to je to (možda i one crne sjajne plastike na vratima)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
OK su to stvari i šljaka, ali ja to više ne stavljam na šoferšajbu, samo na stakla bez brisača. Propadne brzo taj sloj (ne nestane) i kad rade brisači ostaje iritantna maglica za njima. Uyebe brisače i ful je teško za oprati sa stakla, trebalo mi je valjda 5-6 pranja da skinem to kompletno sa stakla.

Drugo riješenje je proć sa novim slojem RainXa, i tako u krug... al nije to za mene.
Ima od ovog već pet godina... al znam za friške slučajeve (jednog sam ja morao ribat alkoholom) sve je isto, tako da to i dalje nije za mene (što se stakla sa brisačima tiče). Okolo ga i dalje znam nanjeti.
Jednostavno mi je draža opcija čistih funkcionalnih brisača od toga da voda samo klizi sa stakla. A stvar je ili/ili jer se brisači i RainX mrze. One kratkotrajne fore sa 'namaži Rainx na brisače' nisu riješenje.
 

liberty

Well-known member
Dobro je čuti i loša iskustva. Meni je ok. Kad lagano curi vani brisači ni nisu potrebni
meni zaista zeznulo brisače
ali vizualni učinak i "bježanje" vode s vjetrobrana je iznimno kao i lakoća nanošenja
ali me smeta što na bočnim staklima vode ostaje još i više (groševi vde mi zaklanjaju pogled)

po meni to od sada ide na svjetla, bočne lakirane crne plastike i retrovizore (tamo mi je to efikasno)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Samo za plastiku treba uzeti namjenski RainX (mislim da imaju baš liniju za to ili neko potpuno drugi proizvod).... jer običan nemre bit ni približno efikasan. Koliko su mi objašnjavali, ta kemija iz RainXa se veže baš na silikat u staklu.
Plus običan ima otapalo (mislim aceton), pa i to smeta plastičnim površinama
 
Na vrh