Alati, auto kozmetika, dijelovi - popusti i akcije..

gambler072

C5 enthusiast
Ma imam vec neki uniorov set su se vremenom pogubili neki dijelovi pa sam kontao nesto ovakvo ubaciti u auto da stoji, pa da vidim iskustva :)
 

sir.Oliver

Well-known member
slobodno kupi , ja je koristim profesionalno ... znači matica / vijak ... 30 , 32 stegnuti ljudski ( na pumpama ) skoro 4 godine i još me nije izneverila ... jedini nedostatak , koji mi smeta , je što nema klasični T već se koristi dugačak nastavak umjesto poluge .
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Bil danas i kupil ovog za 170. Hvala @tomica0308 još jenput. :)
Ako još nekog bude zanimalo, adresa je Virovska 5. Dubrava, Konjščinska u principu. :) Taj tip dućana. Ali, dobil sam i račun i sve. :) Nisam veroval kad mi ga je isprintal.

ZapraF zel sam odma tri seta, jer su se narudžbe nanizale.



Za te novce sam išel malo eksperimentirati. Nataknul sam na ključ cijev od 150 cm (sila puta krak, pa kud puklo :D) i odvrnul zapačeni šaraf na kotaču. Fino je zaškripalo. Ključ je izdržal i dela još, a bit nije puknul, ali se malo uprešal u šaraf.

Probajte to s tim iz Lidla, pa javite dal je izdržal. :rolleyes:
 

Dalibor

Dado Tornado
je li jedan od ta tri seta za jednog ivana koji živi blizu brezničkog huma?
baš sam danas sa njim pričao o setu gedora iz konjščinske
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
O alatu iz Lidla. Aku odvijač-bušilica, danas sam ustanovil, ima zazor na glavi. Osovina (?) je u ekscentru.
Do sad to nisam vidio, jer sam tek par put koristil za bušenje. Sad kad denem svrdlo ide tri mm levo-desno dok se vrti. Nemreš fino rupu probiti neg glođe. Prvo sam mislil da mi je svrdlo iskrivljeno, al nije.
 

sir.Oliver

Well-known member
ako je jeftinije samo dva kompleta gedora ( parkside ih ima tri ) a parkside ima i okasto viličaste ključeve onda izvolite .... ja sam uvijek za parkside , ima više dijelova ( 216 ) a i kvalitetniji je . da ga ne koristim profesionalno , ne bih ga preporučio , ali , ja ga koristim svaki dan a to ne odvijam vijke M8 - M10 .... već M16 ... do M24 ... a to su već ozbiljnije sile pritezanja .... inače by pumpe na vruću vodu ( pritisak oko 20 atm ) curile / duvale na sve strane ....
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ajde barem njima nije problem vratiti kupljeno.
Da, odma su rekli budete pare dobili. Velim, neću pare. :) Budu me navodno zvali iz servisa, pa ću videti s njima.

ako je jeftinije samo dva kompleta gedora ( parkside ih ima tri ) a parkside ima i okasto viličaste ključeve onda izvolite
Kak kome, ne. ;) Imal sam parkside bitove za aku odvijač i za ovu aku bušilicu-odvijač. Svi su se poglodali. Èak i torx koji je napravljen da preskoči kod dotezanja. Morti ja ne znam šrafati s elektrikom. :)

Kad kupujem jeftino, kupujem najjeftinije. Ovaj po 170 ima sve kaj mi treba. 555 kn mi je preveć za takv tip alata. Ak mi kaj bude falilo u ovom od 170, uvek mogu (do)kupiti bit po bit.

P.S. Sad sam tek primetil kak je ovaj set gedora po 170 isti, ali isti kaj i ovaj u Mall.hr. Isti kofer i druga boja ručki, ali zato košta 500 kn.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Danas mi se desio jedan standardan scenarij...
Dosta se šarafalo i kinez je odradio 99% posla. No onda je na red došao jedan zapečeni i izguljeni torx 55.

Probao ssm i sa nastavkom iz novoga kineskog seta ali neide... jedino što može uhvatiti šaraf je vrh nastavka, ali se je nakon par pokušaja iskrivio i počeo je ispadati na svaki pokušaj.

Sljedio je đir do Peveca po Uniorov nastavak (50kn, trećina kompletnog kineza).
Naravno, Unior je uhvatio iz prve i bez iskrivljavanja odvrnuo šaraf.

Ako ikada dobijem na lotu, jedna od prvih stvari će biti garaža s Uniorovim kompletom. Ali do tada će i ova šema funkcionirati :D
 

sir.Oliver

Well-known member
Ivane , da bi dobio na Loto , moraš najprije uplatiti ... ali ni to nije garancija dobitka . bolje te novce deni u čarapu ... tako ćeš prije imati potrebnu sumu , sigurno je i sa minimum rizika .
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Istina... al imam još jednu metodu, rekao sam svojima ako mi imaju potrebu išta kupovati nek to bude alat, kvalitetan :D
(do sada me se još nitko nije sjetio :) )
 

Milosh

Test
Zato ja ne volim da mi neko poklanja alat, ni ručni ni električni. Nikad to ne bi bilo ono što ja hoću, a onda bih zapeo sa nečim što nije dovoljno loše da se baci/ostavi a nije ni dovoljno dobro da budem zadovoljan. Radije štedim pa kupim pravu stvar.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
400kn u Lidlu, reko ajde, nek se nađe... 300nM odvrtanje, 100nM zavrtanje, taman za kotače.



I kürac. Danas sam ga vratio, nasreću Lidl po tom pitanju ne komplicira.
Uglavnom gövno ne služi ničemu, ne udara niti blizu deklariranim vrijednostima.

Ne kupujte :whistling:
 
Na vrh