Alati, auto kozmetika, dijelovi - popusti i akcije..

mengela

Well-known member
Donator foruma
Koliki je kompresor? Imas tog u lidla par sto kn, budu svi moguci prikljuci i alati na komprimirani zrak
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Treba mi prvenstveno za slaganje namještaja, knauf i slično. Ali na pauzi je još kupovina, razmišljam i o Makitinom setu sa takvom i udarnom u paketu.
U tom slučaju bi jača i za radove na autu poslužila.

E, sad sam se sjetio, imam kompresor pa moram nabaviti odvijac, pistolj za lak i pijesak. Koliko te stvari kostaju?
Ovaj odvijač koristim oko auta:
https://www.bauhaus.hr/strojevi-i-pribor/strojevi/kompresori-i-pribor/kit-line-odvijac-craftomat.html
S ovim radim većinu posla oko auta, u kombinaciji s gedorama i moment ključem. Samo nek ti bude jasno da je recimo 5 puta slabiji od onog kod vulkanizera, ali toliko i jeftiniji. Kupio sam i Parksideov za rezervu, čine mi se tu negdje.

Pištolj za lak imam iz Peveca, nemogu ga sad nać na netu. Uglavnom plavo ljubičaste je boje, HPLV, negdje oko 400-500kn. Lakiram s njim dosta, al tu puno ovisi o detaljima, jel narihtan dobro pištolj, jel boja dovoljno rijetka i sl... No odradi posao, lak na felgama se još drži :D

Pištolj za pjeskarenje sam uzeo u Lidlu na akciji samo iz znatiželje, al ga još nisam probao. Makar ne očekujem puno, nema ozbiljnog pjeskarenja s ovim našim igračkama...

I zadnje, bio sam u Lidlu uzeo pneumatsku bušilicu i bila je katastrofa. Dal je bila pokvarena ili koji k, ali ništa ozbiljno nije mogla odraditi. Vraćena je isti dan.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E taj GSR na drugoj slici je sad 630kn na akciji sa dvije baterije.
Udarni model, GDR je oko 800kn.
Znači ta dva modela, sa četri baterije i dva punjača = 1430kn.

Ima ih kupiti u kompletu, ali se dobe ''samo'' dvije baterije i jedan punjač = 1300kn
Osobno mislim da je bolja gornja opcija, pa dobiti još dvije baterije i punjač za 130kn.

Opcija je i Makitin komplet sličnih specifikacija = 1300kn
LCT204 =1350kn

Do pon. ću još pričekat ako stigne koja bolja ponuda, možda kakav rabat odluči pobjednika :D
 

Cutac

Prèkaroš
Aj baš ću ti sutra slikati svoju Makitu, ne znam koji je model.

Menga, ne znam koliki je kompresor, znam da ima V2 motor :D :D

Ivan, hvala, budem uzeo u obzir. Makar mi je 400 kuna previše za dva šarafanja godišnje.
 

sir.Oliver

Well-known member
to cutac ... nije motor V2 , već kompresor . motor je na struju . mislim da razliku nema potrebe posebno objašnjavati . LP
 

Cutac

Prèkaroš
Nisam te tocno skuzio?
Nije elektricni kompresor nego ima unutarnje izgaranje. I prilicno sam siguran da je V2 jer je motor u V i ima dva seta rebara za zracno hladjenje.
 

sir.Oliver

Well-known member
aj leba ti , nabaci fotkicu , pa da vidimo što to zapravo je . i kompresori imaju rebraste cilindre ... i obično su konstrukcijski postavljeni u V .... motori su u pravilu redni . izuzetak su V6 , V8 i veći .... za V2 motor još nisam čuo ( izuzetak su motocikli , gdje je to uradjeno zbog smanjenja gabarita )
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imam dva seta identična ovom prvom (za koji mislim da je bolja kupovina radi velikog/malog seta). Generički kineski, vjerovatno iz iste tvornice... samo ih se da naći sa drugačiji bojama na ručkama. Ali to je to.
Za hobi i laganini rad su super, ali da ih se i potrgati :D

No evo, jedno 4 godine je izdržao prvi set (a dosta je radio), jedno 10ak nastavaka sam strgao.... ali same gedore su još dobre. Nedavno sam uzeo preko fejsa još jedan za nekih 350kn. Prvi je bio 399kn u Metrou.
Pa probaj naći malo bolju cijenu ;)

PS

Ova dva Boschova uređaja (GSR i GDR) što sam uzeo su genijalni. Puno sam brži oko auta recimo, udarni bez problema skida većinu šarafa i stane di pneumatski pištolj nemože.
Manji je za interijer dobar di su nježniji šarafi, ili recimo za poliranje (riješio farove s njim).
Uglavnom prezadovoljan sam za sada, vidit ćemo koliko će trajati
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
za koji mislim da je bolja kupovina radi velikog/malog seta
Kaj se može s malim setom oko auta di nemre veliki? Bil je u plodinama set. 350 kn. Nije puno, ali je preveć ak je šrot. :) Isto kinez xyz. Tak da sam odustal

Ova dva Boschova uređaja (GSR i GDR) što sam uzeo su genijalni. Puno sam brži oko auta recimo, udarni bez problema skida većinu šarafa i stane di pneumatski pištolj nemože.
Danas sam prekopal garažu, jer mi Lidlova bušilica-odvijač nije mogla skinuti 13-icu nasadni od nosača akumulatora. Klak-klak-klak-klak Ide do 20 njutna, a ovaj je min. na 30 (koliko je max. prema specifikaciji) stegnut. Malo sam ga sad WD-om špricnul, pa popusti do jutra. Ak ne, u ponedeljak bum na poslu posudil iz kamiončeta. :)
Na pneumatski pištolj mi nedje 13-ica. Nemam nastavak. Nemam osovine, preduboko je.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kaj se može s malim setom oko auta di nemre veliki?
Da, mali je u službi 75% vremena. Veliki samo za veće poslove (šarafi oko ovjesa, bloka motora i sl).
A i tu ga često mjenjaju pneumatski odvijač, poluga ako je zapečeno, ali i kilo ključ s kojim se dovršava.

Posluži i on, ali se meni pokazao kao manje bitan za šrafanje oko vozila. Treba ga svakako imati, ali mali je must-have.

Ma nije to baš potpuni šrot, odraditi će posao... al recimo bitovi će popucat prije ili kasnije (recimo kod stezanja šarafa glave je meni roknuo) ili recimo ova njihova poluga mi je pukla na matici glavčine. Za te zahtjevne stvari treba imati pravi alat.
Ali same gedore su se za sad pokazale neuništivim.

Danas sam prekopal garažu, jer mi Lidlova bušilica-odvijač nije mogla skinuti 13-icu nasadni od nosača akumulatora. Klak-klak-klak-klak Ide do 20 njutna, a ovaj je min. na 30 (koliko je max. prema specifikaciji) stegnut.
To je jačina kao ovaj odvijač GSR. To je za nježnije stvari... tu bi ti dobro došao ovaj baterijski udarni odvijač GDR, on ide do 100nm... i stvarno skida iznenađujuće dobro.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
tu bi ti dobro došao ovaj baterijski udarni odvijač GDR, on ide do 100nm... i stvarno skida iznenađujuće dobro.
Bi. :palac-gore: Da imam nastavak, pneumatik bi ga odvrnul u treptaj.

Idem pogledati kaj jaoš mall ima, pa uzmem. Misliš da Michelin ima jače i kvalitetnije ljevane bitove?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne vjerujem. Mišelin ne proizvodi takve stvari, samo prodaju svoje ime kinezima. Pa si opet na istom kineskom krom-vanadiju.

Moj savjet ti je da nađeš najjeftiniji ovaj set sa dvije gedore (vidi ovo). A ako budu pucali bitovi, kupuj zasebno kvalitetnije bitove koji fale. LUX ima dobru ponudu u Pevecu, bolje od toga ne treba za nas amatere.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Moj savjet ti je da nađeš najjeftiniji ovaj set sa dvije gedore (vidi ovo).
Taj ti imaš? I gedore još uvijek rade? Za te pare... :wub: :p

mislim da je istekla ponuda. Nema više na padajućem izborniku za narudžbu. :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da... dva seta takva (vidit ćeš ih u više varijacija, ali to je to). Stare gedore ne posustaju, a nije da ih nisam maltretirao. Veća je znala poslužit i kao čekić, padale su... ništa. Još uvijek vrte lijevo-desno savršeno.
 
Na vrh