Alati, auto kozmetika, dijelovi - popusti i akcije..

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super mi je ovaj kanal, a još mi je bolji Finnglish :D

Za ovu svrhu imam par komada narezanih od greda, uvijek idu kao backup ispod auta. I kotač naravno ako se skida :D

Ali lijepo je vidit da i ovi jeftileni drže solidno, Citrać sa svojom jednom tonom im nemre ništa
 

sir.Oliver

Well-known member
zašto " voltaža " kada za to postoji termin ... NAPON ? a napon može biti do 14.5 V ( kod novijih automobila i do 16V )

a što se tiče kontrole samog akomulatora pomoću voltmetra , dobiju se rezultati koji nisu zadovoljavajući . ( može se izmeriti mapon , recimo 13.8V a akomulator može biti KO , jer nema dovoljan kapacitet ... ne može isporučiti traženu struju ....)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zašto kuplung kad postoji kvačilo, zašto kubikaža kad postoji zapremnina, žašto akumulator kad postoji munjosprem, zašto lopov kad postoji političar... žargon ti je to, standardno prihvaćeni.
Plus, u stranoj literaturi je to uobičajen naziv.
Kužim ja da školovane strujiće to možda dira, ali dok se god razumijemo, koliko je bitno? :D
 

Milosh

Test
Jel to valja išta ili bolje čekati onaj iz Lidla za 120 kuna?
To je skroz druga stvar i ne moze se porediti sa onim iz Lidla. Potpuno je drugi nacin dobijanja struje, a da ne pricamo kontrole punjenja. Ovo je klasicni punjac koji napon pretvara trafoom i koji nema nikakve kontrole izlazne struje, što znači da akumulator može da vuče koliko god struje želi. To nije dobro za moderne akumulatore.

Punjač iz Lidla pak niži napon stvara tzv. svičerskim ili prekidačkim napajanjem (eng. switched mode power supply) i zato je puno lakši. Ali najvažnija razlika je u kontroli. Punjač iz Lidla kontroliše punjenje i izlaznu struju pomoću mikrokontrolera i maksimalna struja punjenja je 3.8A, što je dovoljno za akumulatore auta, a ne oštećuje ih.
 

Cutac

Prèkaroš
Kako me Resolfenice spašavaju troška od 4000 kuna :stovanje:
Ultraleggera Titanium, auf :wub:

Nego, koliko bi se moglo dobiti za 4 čelične, stare 7 godina? :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A vidi koliko je čelik po kg :D

Taman bio s lovom u rukama za 15 Superturismo i kürac. Ostale jedna u Zd i jedna u Zg :mad:
Nema naruđbi, prekidaju suradnju sa OZom i ovo je rasprodaja zaliha.

PS

Neznaju centralnu rupu felgi. Dobro pa se ne bave kotačima
 

Ax boy

Well-known member
Kada smo u temi kozmetika auta, jučer nakon 3 sata po onom mmminussuu,očistio i kemijski iznutra i oprao izvana tatinog Berlinga zlatnog. Sad se ne bi reklo da mu je 582000tkm,uskoro se čeka jubilarka 600 000tkm, bit će slavlja huraaaa. Bome znate šta,nije lako sređivati picikato auto,no nooo , ma jok ekipa. Kako šta se to priča o felgama,ima se,neka neka:)
 

Franz

Well-known member
Nekidan sam na nekom YT kanalu vidio kako neki lik uredno, spretno i naizgled lako skida razne plastične oplate u autu s nekakvom plastičnom polugom (nalik malom plastičnom pajseru). Ne znam kako bi to uopće guglao. Jel zna netko, prema opisu, kako bi se to moglo točno zvati ima li to kod nas negdje za kupiti. U smislu da ne moram čekati mjesec dana s eBaya i sl. :)
 
Na vrh