Zašto vozite upravo Citroën?

HAL9000

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Vozio sam novi C5 exclusive na 18 " felgama i bome me hidraulika neugodno iznenadila, lupa na grabama ko da je dacia, meni to bas i ne podsjeca na stare hidraulicare. Taj sam auto skoro i bio kupio ali me odbila automatska getriba i 2.7 HDI motor koji pije po gradu 12 litara.
Baš sam malo gledao C 3 picasso i , nekako mi se cini najpogođeniji model od svih citroena uz novi cactus, mislim u duhu prošlosti i genijalnosti....
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Vozio sam novi C5 exclusive na 18 " felgama i bome me hidraulika neugodno iznenadila, lupa na grabama ko da je dacia
A što udobnost ovisi samo o hidraulici a ne o ovjesu i gumama?
čim su nisko profilne gume odmah je grublja vožnja.
A c5 je udoban do bola vozio sam se.
samo je važno sve uskladiti hidraulika.ovjes, gume. :grin:

C5 je vrh svih limuzina na tržištu. Nema mu premca.:rolleyes:
 

shicy

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

zašto vozim Citroen? zato što je auto već dugi niz (10-ak) godina u obitelji, znam tko ga je i kako vozio i znam da nije imao ozbiljnih kvarova.
Xsarica je udobna i tiha...rado bi da me još dugo dobro služi :)
 

vborovic

C5 modifikator
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Kako tumačiti pitanje, zašto vozim model auta koji vozim, ili zašto Citroen kao proizvođač?

Ako prvo, onda zato jer:
- prethodni auto bila Xsara 3-vrata, i odlučio da slijedeći mora biti s 5 vrata
- zapeo sam za C-Crosser, ali odustao jer su ga prestali proizvoditi (nije aktualan model)
- odabrao C5 karavan (spušteni C-Crosser praktički ... :D) ... a karavan umjesto limuzine, jer limuzina ima klasični prtljažnik, i zadnji kraj mi nije toliko lijep kao na Tourer izvedbi

Ako drugo:
- moj auto je 5-ti Citroen u obitelji, svaki je sve bolji i bolji, kvarovi nas zaobilaze, i sve je samo toči i vozi (minus redoviti servisi i zamjene)
 
Posljednje uređivanje:

gule

Active member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zato što ovaj auto izgleda, kao da je prekosutra napravljen, a postoji već 40 godina...

Ovdje se vozim sa posla...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=OynOBux00W4[/ame]

Zato što ga mogu upaliti u ekstremnim uvjetima, kad svi moderni posustanu...pa čak i na kurblu...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=IN3Rju3LgC0[/ame]

A ako treba i poslije više od 10 godina stajanja i na žice...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=TmBEXRBpUjA[/ame]

A pošto nemam Land Rover Defender...vozim Citroen...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Jvh-j6AK-rI[/ame]

I kad mi dosade planine, ja krenem sa svojim kumom na put u Italiju...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=384pVHr0pnI[/ame]

Itd...
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zato sto je,najrentabilniji od svih koje sam do sad imao,zato sto je korak ispred po izgledu i dizajnu od velike vecine ostalih automobila a sve to za malo kesa!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Jer je bil jeftiniji i bolje opremljen od 206ice i Swifta s kojima je bio u finalu. (a u prvoj rundi potrage je bio bez puno razmišljanja prekrižen :D )
 

goranpo

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Prvi auto koji sam vozio bila je Mazda 323 90-o godište od staraca, prvi koji sam kupovao i odabirao bio je Hyundai Accent koji je bio u švicarcu pa je u četvrtoj godini morao na burzu iako sam bio zadovoljan autom(ne toliko održavanjem jer je svaki servis koštao najmanje 1500 kuna). Kad sam rješio Accent nasljedio sam od brata Xsaru(brat je prešao na novi C 4) koja je sad već preko 10 godina u obitelji i s njom smo prezadovoljni, udobnost, izgled, potrošnja, održavanje, sve je odlično. Nakon Xsare sljedim bratov primjer i ostajem u Citroen obitelji i za tjedan dana idem po C-Elysee, jer zašto mjenjati nešto s čim si potpuno zadovoljan!
 

chewap

Mesožder
To je bestbuy rabljeni auto koji sam našao.
Prvo Xsara tu je počela ljubav prema Citroenu da bih nakon njega gledao Opele, Kije, Hyundaie i osim povoljnije cijene za koju sam našao sadašnji C4 kad sam ga počeo voziti osjetio sam ono nešto i to je bilo to :wub: Sljedeći auto nadam se C5
 

Ruske

Active member
- zato jer je bestbuy auto sa 180ks bio kad sam kupovao...gledao sam sve i svasta, slabije, skuplje, sa masu vise km (dizel), na kraju se odlucio za ovog
- htio sam veci udoban auto, primjeren mojoj dobi, a ne da dovijeka vozim jurilice sa skoljkama, ovjesom do poda i spuhovima da me se cuje na vrh ucke
- zato jer sam svojedobno kad sam polozio dobio (skupa na koristenje sa starom) C2 HDi i vadio mu mast godinama i autu nikad nista (osim guma skurenih i plocica)
- zato jer je francuz
- zato jer je VTS!
 

charllie

Active member
Decki vec sam pisal zasto citröen i vec uzivam znjima prek 20 let,2x BX,3xXM,momentalno se koturam na C5 1 hdi karavanu i piksacu 1.6 16v benzincu.Hidraulika mi je vkrvi i nebrem bez nje a ktomu jos uvijek su citraci malo drukciji ,nekak uspijevaju odskociti od ostalih pa su ih poceli i svabe koperati u pogledu kupeovskih linija i petih vrata.Fala bogu s cenom i pouzdanosti su jos uvijek za nami kak se god falili po raznim avto revijama o svojoj premium klasi.MO REJU TO MALOJ DECI PRICATI A MENI pu-iti znate kaj.

A sad da se pofalim, evo nakon sinove Xantije i zet kupio citraca i to C5 2 hdi 2.0 136 konja i veoma ponosan na njega.Decki da znate kak je to lepo vidit cetiri citraca na gruntu a mladji sin upravo zapoceo vozacki i daj pogodite kaj bu vozil za marku.
Bum zamolil sina da dene slike nasih limuzina,da ne mislite da pricam bajke i mislim da rijetko v kojem dvoristu morete naci catiri citraca.:angel:
 

Krky

Lakerski profesionalac
evo nakon sinove Xantije i zet kupio citraca i to C5 2 hdi 2.0 136 konja i veoma ponosan na njega.Decki da znate kak je to lepo vidit cetiri citraca na gruntu a mladji sin upravo zapoceo vozacki i daj pogodite kaj bu vozil za marku.
daj nabrkaj zeta i sina da nam se pridruže na forumu.. :cool:
ps: charllie, si pobral?
 

charllie

Active member
Pobral irazocaral se,racunal sam oko 150 l a dobil nekih 100 uz 20 l vode,a kaj bus moral bum kupit ,.no kleti dok rodiju ove druge mlade bice vina da se bumo koturali po bregov.Bum se potrudil da dopeljam zeta na forum,posto je puno na internetu no sin je malo prelijen za to a :cenzura::cenzura::cenzura:-ga ima i srecu da mu se Xantija ne kvari a neksu sitnicu mu tak i tak ja posrajfim.:angel:
 

toma

Active member
Zašto vozim citraća, pa zato što se osjećam sigurno u njemu ( a to mi je bitno ;) ). A drug o udobnost. Imam dvije C5 2.2. hdi 2003 godina i bome ih nebi mjenjao. Htio sam si uzeti audia a4 3.0 tdi-ja ali jbg kad se jednom u zaljubis u hidraulicara tesko da te to pusti :)
 
Na vrh