Zašto vozite upravo Citroën?

Dalibor

Dado Tornado
zx mi je prvi citrić, i kada sam kupovao auto ciljao sam na neke druge proizvođače, ali dok sam se jedne nedjelje šetao po sajmu na jakuševcu, naišao sam na zx.
i tako pogledao iznutra, dosta uščuvan, gledam ga izvana i mislim ovo je pravi auto...
i kako mi se žurilo tog dana dogovorim ponovni sastanak kasnije...
uzeo sam ga jer je iznutra prostran kao broj veči auto, jer ima veliki i praktičan gepek, jer ima meke obloge na vratima i kabini (ne kao recimo "moderni" auti), jer je samo 4m dug, naravno zbog stražnjih upravljivih kotača i njemu svojstvenog ugođaja u vožnji, mekog vješanja...

da kupujem auto ponovno bi potražio zx-a, ali vjerojatno bi prvo gledao nekog dizela. najozbiljnije mislim kako je to najbolji auto zadnjih 20 godina :wub: iako moj izgleda "skoro" kao da je proživio rat :D
 

c5 dr

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zašto? kod mene je to tradicija ,djed vozio samo citroena ,tata cijeli život vozi citroena i meni je ovo 5 citroen(zx,xsara,c2,c3,c5)
Zarazna bolest koj mi neda da ni ne pomišljam ni na koji drugi auto:D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Prvi auto mi je bila Visa. I dalje tvrdim da je to bio auto s najergonomičnijim kokpitom ikad napravljenim.
Odličan položaj sjedenja. Laka upravljivost poput one sa servom. To mi je bio prvi auto ujedno kupljen vlastim novcima. Možda sam zbog te činjenice previše subjektivan prema njemu. :)

Idući je bio AX. Dobio sam ga male novce. :) Sipmatičan gradski autić, ali tada sam počeo raditi dulje relacije i simpatije su naglo popustile.

Nabavio sam ZX-a. Njega sam imao dugo. Neke od naljepših stvari koje su mi se u životu dogodile bile su u razdoblju dok sam vozio ZX-a? Karma? :D :D
Nažalost, bio je dao svoje...

...idući auto bila je Xsara karavan. Dizel. S njom sam obišao sve države EU osim Španjolske, Portugala, Litve, Latvije i Estonije. :) Ala smo se proveli... :) Imam i gomilu slika, ali nisam tada imao digitalni komad opreme. I sada ti sve poskenirati bila bi gnjavaža. :)

Idući odabir koji se nametnuo sam po sebi, bila je C4. Dizel. Kod nje mi se posebno dopao taj osjećaj prostranosti kokpita. Trebalo mi je neko vrijeme za navikavanje da ne vozim barem za broj veći auto nego što doista jest. :) I danas me to oduševljava. Usitno se guštam pri ulasku u C4, dok nosim novine, papire, fascikle i sl. sve to ležerno odložiti na armaturu gore. :)

I ono što mi se posebno dopalo je taj display na sredini. Puno je preglednije i prilagođenije biomehanici oka nego klasična instrument tabla. Zbog perifrenog vida parktički ne mičeš pogled s ceste. :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Prvi citroen kojeg sam u životu vozil i prvi auto uopće mi je bila Dyana :wub:,al sam se iz raznoraznih okolnosti brzo rastal s njom :hm:
Onda je usljedio dugi niz necitroena :wtf:,da bi se 2003 ponovo vratio "korijenima" :D
Bila je to Xsara koja se pokazala u najboljem svijetlu i s kojom nisam imao nikakvih problema i ni najmanjeg kvara :whistling:..tako da sam odlučio ponovo dat povjerenje Citroenu..
I zato se sad ponovo zadovoljno vozim u svojoj maloj crnoj "kutijici" :wub::wub:,koja me iz dana u dan nanovo oduševljava i mami osmijeh na lice :D:D
Već unaprijed znam,da ako i kad bude potrebe,birat će se ponovo Citroen !!! :palacgore::euforija:
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ovo mi je prvi Citroen u životu. Verovatno ne i poslednji jer ovaj me oduševil. Osim kaj sam ga dost povoljno otkupil od firme u kojoj delam, pre svega me oduševil koliko je funkcionalan i koliko je svaki centimetar prostora pametno iskorišten. Tu je i prostranost, ali i udobnost. Vozil sam još neke monovolumene, Zafiru, Volkswagen Sharana, Galaxya, i ovo mi je najudobniji i najfunkcionalniji monovolumen.
To je ono kaj do sada nisam našel na ovom tipu auta, a ovaj to objedinjuje: udobnost i funkcionalnost.
 

zoran37

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Pitanje je zašto vozite upravo citroen. Zato što sam u banani sa lovom i nemogu kupit Jeep pa moram vozit xantiu. :mad:
 

zoran37

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zole, vreme je da si najdeš neki drugi forum.
Kak da nađem drugi forum kad imam xantiu.
I ne kužim zašto smeta to šta sam iskren i zašto smeta to šta ja hoću jeep?
Jesam vrijeđao koga ili šta?
Jesam pljuvao po citroenu?
Xantia je ko i drugi auti jedino šta je drugačija je ta hidraulika i imam ju što nije razj.bana i ne treba puno ulagat u nju, samo održavat lagano jer kao što rekoh trenutno sam sa novcima prenaknap.
 

vlado7

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

prvi auto mi bila vectra 1.7td isuzu motor,samo toci vozi misko bez problema

kad je dosla do 235tkm pukne zadnje skare na tocku ili kako se vec zove i prosla je 10 god pa odlucih potrazit nesto novo

i tako otiso kod naseg vlade bildera u ceric i kupio c4 hdi,iako je prvo bila opcija 1.4benzin i hvala Bogu nisam uzeo benzinca, posudio 15tkn i kupio svog citraca kojeg jos otplacujem,nazalost u svicarcima

razlog kupnje je bila cijena,a svidila mi se i unutrasnjost volim kad svijetli a on ima puno tih displeja.

za sada zadovoljan,kada bih uzimao novog bio bi nova c cetvorka

eto ga:stovanje:
 

deda

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ovo s lovom ti jak izgovor,ja da imam love kupio bi novi C6 ili Croser,a ne Jeep.Ameri nikada nisu znali napraviti aute i nikad neće,jer ih baš briga,glavno da je veliko i da puno troši.Sva napredna tehnologija je uvjek dolazila iz Europe.Ni rakete ne bi imali da nisu oteli strućnjake iz Njemačke kad su ih pregazili,a za kojekakve napredne stvari u autoindustriji i elektronici i medicini nebi ni ćuli da nema nas evropljana.
 

1587 VTS

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zasto citroen? Zato sto znam sta zelim i cijenim individualno, a ne "narodno", zato sto je citroen jos od 1919. umjetnost na kotacima naspram drugih uniformnih limenih konzervi, zato sto nakon bilo kojeg auta kad uđem u citru osjecam se kao kuci, zato sto me nikad nije iznevjerio na cesti, zato sto je to kod mene obiteljska tradicija koja traje od 1974. i legendarnog 2CV, jednostavno zato sto je citroen :cool:
Jednom citroen - zauvijek citroen :cool: I tko god vozi citroen, a ne misli tako, za mene je kriva osoba u pravom autu ;)
 

darekb

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Prvi auto
Yugo 45 (studoš, nema se para, benzin je još bio po prihvatljivim cijenama, dijelove kupuješ u pekari...:))
Drugi auto
Opel Corsa C ( stari me nafukao da ju kupim, popi... sam i prodao ju nakon par mjeseci, čak sam i nešto ušićario:cool:)
Treća sreća
Xantia( ono što sam htio od kada sam je prvi puta vidio, malo me namući tu i tamo, al tako je sa svakom ženom...:D)
Èetvrti auto
- spada u domenu SF, ali vjerojatno C4 ili C5, ima vremena...;)
 

Prasac

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Iskreno,tražio sam Renaulta,da zamjenim dosadašnjeg, Coupe 1,4 16v . Na kraju dugotrajnog procesa dolazim do C 4 1,6 16v. Kako i zašto? Nemam pojma,svidjelo mi se omjer dobivenog i uloženog,o prostranosti da ne govorim. A kad se popale svi displeji,pa porihtavanje elektronskih igrački. >Vozio i Yugo i Golf Gti,tak da su Švabe ,za mene za zaobilaženje u širokom luku.
 

Leprechaun

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Škoda Favorit bila mi je prvi auto, vozio sam ju 8 godina, bila je dobro očuvana jer ju je prije relativno malo vozio moj djed, a i "ulupano" je dosta u nju, uvijek se promijenilo kad je što trebalo, prelakirali smo ju 2005., a 2006., kad su mi se zapalile instalacije, uložili smo preko 2000 kn u popravak - budale. :angel:

Svaka čast Favoritki, ali da smo bili pametni, uzeli bi i prije neki noviji autić, kao što je ovaj moj Saxić sad, nema neprestanih odlazaka majstoru na ovaj ili onaj sitni popravak, troši upola manje od potonje, izuzetno je udoban, jedino da je mrvicu prostraniji, no dobro.

Upravo sam na moru s djevojkom i uživamo skupa s autićem, 500 km smo napravili, a još imamo pola rezervoara, vozimo se kuda nam se prohtije, obilazimo plaže i mjesta. :) Sve je ljepše uz dobar auto i stvarno bih svakome od srca preporučio Citroen, barem ovaj svoj model kojeg sam do sada već upoznao kao pouzdanog suradnika. :wub:
 

RI-222

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ja sam svog ax-a dobio od bake, ona vise ne vozi zato jer joj nedamo(pocela je vozit kao u londonu:D)auto je stajao zadnje 3 godine a prije toga se vozio 2 puta godišnje tako da ima malu kilometrazu za te godine,sad je auto rastavljen i polako se sređuje a moram ga završit u 2 mjesecu kad cu imat 18 i vozacku naravno,to je to o mom prvom autu starijeg od mene valjda ce i drugi bit citroen:cool:
 
Na vrh