Zašto vozite upravo Citroën?

hacti

made in france
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Bx ima fakat udobna sjedala, ali ga cx dere za klasu. Xantijina sjedala su nešto tvrđa ali itekako udobna, vrlo slično je i na Xmu. Najudobnija sjedala od svih citroena imao je GS. Ja u dnevnom boravku pred kompom imam sic iz BXa Gti i nakon cijelodnevnog rintanja nema većeg gušta nego zavalit se i uživat.
i ja razmisljam o tome...
:whistling:
 

ZVAJ

Skoro zreo
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ZX 1.4 dosta je mekši od xsare 1.4, od sjedala pa do vješanja. čak bi rekao kako je ZX najmekši auto kojeg sam vozio, mislim da je bio jedan mekši ali toliko davno da se ne mogu sjetiti o kojem se radi.
AMI8 ??? vješanje možda :)
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

mislim da se radilo o nekom FIATu :D

A serija, ami/2cv/mehari, je vjerujem van konkurencije po tom pitanju :D
 

jura

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Koliko se može utrpat u jednu rečenicu, Renault 4 je po tom pitanju najsličniji A seriji, vjerovatno zato što je bezobrazno prekopiran. Ostali auti, ni blizu.
 

peroBS

vozaè
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Koliko je meni poznato nisam imao prilike voziti udobnija vozila,prvi citroen sam kupio zato što mi je cijena bila totalno prihvatljiva:euforija:,drugi zato što se obitelj povečala pa je trebao veči automobil:euforija:.I eto opet razmišljam o nabavci trečeg citroena iz razloga što nam je potreban veči iopet če biti citroen:euforija::stovanje:!Udoban:stovanje:,pouzdan,po meni i tehnološki napredan,u proteklih 10 godina koliko vozim citroen nisam mu našao neku ozbiljniju zamjerku,ako ste pratili,kada je dobar za francusku dipkomatsku elitu onda je i za mene:D:D:stovanje:
 

xantia

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Meni je prvi auto posle polaganja voznje upravo sadasnji a to je citroen xantia,
zadovoljan sam sa autom iako je ovo meni prvi auto, :cool:
Neka vozi ko sta hoce al ja iz citroena ne izlazim , pogotovo hidrulicara, samo je steta sto sada izlaze novi modeli al bez hidrulike koja je bila i ostala zastitni znak citroena,
 

Marko

Well-known member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

samo je steta sto sada izlaze novi modeli al bez hidrulike
Da tak je sad trend - manji motori, jeftiniji ovjes, kaluparenje na istoj platformi, jedini plus je što se ponovo turbo vraća na benzince. Koliko proizvođači zasluže pri toj konfekciji barem bi mogli da svaki od njih ima barem jedan model u gami s top stvarima autoindustrije (ne mislim pri tom na priključak za ajfon, fejsbuk i te zdarije) po pitanju motora, ovjesa itd. - primjerice da je Citroen u konačnici izbacio koncept Activu na tržište...
 

deda

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Gledal sam jučer na Auto magazinu,neki novi Cedlač,da nema napred značke na maski ja nikad nebi pogodil da je to Mercedes,isto tak sam se vozil iza nekog karavana i nikak nisam mogel skužit koji je to auto dok mu na semaforu nisam stal pod guzicu i pročital da je to Jaguar.Jel sam ja zaostal,ili neko to nas dela budalašima,pitanje je sad?
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ne vozim uvijek auto, ali kada vozim, onda to mora biti citroen :cool: :cool: :cool:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=U18VkI0uDxE[/ame]
 

drazigor

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Počeo sam prije dosta godina i to ovim redom: Stojadin- Skala 55-Lada Riva-Fiat Tipo 1.6 16v-Fiat Punto 1.2 16v-Ford Fiesta 1.4- Opel Vectra 1.6i- Honda Civic 1.6- VW Caddy- Opel Corsa 1.2 16v i sada, Citroen C5 2.0 HDI. Prvi dizlaš, hidrauličar i Citroen u životu. Nikada se do sada nisam vozio udobnije i s manjim troškovima goriva...
Vozim ga jer sam se morao riješiti Corse sa 250.000 km i generalkom na leđima, a ovo je uletjelo od poznate osobe...
 
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

jel postoji tema : Zašto više ne vozim citroen :))

eto, nemam više xsaru pikasicu i c4 pikača, ostao samo na jumperu. filing...nedefiniran :wtf:
sretan jer sam prodal 2 auta (kaj je u današnje vrijeme teško)
xsarica ocjena 4 :whistling:
c4 ocjena -3 :meh:
jumper ocjena 4

nekak si mislim da nakon 4 citra teško da bu još jedan, mada nikad ne reci nikad :cool:
 

Automatic

Well-known member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Nakon gafa sa C3 rekao nikad više citroen,a sada vozim C5 i pežicu 106.A valjda nikad nem došel k pameti.Citro mi bil jedini novi auto i odmah naje....,pa ajde da pokušam još koji put i sad sam zadovoljan s obzirom da je auto rabljen i svako malo nekaj treba ,želja mi je da si kupim c3 stariju liniju ,dok se malo openezim
 

deda

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ja nemam želje,kaj naleti,naleti,tko bu još biral.Dok biraš vrijeme prolazi.
 

Damaj

Active member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

I mene je prvi C4 izludio, pa sam bio dovoljno lud te uzeo i drugi koji me perfektno služi. Prvog sam uzeo jer sam uočio da je unutrašnjost napravljena od materijala za klasu više od konkurencije, bolja udobnost i svidjela mi se vanjska linija. Drugog sam uzeo isključivo zbog niže cijene, a i unutrašnjost i vanjština, te oprema su na zadovoljavajućem nivou. Jedino strahujem od dana kada ga budem prodavao zbog sramotno niske cijene polovnih Citrača.
 

mridikul

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zato što nakon prodaje Golfa IV, koji mi je popio živaca i novaca, C5 je bio auto koji se uklapao u nove kriterije - dizel, agregat preko 100ks, gepek u koji nekaj stane i mlađe od 2000.g. Neispravnog Golfa prodao i nakon kupovine C5 mi još ostalo penez :whistling:
Odlomio u godinu dana 30tkm i prezadovoljan :angel:
Nadam se da bu me još dosta služio, al rado bi si opet C5 uzel ak mi ovaj krepne.
 

charllie

Active member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Prvi auto mi bil reno Fuego 1.6 90 konji nazalost sam do petka13 i to nakon 3 mesece kaj bus friski vozac,pa sam tiral ladu 3 leta(75 oookm)jedino menjal zupcasti i v.pumpu uz normalan servis i doleval deltu3 jer mi se ne menjal dihtung na bloku i jempot me peljal taxi vGrazu s BX-om dizel prek 300 000km na cangeru, pa posto me linija podsjecala na Fuego presel na citrac.Vozim ih vec prek 20 let (2bx,2xm i ve xantija)i to sam hidraulik uz njih na kratko imal tipo i vektru b 2.0i cdx karavan pa sedost nazivceral te vec ne sprobavam zdrugim markim.I ve samsiguren da mi se bo bar nekaj zdiguvalo.:angel:
 
Na vrh