Zašto vozite upravo Citroën?

skafetin

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

E pa da i ja nešto napišem na ovu temu ,dakle ovako prvo vozilo kupljeno 90tih godina je bila lanca prisma 1.6 benzinac ,pa zatim twingo 1.2 predobar peri deri i onda picasso avion na 4 kola san snova velik udoban prava lađa auto za sve;) i sljedeće nadam se c4 picasso:cool:
 

Petey2501

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Prvi auto mi je bio Zastava Tempo kraj 2000., bio j e OK ali se elektronika kvarila pa sam ga se riješio nakon par mjeseci. Kupio sam si svoj san od auta BMW E36 316i 1993, godina, ugradio sam plin i vozio ga godinu i pol, kao što rekoh bio mi je to auto iz snova, a ja mlad(22 godine) (imao sam sreću i doslovno sa faksa uletio na posao)ali bio sam opsjednut s njime, parkirao sam ga pod prozorom svoje sobe i gledao ga svako jutro kad se probudim i prije nego idem spavati, no kad tako jako nešto želiš imaš s time i problema (na parkingu su me 2 puta udarili i pobjegli, na početku mi je otišla glava ali auto me nikada nije ostavio na cesti). Za vrijeme dok sam ga vozio upoznao sam ženu svoga života i morao ga prodat jer čovjek može imati samo jednu ljubav. Nakon njega uzeo sam Opela Calibru, uredio joj limariju, prefarbao je u tamno "ferrari" crvenu, bila mi je pretvrda i prespuštena pa sam je kasnije i podignuo, no taman prije jednog Božića me žena sa Hondom Civic (kakav je to slab auto, lim se piga i ravna rukoma očito, kao da je od papira) pogodila odozada i polomila svijetla, auto nakon toga nije izgledao isto jer ga je debilčina od majstora sfušao. Nakon nje vozio sam najveće smeće od auta, golf 3 1.9td, imao je kožu i klimu, bio je pouzdan dok mu se mašina nije strgala totalno i opet se nije složila kako se spada (golf doslovno ne održavaju kod nas dok ne stane, a onda te "jeftno održavanje" dođe kao pola auta) Kad sam ga složio riješio sam ga se i golfa više ne želim u svojoj butigi. A onda sam kupio njega, Citroen XM, najudobniji auto koji sam ikada vozio, udobni sicevi, nije pretvrd (iako mi je u tvrdom modu stalno). Da sam znao da nije tako skupo održavanje kupio bi ga odmah na početku, i sad bi već bio skockan i vozio bi se mirno i svake 3 god mu promijenio potrošne dijelove i to je to. Citroen Xm se nadam zadržati do daljnjega a onda jednog dana ako mi se stvore financijske prilike kupiti C6 ili možda dobiti službenog citroena u firmi. Da sam znao kako je dobar i udoban a nadasve prostran (unutra stane jedna kineska i jedna albanska familija garantirano) ne bi ove gore navedene niti uzimao.
 

bozo0

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

...kad sam bio mlađan (lovac) :angel: ja - jedna me je pegla vozila... mrak kanta za malo para i za još manje potrošnje goriva i održavanja....

...kad sam bio malo manje mlađan (lovac) :angel: ja - curu i mene je unić furao - dizel, isto malo para mala potrošnja ...

...kad nisam bio više (lovac) :angel: ja - ženu djete i mene jedna je brava furala... super auto ali benzinac i to me je skoro dotuklo...

...sad kad sam :angel: ja, žena i DC3 (čitaj dece tri) - fura nas xsara picasso i dalje sad... mali/veliki auto za relativno malo para...potrošnja mrak, prostran, bunker velik... kaj reć' nego da sam oduševljen :wub:... za sada... a ak' bude para u skoroj budućnosti ide opet picasso, ali C4... ali to je, za sada, samo u budućnosti :whistling:...
 

amorphis

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Kako sam sa švabe (Corsa C) završio na novom C4?
Ruku na srce o Corsi zbilja ne mogu ništa loše reći, no trebao mi je veći auto kao neko dugoročnije rješenje, i tako nakon mjeseci analiza, mudrovanja i probnih vožnji modela komptaktne klase...izabran je C4. Auto jednostavno ima "ono nešto", osjeća se naslijeđe kreativnosti i avangarde koja je desetljećima zaštitni znak Citroena, to je "duša" o kojoj hladni njemci, japanci, korejanci i drugi mogu samo sanjati...
Ovo mi je prvi citrač, i što dublje ulazim u taj svijet sve više kužim koliko je poseban, čast mi je biti dio te priče:)
 

Blackking

Kralj
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ja sam već godinama imao čast biti okružen citroenima, prijatelj je niz godina kupovao citroene i dan danas kupuje na firmu, očaran sam ljepotom i udobnošću automobila, zato sam ga morao imati, kvaliteta daleko nadmašuje ostale i stvarno zadovoljava i više nego što sam očekivao sve moje potreba, veliki gepek, udobnost , prostranost u kabini.. najbažnije pristupačnost motoru, nemoram za svaku glupost ići u servis .. tipa da bi promjenio žaruljicu .. nije sve skučeno... (barem na novom C4 nije, a koliko sam primjetio na C5 i C5 II isto tako) ... radio sam u početku u ford servisu, i stvarno sam se svega nagledao, ali niti jedan auto me nije toliko zadivio kao Citroen... bezobzira na malene poteškoće sa mojim C4 :D
 

Tonka0559

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

ZAto što je kad sam ga kupovala bio best buy i sa 28 000kn popusta. :D
Dokle ide ide...kad ne bude išao, kupit ćemo pravi auto. :D
 

RI-C3

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

prije sam imao peugeota 206 i bio mi je ok (osim sitnica ,ali krivo je neodržavanje) pa sam opet išao na francuza.

Evo c3 imam skoro godinu i pol i za sada je sve ok,nemam zamjerki.

Htio bi da pohvalim citroen saxo.Brat mi je kupio prije oko godinu dana taj auto i izuzetno ,ali baš izuzetno je zadovoljan s njime.Potrošnja je smiješno mala a auto ide bez ijedne greške.U godinu dana napravio je oko 25 000 km bez ikakvih problema.Održava ga sam i održavanje je jeftino.

Uglavnom sve pohvale citroenu saxo.Samo toči i vozi.

Drugi brat mi ima citren xsaru i isto je zadovoljan s njime.Ima s njime oko 200 000 km.Bilo je nekih problema ,ali opet je krivo neodržavanje auta.
 

deda

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Ja ih vozim jer na njih tj one koji ih voze najbolje padnu komadi,onakovi kakve ja najviše volim,pa kad se to sve složi jedno s drugim,pa kad još skuže da sam francuskog porijekla,ijjjjjjjjjjuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
 

jura

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zakaj se taljigam u Citroenu? Priča je duuuga, ima već preko 40 godina, još je i moj stari vozio amija i dijanu, no dobro, nema to neke veze sa mnom... Prvi Cit kupljen za svoje pare bio je BX 16 TRS 83. od tog trena u mom dfruštvu samo birani prijatelji i birana marka auta. I nema tu puno kemije, ja sam se navukao na njih, kao što se dijete navuče na lizu, jbg... Al ono kaj je najtužnije u cijeloj priči, da mi netko da novog BMWa ili Mercedesa, ne bih, imam xantu, za mene je ona plafon iznad neba. Vozio sam 8 BXa, 1 XM, 1 CX, 1 Dy i 2 Xantie, jedino čega sam u životu imao više od Citroena su MZi, ali to je priča za drugi forum... Je, ostavljali su me Citroeni na cesti, jednom hidraulika, drugom turbina ali kaj, popraviš i teraš dalje, ipak su to auti u godinama sa pristojnim artritisom na hidraulici, ne treba od njih očekivat čudo i zauzvrat, svaki puta će vas iznenaditi kad sjednete za volan... Garantiram...
 

citroen xm break

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

E,pa ja sam kao klinac upoznao Xm-a,kako mi je to stari pričao i kada sam ga vidio,izgledao mi je kao Batmobil! On ga je prvi put vidio u Ljubljani 1989 od nekog starijeg bračnog para! Svi gosti hotela su se čudili autu,kad je izvirio među fićekima,pzejcima,ladama,stojadinima i sl.!! :D tu je krenula ljubav za Xm-a! A citroljubav ga je pratila od djetinjstva,tako je zarazio i mene tim 'uljarima' :) .........
ja sam prvo vozio Ladu 2104 1.7 karavan(tenk),pa Yugo 55(kutijica),Toyota Corolla 1.3 sedan(jako dobar i pouzdan auto,još ga malo žalim,držao je cestu možda i bolje od citroena),Citroen BX 1.9TRD(makina u plaštu 80-tih),Opel Astra 1.8i(dobar i pouzdan auto,prodao je zbog potrošnje),Citroen Xm break(još je tu),Citroen Xm(isto..)! nisam ih tako zaredom imao,nego sam ih imao i po 3,4 na dvorištu! :) a sad kad osvojim na lotu idem po C6! :)
 

amcibald

Member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zašto vozim? Slučajno,žena našla na netu,i odma joj se svidio. Inaće do sad sam vozio Mercedes 124(od starog),okca(od brata) pa sam i ja uzeo takođe merca 190,i kada su me svi vidjeli kao velikog fanatika trokrake zvijezde,kako je to bilo u mojoj porodici,uzeo sam ovu lađu C4 i nemerem vjerovat koliko sam života protraćio u njemačim prenapuhanim vozilima. Prvi susret za citrom bio je:ljubav na prvi pogled,izgled,oblik,od haube do gepeka,kompletna linija. Onda,kada sam sjeo(čitaj zavalio) u sjedište,a on me opasao oko leđa i bubrega,pa kad sam dao kontak,one lampice,svjetla,ljepota živa. Palim ga,i prvi nekoliko kilometara sam šutio i slušao kako auto plovi (žena u autu,šuti,zamisli ne zvoca,već uživa).
Sada sa sigurnošću kažem da se rodila prava ljubav između mene i ovog francuza,bez obzira što sam igrom slučaja došao do njega:)
 

goldy

xsara coupe
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Sada kad sam procitao ovu temu, ne mogu vjerovati da sam u zadnjih nekoliko tjedana isao analizirati neke druge marke (za neku prihvatljivu cijenu naravno), jer nasao sam se u mnogim svjedocenjima. Fakat odlicna cijena i uzitak u voznji. Jedino nisam siguran da bih isao na Citroen da trebam recimo C4 velicinu automobila i da imam npr. 250tkn na raspolaganju. Medjutim do nekih 140tkn i za tu velicinu Citroen je fakat tesko nadmasiti.

Nedavno sam radio zamjenu dihtunga motora i vozio sam Pola, pa sam dosta cesto vozikao novu Corsu, te Astru i Octavia-u. Sto se tice ergonomije, udobnosti, tisine rada i sl, niti jedan se nije mogao mjeriti sa mojom starom Xsara-om, a kamoli sa novim C4.

Uopce mi nije jasno kako njemacka, japanska i mnoga druga vozila nemaju tu leprsavu dusu u sebi. Mozda malo talijani da, ali nije to to :)
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Uopce mi nije jasno kako njemacka, japanska i mnoga druga vozila nemaju tu leprsavu dusu u sebi. Mozda malo talijani da, ali nije to to :)
to je galska lakoća kretanja :palac-gore:

 

ExOduS442xb

Racing
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Zasto vozite Citroena?
Jer sam ga naslijedio ;)

Volio bi tako jednog dana naslijedit i DS-a ili SM-a, ili CX GTI Turbo2, ili tako nekaj, ali malo morgen :D
 

Zmix

New member
Re: Zašto vozite upravo Citroen?!

Uopce mi nije jasno kako njemacka, japanska i mnoga druga vozila nemaju tu leprsavu dusu u sebi. Mozda malo talijani da, ali nije to to :)
Za Nemce me ne čudi to što nemaju dušu a Italijani i Japanci bi mogli da... :wtf:
Ustvari kad malo bolje razmislim, nedaj bože da Nemci, Japanci i Italijani ponovo sarađuju.
Poslednji put kad su sarađivali (1941-1945) bilo je vrlo nezgodno... :grin:
 
Na vrh