Zašto vozite upravo Citroën?

Milosh

Test
Nisam nikog ugrozavao to je opet tvoje misljenje nisi bio tamo...
Na osnovu toga što si napisao, stičem isti utisak o situaciji kao i Cutac i potpuno se slažem s njim.

Autoput nije mjesto za dokazivanje ičega. Iskreno, kad pročitam takve postove kao što je tvoj samo mi bude žao što jedan od tih BMW-a nije bio presretač..

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Cutac

Prèkaroš
voznja na autocesti mora biti dinamicna
Točno to, ili si ti trebao stisnuti gas ili kočnicu, a ne se naljutiti i onda voziti tolikom brzinom na nečijoj guzici.


Samo sam htio dati dobronamjeran savjet, isprike ako sam te uvrijedio.
 

DS9

Active member
Kada čovek poseti neko odeljenje ortopedije vidi dosta vozača sigurnih u sebe koji mesecima žive samo za to da mogu dupetom pogoditi rupu WC šolje. Dok to ne uspeju uglavnom nose pelene ili u neuspelim pokušajima naprave smrdljivi haos koji neko drugi čisti za njima.

Inače, ne vozim Citroen - uživam da me u njemu voze.
 

charllie

Active member
Vozim svog Picassa(Xaru) i C5I karavana,C4 iC5 ponekad od sinova,naime 4 citraca u dvoristu.
Milina je vozit hidraulicara,volim krivine i ja i On, doduse ne kratke vijugave,a i danas u SLO nisam odolio svome grijehu.Najljepse mi prestic razvikani(narodni)VW,u zavoju s vanjske strane te ne odolih ni danas.
Zurio sam danas iz AUT da stignem pokupit cerku usput s posla,sustigoh u SLO neki passat karavan austrijske table ko i moje ili zadnj ili predzadnji model nisam siguran.Nakon pravca nekih4-5km raskrsce a pregledna cesta ,izvan naselja te tu rijetko ko i ostali stajem.
Passat smanji i skrene bez stajanja te i ja,dodo on dobro gas da se malo kuuurci a ja zanjim nekih 80kmh.Nakon nekih 250m desni zavoj malo blazi od pravog kuta a poslije 60m tabla naselje,on poce kocit pred zavojem (isprekidana linija da se zna,vrlo,vrlo rijetko preticem na punoj i to ako je pred mnom stvarno sporo vozilo)a ja gas,zmigavac i lijepo ga zaobidje te smanji pri ulazu u mjesto.Steta nisam mu mogo vidit izraz lica:eek: al vidjeh da je zaosto valjda mu se mozak smrzo.E zato volim hidraulicara i sto se ne bojim bankina Koje hidraulika dobro podnosi.:D
Sad se sjetih kad sam uz XM-a imo istovremeno i Fiat Tipa te jednom normalno brez razmisljanja po bankini, pa me malo bacilo:confused: nisam mogo odmah svatit kako to.
Inace se vozim normalno al ovo mi je ahilova peta,svabo i zavoj.

Uzivajte hidraulicari dok je ima!:angel:
 

track

Active member
Imao Citroene u obtelji, davno. Kasnije Opel Omega B 2.0 16V, auto koje mi se svidalo jako al motor se kvario non stop. Iza toga kupio Corsu C, 1.7 CDTI i to je auto kojem jos nisam nasao mane iskreno a motor je nevjerojatno stedljiv. Igrom slucaja sam se morao rjesiti Corse i dok sam trazio zamjenu mi se svidilo nekoliko auta al kad bi isao na probu...svakome fali nesto...

Tada vidio Cactusa u jednom salonu...top! Iako sam to auto smartao nekakvim teskim izrodom kad bi ga vidio na cesti preko oka ali se nikad zagledao nisam, kad sam sjeo unutra sam skuzio da se radi zapravo o jako pametno napravljenom autu, bar sto se ergonomije tice. Dizajn me kupio odmah a 1.6HDI je provjeren sa svih strana. Da ima 120 konja bio bi ultimativna masina za mene al i ovako sam prezadovoljan.

Moram je i spomenuti da smo u obitelji imali Xantiu Break 2.0 hidraulicara kojeg nikad prezalit necu i nikad ja nekome tko nije to vozio necu moc objasnit kako je dobro to auto zapravo bilo. Zbog toga mi se i pojavio osmijeh na licu kad sam Cactusa vidio. :)



Sto se ovih gore spomenutih BMW, Audi i Mercedesa tice sa Ayrtonima za volanom...kad mi se nabiju zada, vrlo rado na tempomatu sa 106km/h povecam na 109km/h, to je najvise sta sam ja spreman napravit. :D
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Vozim Citroen jer sam ga dobio jeftino u odnosu na ono što nudi. Udobnost,oprema i pouzdanost ovog modela je u rangu skupljih modela iz vise klase. Jedini problem C5ice je koji auto kupiti nakon njega u istom cjenovnom rangu. Vec ga gledam prodati ali nema nista sto bi me privuklo osim dvostruko skupljih modela i marki. A sljedeci auto Citroen? Moze,ali koji nakon C5 X7? Ne vidim nasljednika u dogledno vrijeme.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Vozio redom, diana, zastava 128, zx, xsara, c3, c4. Starci imaju berlingo i novi c3, brat vozi picasso. Od svih tih najvise sam sevio u zastavi :) i da imam mogucnosti ne znam da li bi opet uzeo citroen. Ne zato jer ne valja ili mi se ne svidja vec cisto za promjenu.
 

track

Active member
A sljedeci auto Citroen? Moze,ali koji nakon C5 X7? Ne vidim nasljednika u dogledno vrijeme.
O ovome sam i ja dosta razmisljao iako nisam kupio C5. Ovaj novi veliki aircross je skroz drugi koncept auta i zakljucio sam da ce sigurno puno ljudi odustati od Citroena jer prave limuzine - nemaju opce. WTF?

Osoba koja zeli voziti premium limuzinu od Citroena nema sto kupiti. Ne postoji. Ovo mi ne ide u glavu. Kako je moguce to? :( :)
 

charllie

Active member
Evo drustvo da se pohvalim,opet prinova u dvoristu,opet cetvrti citrac.Naime ,posto je sinu "odseto Motor" i nakon 15 metara borbe s ogradom morali upokojit C4I-icu.Sin neradi puno km pa gledali benzince drugih marki jer na C4II benzinac od 120ks navodno od BMW-a i veliko zlo od motora.
Naso na kraju sin opet cetvorku 1.4VTI,svejedno nazvah svog mehanicara za savjet,veli iti motori imaju problema pa da uzmem 1.6 HDI.
I tako ponovo u ergeli C4II HDI 1.6 82kw, s 6 brzina.

Sin (mladji)zadovoljan a stariji malo ljubomoran iako vozi C5III no zet zalostan jer siso sa C5 na Fokusa.(jeebem ti bodale):D
 
Na vrh