Xm 2.1 td by ccccxm

Taz86

Sanjar
Ja se nadam ne samo ja i ti već i Jure da se nađemo ili gore kod vas ili dolje kod mene na moru i uz hladnu žuju komentiramo lađe...:):cool:

Sigurno da će na kraju biti jedan susret citroljubaca...:grin:
A možemo i na pol puta, negdje kod Plitvica...bacimo neke slike s netaknutom prirodom ;)

Zvuči fino, što se mene tiče, dogovoreno! :)
 

ccccxm

New member
A možemo i na pol puta, negdje kod Plitvica...bacimo neke slike s netaknutom prirodom ;)

Zvuči fino, što se mene tiče, dogovoreno! :)
Ma gdje god nije bitno samo da ga završim do 2022..:D:D

Razmišljam da dosadašnji motor 2.1 td zamjenim sa 2.5 td .
dali je netko imao iskustva sa ovim motorom i dali je netko ubacivao 2.5 umjesto 2.1 kakve su razlike,potrošnja koliko bi koštao motor 2.5td za xm itd...:thinking:
 

jurapz

New member
Obicno su svi radili obrnuto 2.5 bacali van i ubacivali 2.1, više troši nije sada nešto pretjerano jaci, više se kvari, 8l ulja ide u motor, 13l antifriza itd..
Stavi novi v6 24v es9 pa ćeš nešto postići:grin:
 

Taz86

Sanjar
Dobro ti jura kaže...

Kad sam gledao da sebi nađem nekog XM-a, tražio sam tog 2.5. Onda sam se malo podosta informirao i našao da s tom mašinom može biti (i često i bude) toliko problema da sam brzo odustao.

Na jednom stranom forumu ima posebno odjeljenje "2.5TD & V6 problems" ili tako nešto, a 98% tema je o 2.5TD :D



Jura, ovaj ES9 J4S je možda i bolja solucija :confused: :)
 

ccccxm

New member
Obicno su svi radili obrnuto 2.5 bacali van i ubacivali 2.1, više troši nije sada nešto pretjerano jaci, više se kvari, 8l ulja ide u motor, 13l antifriza itd..
Stavi novi v6 24v es9 pa ćeš nešto postići:grin:
Ovaj 2.1td mi je izvrstan nepoderiv ne troši ulje kvara nikada pali na zub a i potrošnja je ok,mislim da će on ostati.Staviti ću novo remenje i hidro podizače i to je to.:)Nisam znao da je 2.5 problematičan,mislio sam isto kao 2.1 samo par konja više...:meh:Ionako me utrke ne zanimaju 2.1 je i više nego dovoljno iako me brat nagovara da uvalimo 2.0 hdi ali mene čim ima elektronike hvata nervoza...:thinking:
 

Taz86

Sanjar
Ionako me utrke ne zanimaju 2.1 je i više nego dovoljno iako me brat nagovara da uvalimo 2.0 hdi ali mene čim ima elektronike hvata nervoza...:thinking:
U svom 206 imam 2.0 HDi (66kW), skoro 200.000km i radi super :D

Ali, nisam siguran koliko je velika razlika između one verzije od 110ks i ovog tvog 2.1, odn. ne znam koliko bi i bi li uopće išta dobio. :confused:

O tome nek netko tko ima iskustva... :D
 

milosxm

New member
Ne znam kada će biti gotov, ali kad bude biti će sigurno jedan od posljednjih xm modela u ovoj državi u pravom smislu riječi.

Ovaj automobil se radi samo za mene,koliko smo moj brat i ja do sada potrošili vremena pažnje i pristupa svakom dijelu na automobilu mislim da to čak ni u tvornici ne rade.

Neće biti za nikakva iznajmljivanja ni za prodaju, biti će kod mene dok ja budem živ i točka..
Šta god bih napisao samo bi pokvario ovako lep tvoj post... nemam ništa drugo reći osim ÈESTITAM I SVAKA TI ÈAST...
 

Dalibor

Dado Tornado
video o predstavljanju XM-a.

stavljeno prema narudžbi ccccxm :palac-gore:

[ame="http://youtu.be/WYa5YqHTKqo"]http://youtu.be/WYa5YqHTKqo[/ame]
 

milosxm

New member
Ja se nadam ne samo ja i ti već i Jure da se nađemo ili gore kod vas ili dolje kod mene na moru i uz hladnu žuju komentiramo lađe...:):cool:

Sigurno da će na kraju biti jedan susret citroljubaca...:grin:
EH KAKO BIH VOLEO DA VAM SE PRIDRUZIM...:cry:
 

milosxm

New member
Naravno ...nešta se dogovorimo i nađemo se svi skupa :weeabooface:

Što nas je više, to veća zezancija :D
Valjda ćemo pregurati ovu krizu, odavno želim da dođem kod Vas na more...naravno u XM-u pa da malo razmenimo iskustva uživo...
 

sprajc123

New member
pozdrav,imam problem sa motorom u pitanju je citroen xm 2.1 td 94 god,kad ga vozim na autoputu temperatora ne prelazi 85 a u gradu i uzbrdo se popne na 100 tek mi se ventilator upali na 100,jel mora tako ili ima neki kvar.
 

misa

Active member
Za benzince to nije nista neobicno ako su vrucine velike...ne bi trebalo ni za dizela.

Kad si poslednji put menjao termostat,rashladnu tecnost i termodavac?

Da li je sistem pravilno odzracen?

Da li se pale oba ventilatora i obe brzine kad dodje do 100?
 
Na vrh