Xm 2.1 td by ccccxm

jurapz

New member
mogel si napisat koji su dijelovi da ne trazim po kataloskim brojevima... :D
Nisam sve slikao ;), set za reparaciju zadnjih ruku , manžete zadnjih cilindara, manžete letve, set selena za prednju vilicu, selen od letve, kugle vilice, polugice za šaltanje... ima još nekih sitnica.
Ležaji za zadnje ruke su kupljeni original i to ne baš jeftino 25 eura komad, a ide 4 , ima uslikana kutija 75472408 a piše made in chine:(

još par slika

semerinzi zadnjih ruku 4.8 eura


selen vilice


manžete zadnjih ruku cca 31 euro


polugice za saltanje



selen volana nevjerovatnih 80 eura :shock:

 

ccccxm

New member


Nastavljamo radove zaštitom poda te montiranjem novih dijelova.:wub:









Podu i pragovima je posvećena maksimalna pažnja tako da su detaljno obrušeni oprani te na kraju zaštićeni sa tri ruke 3mova kobita...:grin::wub:

Napokon su stigle i nove kočnice komplet...:cool:









Vraćeni su trapovi montirana letva volana te stavljene nove kape prednjih amortizera...:)







Velik je posao napravljen zvijer je opet na kotačima,sad je ostalo nešto posla oko motora i još nešto novih dijelova ubacit nadam se što je moguće prije...:thinking:;)





Nadamo se što skorijem nastavku radova toliko za sad ekipa...;)
 

ccccxm

New member
Samo napred!;)

Btw...koliko su bile nove kape amortizera i od kog su proizvodjaca(oem ili aftermarket)?
Napravio ih je Saša nemec iz Zaprešića,pošalješ mu stare on ti vrati nove i još ubaci jedan štift unutar kape da i ako slučajno popusti guma kapa ne izleti.
Cijena je 100 eura po kapi meni izgledaju super a čuo sam da je na mnogim xm i xantia modelima salina kapa tako da mislim da će šljakati.:thinking:;)
 

ccccxm

New member
Odlučio sam generalno očistiti korektore visine na xm, jedno pitanje tko je to već radio dali postoje unutra neke gumice koje bih mogao oštetiti prilikom rastavljanja ili bilo kakva fora na koju moram obratiti pažnju.Imam dva od xantie pa ću vježbati.Sale iz Zaprešića mi je sredio regulator pritiska kočioni ventil i razdjelnik protoka zašto nisam poslao i korektore neznam ni sam uglavnom moram ih očistiti.:thinking:
 

deda

New member
Kod hidrauličara koji koriste LHm cijeli sitem se može isprati benzinom i lhm,u omjeru 75% benzina i 25 % ulja i staviti novo ulje i hidraulika radi ko nova.
 

misa

Active member
Odlučio sam generalno očistiti korektore visine na xm, jedno pitanje tko je to već radio dali postoje unutra neke gumice koje bih mogao oštetiti prilikom rastavljanja ili bilo kakva fora na koju moram obratiti pažnju.Imam dva od xantie pa ću vježbati.Sale iz Zaprešića mi je sredio regulator pritiska kočioni ventil i razdjelnik protoka zašto nisam poslao i korektore neznam ni sam uglavnom moram ih očistiti.:thinking:
Okacicu sliku rastavljenog korektora da vidis kako to sve izgleda,posto sam ja pre 2 dana rastavljao i cistio zadnji korektor.
Nista nije komplikovano.
 

ccccxm

New member
Evo dvadesetak dana je prošlo od naših zadnjih postova u ovoj temi, kako napreduju radovi na autu?
Baš sam prije par dana se čuo sa jurom sa foruma, ostali su mi neki dijelovi kod njega a još neke moram i naručiti...Uglavnom trenutno su radovi stali ostalo je sve složiti natrag motor i kvačilo te lamelu staviti set zupčastog i na kraju lakiranje.
Po mojim procjenama još dvije i pol tisuće eura sa lakiranjem.:thinking:
Sada ću vjerovatno ići na brod i negdje ako sve bude u redu vratim se početkom devetog, do polovice desetog bi xm trebao konačno biti gotov...
Bio bi on gotov i prije dva mjeseca ali jedan dio love koji je bio za xm otišao je u državni proračun:mad:, tako je to u banana državi.Uglavnom sve nade polažem za deveti mjesec tako da držite mi fige.Što se tiče posla do sada jako sam zadovoljan jer napravljeno je 90 posto posla a i ,zaštićen je pod pa neće biti problem da odleži još mjesec dva ionako leži tri godine.Možda uleti jedna poprilična lova prije devetog ali kažem možda,ako to uleti onda ga budemo pozlatili...:thinking:Skup je to sport:D;)
 

ccccxm

New member
Doista dado sav taj trud i jest zbog njegove posebnosti,već sada je toliko rijedak što će biti tek za 10 godina...Planiram kroz godinu dvije kupiti noviji automobil a sa njim sunčanim vikendima lagano krstariti...:wub::thinking:
 

Taz86

Sanjar
Doista dado sav taj trud i jest zbog njegove posebnosti,već sada je toliko rijedak što će biti tek za 10 godina...Planiram kroz godinu dvije kupiti noviji automobil a sa njim sunčanim vikendima lagano krstariti...:wub::thinking:
Znači, auto za vikendiranje, posebne prilike...iznajmljivanje za vjenčanja i tak to :D

Baš će mi biti drago kad bude gotov da se pohvališ :weeabooface:
 

ccccxm

New member
Znači, auto za vikendiranje, posebne prilike...iznajmljivanje za vjenčanja i tak to :D

Baš će mi biti drago kad bude gotov da se pohvališ :weeabooface:
Ne znam kada će biti gotov, ali kad bude biti će sigurno jedan od posljednjih xm modela u ovoj državi u pravom smislu riječi.;):wub:

Ovaj automobil se radi samo za mene,koliko smo moj brat i ja do sada potrošili vremena pažnje i pristupa svakom dijelu na automobilu mislim da to čak ni u tvornici ne rade.:thinking::whistling:

Neće biti za nikakva iznajmljivanja ni za prodaju, biti će kod mene dok ja budem živ i točka..:grin::p
 

Taz86

Sanjar
Neće biti za nikakva iznajmljivanja ni za prodaju, biti će kod mene dok ja budem živ i točka..:grin::p
Po ovome se potpuno razumijemo :palac-gore:

Želim ti da ti posao što prije bude gotov i da prvi sretni kilometri budu čim prije! :weeabooface:

...a onda se nađemo pa da se pohvalimo jedan drugom, može? :D
 

ccccxm

New member
Po ovome se potpuno razumijemo :palac-gore:

Želim ti da ti posao što prije bude gotov i da prvi sretni kilometri budu čim prije! :weeabooface:

...a onda se nađemo pa da se pohvalimo jedan drugom, može? :D
Ja se nadam ne samo ja i ti već i Jure da se nađemo ili gore kod vas ili dolje kod mene na moru i uz hladnu žuju komentiramo lađe...:):cool:

Sigurno da će na kraju biti jedan susret citroljubaca...:grin:
 
Na vrh