Xm 2.1 td by ccccxm

ccccxm

New member
Evo da se malo pohvalim nakon dugo vremena moj xm ide na planiranu restauraciju,mijenjati će se sve i raditi na njemu što postoji počeo sam prije dva dana i nadam se da kroz dva tri mjeseca rada završiti ...:cool::wub::)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Opaaa !
Vidim da se ozbiljno primilo posla :cool:..valjda neće na kraju bit viška dijelova :D

Šalim se,naravno ;)..samo naprijed !! Ljepo je vidjet kad si neko da truda i ulaže u auto,a pogotovo u u ovakvu krstaricu :palac-gore:
 

ccccxm

New member
Nakon ovoga ide skidanje zadnjeg trapa pranje svih dijelova podmazivanje izmjena potrošnih materijala kobitiranje poda lakiranje...i naravno o svemu ću vas obavještavati putem slika i komentara.
Ovo je super prilika da svi kojima je xm bio ili je još tiha patnja ili starim liscima po pitanju citroena te onima koji možda misle da je xm samo avantura dobra podloga za razmišljanje i uživanje....;)
 

Dalibor

Dado Tornado
sad kad forumašice vide kako su na slikama zgodni mladići :whistling:, ponudit će se za pomoć :palac-gore:,
taktički odigrano :palacgore:

valjda neće na kraju bit viška dijelova :D
neki dan popravljao radio kazić, imam 5 šarafa viška, nije mi jasno sve su rupe popunjene :confused::confused::confused:
 

jurapz

New member
Svaka čast na radovima, ovo je prava prilika da istjeraš sve njihove boljke i staviš ga u pogon iduci niz godina. Nemoj da ne napraviš nova hidroaktiv crijeva, reparaturu kocionog, letve, regulatora pritiska, kocke, kada jednom složiš da nema vracanja, cišcenje korektora, el. ventila itd... :cool:
 

ccccxm

New member
Svaka čast na radovima, ovo je prava prilika da istjeraš sve njihove boljke i staviš ga u pogon iduci niz godina. Nemoj da ne napraviš nova hidroaktiv crijeva, reparaturu kocionog, letve, regulatora pritiska, kocke, kada jednom složiš da nema vracanja, cišcenje korektora, el. ventila itd... :cool:
Točno tako jura to i jedna od onih stvari koje sam uvijek govorio citroen sa hidraulikom se jedanput sredi u 30 godina za idućih trideset....Motor i mjenjač su izvrsni kao i pogonski sklop a ove ostale stvari zaštita sređivanje hidraulike i ostalo se podrazumjeva...
 

ccccxm

New member
Evo malo slika krenuli radovi završilo pranje dijelova sada sljedi reparacija ,stavljanje novih a kroz koji dan ide i sređivanje poda kobitiranje čišćenje itd.:grin:





Sređivanje pranje anasera...





Skinuti su prednji blatobrani da se može nanositi zaštita i očistiti prostor ispod samih blatobrana...







Nakon toga ide skidanje hidroaktiv crijeva radi reparacije...:)





Prednja hidroaktiv kugla sa ventilom i kućištem ide van na čišćenje,zajedno sa crijevima...





Evo ih vani



Tek se razradila ma nisam ih ni trebao mijenjati još 20 godina,samo da se zna ne puštaju mijenjam ih radi sebe ... pa ti onda reci Citroen ovo ono.:D:p



Evo i kugle hidroactiv i kučišta sljedi malo glancanja...;)











Ide skidanje kugle i provjera, na moju sreću u izvrsnom je stanju tako da ću je samo napuniti jer je orginal.:wub:









Anaser dobiva tvornički sjaj,potpuno je ispravan nikada problema sa njim,Valeo...:angel:



Kočioni ventil,regulator pritiska i razdjelnik dobivaju svojih 5 min slave.:cool:







Mjenjač je također sređen i fino čeka da opet povuće krstaricu na otvoreno more...:)





Eto ekipa toliko za sad, biti će još sličica uskoro...;):grin:
 

Marko

Well-known member
Dobro se radi! Pa tko je reko da ljudi sa obale ne znaju zasukati rukave... :D

Mister C., reci ti meni kaj znače slova "IL" koja se nalaze na felgama?
 

Marko

Well-known member
Marko, moram ti reći da super izgledaš na avataru
Hvala! Pa puno $$$ sam ulažio u sebe da budem lijep pa je i red da dobim koju pohvalu! :D
Shvatio sam da je ulaganje u pamet i obrazovanje - mrtav kapital u našem regionu! :cool:
 

ccccxm

New member
Hvala svima na ima još mnogo posla pa će biti i sličica.;)

Dobro se radi! Pa tko je reko da ljudi sa obale ne znaju zasukati rukave... :D

Mister C., reci ti meni kaj znače slova "IL" koja se nalaze na felgama?
Pa dolazi ljeto i moram izgledati super na plaži,a uz rad na xm kalorije se dosta troše.:grin:


misliš na moje felge...:D
 
Na vrh