Xantia by zoran37

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Evo ponovo sam ga slikao al po svemu jedino su mi ta vrata drugačije boje i to kad si kraj auta ni ne primjeti se jako čak ni kad se odmaknem od auta osim kad se dobro zagledaš no kad ga ovak sa iphonom poslikam onda se vidi.
 

Prilozi

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Izgleda da mi je škara malo pomotana, kad skrećem desno zapinje mi guma malo dolje kod praga, prednji selen je malo lošiji a zadnji je ok no nebi smio toliko otić kotač nazad i da su seleni jako loši, kugla je ok, nema ni malo lufta, izgleda da je negdje jako kočio i pogodio rupu.
Sviđa mi se što ne treba vintat sa dizalicom, sa njm gore, otegnut kotač, panj ispod njega i skroz dolje.
 

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Prednji je loš no ne toliko da kotač može toliko nazad, zadnji je dobar no nije nov, kugla je dobra, provjerio sve sa montiračom, ma biće dobro za sad, sad sam malo slab sa novcima, kad malo naiđe para kupiću novu škaru i selene i ok, neću stavljat polovnu osim ako ne vidim kak stoji kotač na autu pa da mi ju odma skine i kupit samo nove selene i stavit ih.
Zašt ne mogu stavit slike sa iphonom?
Ma panj je zakon, evo i slike kak to izgleda.
 

Prilozi

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

A i neki mozak je jeb.no zategao kotač (vjerovatno su i drugi tak stegnuti) da sam morao sa nogom udarit po ključu da otpuste šarafi. Joj joj. :mad:
A šta se panja tiče to je ok jer ni dizalica ga nebi višije digla a zakaj da ja sebe zamaram kad auto to sam odradi, ja se držim one um caruje a snaga klade valja. Bolje sjest, zapalit i malo razmislit nego na o ruk. A neznam i jel imam opće dizalicu, u gepeku ju ne vidim.
 

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Eh,tam sam dane i dane znal provodit na ribičiji :D:D
Veliko četnič.o uporište u domovinskom ratu, strme, ivanjski i crkveni bok. Znam gdje je to, sad to više nije kak je prije bilo, imam tamo par prijatelja koji su dobili kuće(agencija otkupila od srba) ja ne volim vatat ribe, to mi je dosadno i kad sjedim na miru 5 minuta a čep ko u bunaru najradije bi potrgao štap i otišao no šteta štapa tak da ga sam pospremim i odem.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Slike moje Xantie

Je,govorili su nam domaći da ne lutaramo puno unaokolo,da nebi bilo- cigani lete u nebo :D Ni ja više nejdem na ribe..jbat ga,raspalo se društvo..sad su neki drugi prioriteti u igri,nažalost..
Nismo ni mi išli zbog ribe..više zbog druženja,roštilja i zajebancije ;)
 

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Ovo kaj se vidi na slikama da je od ulja ispod auta to nije od Xantije, to je od mog bivšeg govna fiata ulje.
Dali ste imali kad auto koji vam se toliko gadio da kad bi išli sjest u njega da vam se bljuvalo od tog auta, ja jesam, bio je to moj prvi fiat al bome i zadnji fiat, nikad ga više u mom dvorištu nebude.
 

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Ja sam fiat fahrer haha
Ma nije to vjerovatno loš auto no ovaj je bio, na satu 160 000 a skinuto je najmanje toliko ak ne i više. Morao sam uvalit lanciu a jedino se ovaj htio mjenjat tak da sam mu dao lanciu i 3400 kuna za tog fiata, lancia je bila 94-ta al zapravo stvarna godina auta je bila 89-ta, to sam ja uočio nakon nekog vremena kad sam bolje pregledao auto, na fiatu odma drugi dan mi otišo neki ventil na boš pumpi(lukasova pumpa), oni il odu u okretaje ili predokretaje i ode odma 850 kuna, trebalo je mjenjat lamelu, korpu, druk ležaj, termostat, prednje diskove i pločice, zadnji kraj sredit, prednje federe, pol instalacije nije valjalo, cjev od interkulera do grane, špricat cjeli auto, bio je i malo čvrknut napred i joj joj joj joj da ne nabrajam više.
Iiiiiiii naišla Xantia, zamjena ključ za ključ, nema se šta razmišljat, cjeli auto je ok, zeznuo se nisam, godinu dana je i mlađa od fiata. Djelovi nisu skupi a evo do sad samo kuglu promjenio i trebaće napravit servis na hidraulici (nije hitno) i naravno škaru i selene zamjenit no to je zanemariva cifra naspram šta bi bilo da sam fiata sređivao.
 
Posljednje uređivanje:

zoran37

New member
Re: Slike moje Xantie

Koliko te je, ako nije indiskretno pitati, sve skupa koštalo ulaganje nakon kupnje?



Genijalna ideja! :D
Pa ovako, koštalo me gorivo u Rijeku i nazad 250 kuna (išli smo sa bratićevim cliom dizelom) autoput 120 kuna, kod rođaka u Rijeci smo jeli tak da mi to nije bio trošak a i njega sam vidio a i od svega najbolje on je umirovljeni policajac tak da se sve na brzinu rješilo bez lutanja i čekanja, platio sam poreza 695 kuna, platio sam obodve knjižice i tablice nekih 300 kuna, promjenio kuglu 200 kuna (polovna), litra LHM ulja 60 kn.
1600 kn do sad + šta sam natočio 300 kn goriva dok sam to rješavao.
Treba još škara i seleni, ako bude polovna škara i novi seleni računam na to još oko 100 € treba napravit servis hidraulike (punjenje kugli, zamjena ulja i čišćenje filtera) 100 € no to nije hitno, treba zamjenit zubčasti i španere i vodenu pumpu i to je otprilike 100 €.
Pa evo za otprilike 4000 kuna ču imat auto koji godinama neću morat dirat (bar se nadam). Jedino mi je za sad prioritet zupčasti remen jer neznam kad je mjenjan.
Zaboravi napisat da je i akumulator lošiji, nije mi htio jedno jutro upalit no spoio ispravljač, napunio ga i sad je ok.Pošto nevjerujem da će više bit jako zima a i ne treba mi auto svaki dan mišljenja sam da bi mogao izdurat ovo ljeto a najesen ili pred zimu uzet novi no ako ode i prije zamjeniću ga i dobro. To je investicija oko 400 kn

Davno sam vidio jednu 3.0 v6 i mogu reci da je zvijer, ovjes je Activa tj. ajmo reci full kod Xantie. Auto je tako udoban da je to prestrasno ali ima kugli na bacanje. Ove standard su isto udobne ali Activa ima naginjanje u zavoju ako se ne varam. Kako se tebi auto ponasa, udobnost i to?
Evo danas sam se uvjerio u xantijinu udobnost, vizio sam se oko 140 po jako lošem asvaltu (bez velikih rupetina) ali jako lošem gdje bi sa fiatom il zube brao po autu ili bi sletio jer cesta je užasno loša
Auto doslovno pliva, nema lupanja, udaranja, naglog poskakivanja, nevjerovatno. Osjeti se malo na volanu onaj nevaljali selen no zanemarivo. U zavojima se auto ne naginje.
Najprije sam prošao polagano da vidim da nema kakvih rupetina a nazad sam se vozio malo brže. Cesta nije prometna jedino je kakve divljači moglo bit al ni toga nema jer imamo puno (krivo)lovaca, ustvari samo lovaca jer oni i jesu najveći krivolovci. :)
 
Posljednje uređivanje:

fullcool

New member
Re: Slike moje Xantie

Prednji je loš no ne toliko da kotač može toliko nazad, zadnji je dobar no nije nov, kugla je dobra, provjerio sve sa montiračom, ma biće dobro za sad, sad sam malo slab sa novcima, kad malo naiđe para kupiću novu škaru i selene i ok, neću stavljat polovnu osim ako ne vidim kak stoji kotač na autu pa da mi ju odma skine i kupit samo nove selene i stavit ih.
Zašt ne mogu stavit slike sa iphonom?
Ma panj je zakon, evo i slike kak to izgleda.
zanimljivo je da stare ajkule nisu imale dizalicu nego metalni podmetač i upravo na ovaj način se mijenjao kotač, a kod xantie dizalica bude u rez. kotaču ispod prtljažnika,
i jedna napomena kad ti ovako stoji auto onda ti balans štanga pogura rame gore i napne kuglu i selene pa i ako imaju lufta to ne vidiš jer sve našpanano,
trebao bi vratiti normalnu visinu auta pa onda gledati jel ima lufta, al ako ima već ćeš ti to čuti u vožnji, i da kad zatežeš nove selene isto mora auto biti u položaju za vožnju, inače auto lijepo izgleda, susjed mi ima potpuno istog, vozi ga već par godina, kugle napunio još dok su bile tek malo popustile,
jednom je razradio malo zadnje kočione i to je sve, 13 godina auto kugle i sve ostalo original na njemu
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh