Scala & Golf by Liberty

La Marche

Iskreni optimist
Za usporedbu, na mom c4, prije dva mjeseca, citat iz posta:

"Na 36.000 napravljen servis, mijenjalo se osim ulja i filtera ulja, zraka i kabine, još i svjećice i tekućina za kočnice, a tražio sam i update navigacije i infotainmenta, koje sam na mycitroen vidio da postoje, a nije mi se dalo sam s tim petljati.
390€ sve ukupno"

Dodatno... sad će 46.000... nit' što trokira, nit' što trza, nit' se pale lampice...

Drž'te se vi samo tih vaših škoda i audija. Švabo je švabo... nekad bio.
 

La Marche

Iskreni optimist
To je bilo prije četrdesetak godina... A i to samo dizlaši su bili trajni. Benzinci nisu bili baš neka sreća.
Jedna crtica iz tog vremena. Ja imao tada R4GTL, kolega dvojku D.
Nekoliko puta godišnje trebali smo do Frankfurta. Toliko je golf bio tvrd da smo stalno išli s četvorkom.
Osim ljeti. Tada je bilo malo dizl auta, a puno benzinskih pa je ljeti bila manja gužva na dizl gorivima i tada je bilo brže dizlašem radi tankiranja.
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
Nemojte brkat (ne)kvalitetu novih auta i cijene servisa. Btw ja za 690 € napravim desetak malih servisa u vlastitom aranžmanu
 

liberty

Well-known member
Scala 5.150 km
autoputom nakrcan auto potrošnja unutar 130 kmh do 5,8 litara
u 6.brzini na 130 kmh se vrti na 3.000 okretaja
gume su ok obzirom su cjelogodišnje

dobro je, znači sa svakim autom će se godišnje raditi 10-11.000 km
golf isključivo lokalne vožnje, a Scala i na dulje staze

čekam da prođe ovo najavljeno loše vrijeme, pa da Scalu opet namažem s sonax ceramic sprejem
a golf je pran prije vikenda i na njemu je sonax bsd (i dalje on daje najviše sjaja)
 

liberty

Well-known member
pa bio sam na izletu i u subotu i u nedjelju
uostalom auto lickam ili po noći ili zorom tako da ne kradem ni sebi ni drugima vrijeme
a proces traje ispod 2 sata

od mog lickanja nitko ne gubi ništa....

lickao sam i ladu, i svih 7 auta, 5 skutera i 1 motocikl koji sam imao
i tuđe aute - tako da je lickanje donijelo i sreću onima koji to ne rade, ne znaju raditi ili im se ne da

koliko sam nekad lickao, danas sam i dobar tj. rijetko to činim

(nekad mi auti, skuteri i motor nisu ni stajali nigdje izvan garaža)

inaće ja ne volim putovati, a izleti me podsjećaju na prirodu kojom ne volim hodati pa nisam baš sklon ni njima

bude par izleta sad po doktorima ili poslom pa će se kilometri nakupiti

ne poznam nekoga tko po mom gradu radi više km, a da s autom ne ide na posao
unatoć tome razmišljam o nabavci 3. auta
iz dosade naravno
 
Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
golf registriran - na tehničkom pregledu su se čudili kako je u dobrom stanju - sve je kako spada, i zaista se tako i vozi
možda to zvuči čudno, no auto ipak ima 15 godine (06/2009)

za golf su planovi:
- 9 mj idu nove ljetne gume, tražim neke dostatne, ove bridgestone potenza sport koje su gre su mi nepotrebnih performansi
- kasnije na jesen servis plinske instalacije (prije su radili svakih 1 godinu, ja ću to malo produljiti - svakih 15.000 km)
- u 12 mj sam napravio servis ulja - i to ću malo produljiti tako da bude na 15.000 km, nema potrebe prije, ulje je pravo dobro staro ulje 5w40 + manje se kontaminira jer se 95% vremena vozi na plin

dobar auto, što reći, zaista dobar auto
 

liberty

Well-known member
budem vidio
ima vremena, iza ljeta ću ih staviti
ove imaju taman mesa i gripa da odrade par sušnih mjeseci + vožnje bijelim putevima na more

na tehničkom pregledu plin ispitivaju samo tako da gledaju da li pušta u motornom prostoru

auto je na 166.660 km sada
mislim da ga je bivši vlasnik kupio s 14x.xxx km
 
Na vrh