voda u dizel filteru - bord comp.

deda

New member
Pa gdje vi to točite gorivo,ja nikada ni najednom autu,a prešel sam milione km,po cijeloj šugavoj Europi nisam imal problema sa filterima goriva ,vodom i to..
 

XSARA VTS

Member
Pa DEDA neznam šta voziš trenutno ali i sam znaš da auti nekad i danas nisi baš isti ja isto nisam nikad čuo da je nekome stari dizel popizdio zbog loše nafte ali danas na ovim modernim 100 čuda se događa ja sam nekada davni imao citroen visu 11re i u rijeci na nekih a nevjerujem da je bilo -10 su mi dovodna crijeva zaledila pa onda šta reć na gorivo kad ti zaledi benzin u Rijeci !
 

deda

New member
Pa imam i nove aute,svoje,a i od firmi,samo se jednom mojem kolegi dogodilo da je pukla glava na Berlingu,čim je krenul sa benziske,jer su mu natoćili vodu u nafti.
 

XSARA VTS

Member
Pa to ti sve govori o našem gorivu sjećam se i kada je bila aktualna tema kada su rikavale štete i ostali TDI motori zbog sumpora mislim da ni danas nije ništa bolje. Ima manje sumpora ali više vode!
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Pa imam i nove aute,svoje,a i od firmi,samo se jednom mojem kolegi dogodilo da je pukla glava na Berlingu,čim je krenul sa benziske,jer su mu natoćili vodu u nafti.
Deda,imas ti preko nekoliko auti..hahahaha
 

fullcool

New member
ja nisam nikad otvorio karburator kod benzinca, ni skinuo filter kod dizela, a da unutra nije bilo vode. voda je neizbježna stvar, jednostavno se kondenzira na metalnim dijelovima ili rezervoara na autu ili onog na pumpi, koliko to smeta pojedinom motoru to je druga stavr.
 

vlado7

New member
jel moze sta naskodit motoru ako filter goriva nije mijenjan do 95tkm?

bio sam negdje prije na servisu pa me pita majstor jel sam mjenjo,a ja neznam

kod njega mi ide auto na servis od 50tkm,a najskuplji servis je bio 900 i nesto sitno kuna,a posto vi kazete da je on oko 500 kuna moguce da nije mijenjan
 

Zmix

New member
Naravno da može naškoditi. Motor ne dobija dovoljno goriva i samim tim slabije radi, guši se... o prljavštini da i ne govorim.
Ako nisi siguran kada je filter goriva menjan najbolje bi bilo da ga u skorije vreme zameniš i onda znaš na čemu si. :cool:
 

vlado7

New member
Naravno da može naškoditi. Motor ne dobija dovoljno goriva i samim tim slabije radi, guši se... o prljavštini da i ne govorim.
Ako nisi siguran kada je filter goriva menjan najbolje bi bilo da ga u skorije vreme zameniš i onda znaš na čemu si. :cool:
a kako bi mogao sam provjerit jel orginal ili ne

mislim jel nes pise na orginalu ili neznam vec sta...... nema on jos 95,sad ima 83 ali planiram na 95 ici na servis-e sad cekat ili ne...
 

vlado7

New member
Nažalost, tu ti već ne mogu pomoći. :meh: Obrati se našem Lakiju ili nekom drugom ko bi mogao da se razume u fabričke delove. :)
izgleda ga nema danas na forumu,ali vec ce se on javiti

auto kad je hladan onako malo steka tk tk,sad moguce da je to a nemora biti
 

1587 VTS

New member
nebi ni ja razmisljao ali 500kn a nisam bas pri novcima
Raspitaj se koliko je zamjenski. U svakom slucaju je bolji nego taj nakon 80tkm, a moze bit i upola jeftiniji. Osobno nisam nikad za zamjenske dijelove, al u nekim slucajevima - zasto ne..
 

Olaf

New member
Filter ce se zacepit pa ce ti se ugasit auto jer vt pumpa nece dobit dosta goriva

Na original filteru pise delphi ako se ne varam
 

vlado7

New member
Filter ce se zacepit pa ce ti se ugasit auto jer vt pumpa nece dobit dosta goriva

Na original filteru pise delphi ako se ne varam
laky kakvi su MAHLE filteri naso sam za oko 350kn, jel taj dobar ili ima neki orginal

jel ga mogu kako vidjet a da nerasklapam i da nevozim na kanal
 

Olaf

New member
Filter ti se ne mijenja zasebno nego ide kompletno kuciste tako da neces bas nesto vidit. Nalazi se izmedu motora i akumulatora, iza posude za kociono ulje
 
Na vrh