Veliki bijeli, XTR 115ks, 2012

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

hrc

Member
Ooo hrc,kud se to ide na more? Bome berla je opskrbljen teretom . Druge ratkape?
ma non-stop sam gore/dole, nema pravila. sad kada je vruće, više u brda nego na more:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fm-kscowwQU[/ame]


ratkape su origigi koje su došle sa autom.
 

hrc

Member
Ma brda,bolje se bacit u more pljuss . Ove su ratkape za ljetne gume aha
ma kakvo more, dok se ljudi gužvaju po cestama i kure po plažama, samo na hlađenje u planine... nakon Gospe su svi nazad, pa se smire ceste, ljudi nestanu, a plaža je moja ;)

evo i "bjega" iz 2017te na 25*C dok je u ZG kurilo 40*...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=hroZtUKSDIs[/ame]

getaway 2019 bude sljedeći vikend ;)
 

hrc

Member
upalio mi se check engine 2x u zadnjih mjesec dana. ode auto u safe mode, nakon ponovnog gašenja / paljenja, sve ok. išao u servis, vele elektroventil turbine, 500ak kn, naručeno, pa se čeka.. može se auto normalno voziti..

to onda, jedan friški uradak ponovog "bjega" u planine...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=MbBeHBl0ZjU[/ame]
 

hrc

Member
Da nije to povezano s remapom?
Ja sam prvotno bio posumnjao, ali kao što je Milosh naveo, riječ je o elektroventilu sa vakumima koji regulira rad turbine (otvaranje / zatvaranje). Èesti problem na svim autima sa turbinom...

Tek sad vidim da si pedalatelj.
Dobri filmici.
Stalno si MTB?
MTB, cesta (BRM, treninzi), touring (putovanja).... Vidi na mom kanalu:
https://www.youtube.com/channel/UCOfAWZ_6TIwOPwaYoA2s0Kg/videos?view_as=subscriber
 

hrc

Member
Zamjenjeno! Na računu navedeno kao "elektro-ventil air turbo union", cijena 520 kn sa uslugom i dijagnostikom. neki popust je "nagreban", jer sam se online naručio, makar je to ispalo malo nespretno, jer im sustav onsite i online nisu usklađeni :)

vozio sam neke bicikle na krovu, pa nisam mogao istestirati auto na top speed, budem ovih dana. uglavnom, skužio sam da nema više "mikro trzaja", to su bili nezamjetni trzaji kod crusing moda na otvorenoj cesti, kada popuštaš i dodaješ gas. to mi se manifestiralo zadnjih godinu i nešto sitno, no nisam obraćao pažnju jer je skroz neprimjetno i nije me smetalo, makar sam picajzla :grin:
 

hrc

Member
Ponovno mi je auto ušao u safe mode kada je veća brzina / opterećenje, ali više nije greška tlaka nego je bila povećana temp. ispušnih plinova. Ovlašteni veli zamjena senzora temp (800 kn), a moj mehaničar da je sa autom sve i ok (ispitao je senzore), i da je to zbog remapa.

Odmah sam kontaktirao osobu koja mi radila remap, kaže da mu se navedeno dogodi na svakom 30tom vozilu, naročito francuzima koji imaju osjetljiviju elektroniku. Rekao je da mu treba 1-2h da popegla mapu, ali nisam imao vremena pa mi je auto vratio na stock, jer izgleda da sam našao drugo vozilo pa će veliki bijeli uskoro u prodaju ;)

Auto i dalje super ide sa stock 115 ks, samo nema kao na remapu onih jakih među ubrzanja. "Škola" me koštala par sto € i par odlaska u servis. Moj mehaničar mi je odmah rekao da ja trebam jaće vozilo (zbog prirode posla / hobija / planova), i da od Berlinga to ne mogu napraviti. Moram priznati da je bio u pravu :)

 

Mirage

Well-known member
Hrc koliko troši na 170 moj dođe do 170 i tu stane gasa još ima ali nema ubrzanja i potrošnja stoji na 10 litara.

Moram provjeriti imamo li iste mjenjače. Ps ti imaš napredniji onaj središnji ekran.
 

hrc

Member
Šteta što francuzi ne nude jače. Nekakav Caddy Maxi 2.0?
pa ti si vidoviti Milan, sve si pogodio :surprised::shock::D da, naletio na jedan 3 god star, koji mi ulazi u buđet...

Hrc koliko troši na 170 moj dođe do 170 i tu stane gasa još ima ali nema ubrzanja i potrošnja stoji na 10 litara.

Moram provjeriti imamo li iste mjenjače. Ps ti imaš napredniji onaj središnji ekran.
nisam gledao potrošnju, ne vozim ga nikada toliko, to sam ga stavio na 5 min na top speed, jer mi se zadnji puta na 150kmh javio error, tj. na opterečenju iznad 3600-3700 rpm.

Mjenjač je 5 brzina, ekran je vulgaris, ne znam na što misliš :)
 

Mirage

Well-known member
Ni ja ne vozim tim brzinama nije to auto za te brzine. Ali eto uvidio sam taj podatak ali po meni Brela do 150 ide kao metak.

A ekran ja imam još rudimentalniji.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
pa ti si vidoviti Milan, sve si pogodio da, naletio na jedan 3 god star, koji mi ulazi u buđet...
Nije baš bilo teško, to je doslovno jedan jedini model koji odgovara opisu. Nek me ispravi netko ako griješim, ali sva druga konkurencija je limitirana na te male gradske motoriće posljednjih godina...

No sve u svemu, dobar je to auto, vjerovatno najbolji Volkswagen u ponudi ;)
 
Ja uzeh Crossera, u nadi da cu ponekad moci prevesti bicikl pozadi, bez dizanja na nosac krovni. Nisam jos probao.
Moze li u Berlingo bez skidanja kotaca i sica?
 

bbozak

Active member
Nisam siguran, mislim da sam cestovnjaku prednji kotač skidao, doduše cestovni nema diskove pa me ne smeta skidanje i vraćanje kotača...
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh