Veliki bijeli, XTR 115ks, 2012

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

hrc

Member
Jel skinuta i ekologija ili?

Kolko $$$?
nope. sve ostalo stock, nema potrebe skidati jer auto ima 90k km, i sve ispravno. FAP čišćenje mi se nikad nije upalilo, auto je stalno na otvorenoj cesti i autoputu.

300€
 

hrc

Member
i više nego. s obzirom na kilažu i dimenziju auta, svi Berlingači bi trebali dolaziti sa barem 130 ks stock :angel::grin:
 

hrc

Member
čekaj malo, prerano je :) trebao bi kao manje trošiti, jer su mape ispeglanije... a s obzirom kako jače čupa, vjerujem da će u početku više jer ću ga navrtavat :grin:

prosjek zadnjih 10k km mi je bio 6.4L / 100 km, od početka kako imam auto je 5.8L / 100 km. da potrošim barem 2-3 tanka tj. 2000 km, objavim podatke...
 

hrc

Member
par redaka da refresham...

od remapa, potrošnja mi je otprilike ista 6,4 -6,5 l / 100 km.. istina je da je vani hladnije + više ga razvrtaman, pa to nije referentno. po nekom mom iskustvu, biti će cca 5% niža s obzirom na trenutne pokazatelje.

auto nabire brzinu jako lijepo, trebao bi posnimati ili izmjeriti, do 150 kmh dolazi kao metak (dalje nemam kaj tražiti :grin: fora je da je u svakodnevnoj vožnji ljepši za voziti, elastičniji je, ubrzanje je fluidnije, nema onih "rupa", kao da je nekaj "popeglanO", nemrem se drugačije izraziti...

na zadnjem servisu prošle god. sam bio promjenio graničnik vozačkih vrata, jer se počeo ćuti. jednom smo ga podmazali, ali to je bilo kratkoročno. cca. 350 kn, to je prvi neki trošak zamjene djela izazvan raubanjem. kočnica vele ima preko 40%, kilometara malo iznak 90k...
 

hrc

Member
Eee..bravo!! Taj granicnik me zivcira,a remap ce kad bude viska love.. Di si uzimao(granicnik)?
e nemam pojma, to mi je mehaničar nabavio. budem ga pitao, uglavnom kod nekih od aftermarket dobavljaća, ali je dio original kao i da ga kupiš u servisu.

Ovo je isto vrhunski tuning,za pristojne novce!Ne mijenja se ništa u ECU,samo ga se ubaci!Nakon vađenja,sve po starom....
Nm-ovi mi se čine pretjeranim... meni je podignut za 26 Nm-a total moment, a ovi kreću već od 53 Nm pa nadalje...

preveliko dizanje momenta trga poluosovine i kuplung..
 

hrc

Member
update:

prosječna potrošnja u zadnjih 3k km, je pala na 6.1 L/100 km, dakle remap ima efekta. sad ću resetirat putni comp, brijem da će to ići bez bada ispod 6L dakle 10% manje kako je bilo spomenuto prije remapa...
 

hrc

Member
Prosječna potrošnja se spustila na 6.0 L/100 km, tako da se remap u ovom trenutku isplatio (osim ako ne rikne turbina :D

Pretjecanja su znatno brža i ugodnija, vozim se u brzini više, te nema potrebe za čestim prebacivanjem brzina.

99t km nekidan, napravljen veliki servis, osim ulja & filtera, zamjenjen zupčasti + zatezaći, vodena pumpa, komplet prednji diskovi i pločice, prednje spone (malo je lupkalo kod skretanja), i to je manje više sve, idemo dalje...
 

meshgrid

New member
interval je 10god/180tkm, zar ne? onda si malo skratio.
u svakom slučaju pohvale za obzirnost!
jel znaš koliko h posla je oko zamjene remena?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
interval je 10god/180tkm, zar ne?
To ovlašteni tvrdi? Pošto ne daju garanciju na 10g/180tkm, onda se njih niti ne pita, jel tako? :D

Ja osobno gumene dijelove mijenjam max nakon 5 godina maksimalno, ajde na novom autu koji se ne koristi puno neka bude 7. Ali 10/180 nebih nikada osobno čekao.
 

hrc

Member
interval je 10god/180tkm, zar ne? onda si malo skratio.
u svakom slučaju pohvale za obzirnost!
jel znaš koliko h posla je oko zamjene remena?
točno. vodene pumpe u prosjeku drže do 150t km, ne želim ostati negdje u Sv. Roku za pregrijanim autom, pa sam onda dao sve u kompletu izmjeniti. 10 god / 180t km mi se čini predugo, papir trpi svašta, kako nemam više garanciju na auto i ne idem kod ovlaštenog, ne bi htio prepustiti slučaju i ući u statističku grešku :)

ne znam koliko je frendu trebalo vremena, budem ga pitao.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh