Unutrasnja plastika

filip2102

New member
Pozdrav svima,

Imam C5, 2012 god te me zanima sljedeće. Unutarnja plastika u autu (gdje je klima,radio, rucna i to) dali i kod vas drugih skripi i ima onaj neugodni "jeftini" zvuk ili se to nesto otkvacilo pa se zbog toga cuje ?

Kod mene ima bas onaj jeftini i los (ne kvalitetan) zvuk koji se posebno cuje kad npr. zapnes rukom ili nogom prilikom ulaska u auto.

Cini mi se da je prvi c5 imao u tom djelu bolju plastiku :) Sto vi mislite?
 

vborovic

C5 modifikator
Da se išta otkvačilo, bilo bi praznog hoda pri prisitsku, ako se ne pomakne ni milimetar, onda je do plastike ... ili imaš prevelika očekivanja od auta ... :D
 

filip2102

New member
Budem pogledo, al mislim da je sve ok. Ma znam sta sam kupio i da je to dobro (@ko ne onda sam u zabludi) iako vidim neke sitne gluposti kao npr to skripanje, kojegu u starom c5 nije bilo. U veci stvari su napredovali, ali neke sitnice su kiksali .... :(
 

Brruno

Well-known member
Dizem staru temu ali imam pitanje bas u vezi plastika da ne otvaram novu.

Unutarnja plastika stvarni skripi. Bar pretinac ispod navigacije. Uh. Mene vise zanima postoji li nacin da se plastika na volanu i oko mjenjaca moze skinuti i ofarbati.Ili zamijeniti i staviti od exclusive jer imam priliku izvaditi iz razbijenog C5 od kojeg je ostalo samo volan i plastike ali radije bi svoj sredio jer je na drugom koza malo izguljena radi sudara.
Razlika je dosta velika u obicnom i business naspram exclusive plastike i vidim da se dosta boja izguli dok na exclusive rijetko vidim taj problem.
 

Brruno

Well-known member
Mislim na onaj svjetliji dio. Vanjskio dio,ne bas oko mjenjaca i koznog dijela.
A na volanu mislim na plastike za ruke s lijeve i desne strane na volanu. Na modelu s business opremom je bež boje a vidio sam na exclusive modelima plastika je tamnija i nisam jos vidio zguljenu
 

Pavel

Lepi™
Nekad se zna čuti pucketanje, tj. famozni čvrci iz naslona za ruku. Kao da poklopac naslona ima malo dihta, i onda kad startam auto, čuju se čvrci zbog vibracija. Kada naslonim ruku ili kad opteretim poklopac, više se ništa ne čuje. U vožnji se ne čuje toliko zbog radija i ostalih faktora no čuje se kad stojim na semaforu.

Ostatak plastike nema prigovora, nije nigdje zguljena niti se išta odlomilo ili proizvodi buku. A auto ima blizu 180.000km. Jedino što je otišlo je ona ladica odmah ispod putnog računala u središnjem grebenu, no koliko sam gledao po oglasnicima i kod drugih vlasnika, izgleda da je to mana svim C5. Meni je jedna kopča napukla i malo je gornji desni kut sjeo prema unutra. No ostatak plastike nema prigovora zasad. S naslonom za ruku ću pogledat jel se da zategnut i do čega je stvar pa možda i popravim.

@Borovic

Ne mogu opisati koliko mi je drago što sam uzeo model koji nema ovo sivo oko volana. Ne znam šta je to ali na svakom modelu koji je to imao je bilo izraubano, taman da ima i svega 100.000km. To je valjda jedina stvar koja baš bode bolesno u oči i drago mi je da nemam takav volan. :D
 

vborovic

C5 modifikator
Volan ne možeš ništa demontirati (govorim o obruču) ... naravno, moglo bi se probati to nasilno odvojiti, pa zalijepiti sa drugug volana, ali ako ti se nedao bog to odlijepi u vožnji i zakači za fiksnu konzolu sa stražnje strane, loše ti se piše.

Obruč volana, kao i ovaj središnji dio koji te zanima, se mogu nabaviti, bilo rabljeni, bilo novi. Možeš jedno i drugo probati i prefarbati, samo je pitanje koliko će izdržati, pogotovo na volanu, odnosno, koliko će ti biti pogođena boja sa ostatkom unutrašnjosti.
 

Brruno

Well-known member
Dio oko mjenjaca nije toliki problem tj. ne smeta ali ove platike na volanu poruzne izgled unutrasnjosti. Bas bodu u oci. Jesu isti volani iz excluzuive modela 2011 i business 2012? Mislim na rupe.airbag, tipke i elektroniku
 

vborovic

C5 modifikator
Ti trebaš samo mijenjati obruč ako ti je ostalo ok, ne moraš i tipke, airbag i kompletni ovaj cijeli s tipkama dio naprijed ... sami obruč (odnosno, minimum) izgleda ovako:

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možeš prelakirati, staviti u foliju... ili možda najelegantnije, presvuć u kožu. Samo njih ili s komplet volanom pa se neće ni kužit. Ovako bi otprilike moglo ispast...



 

vborovic

C5 modifikator
staviti u foliju
Folija na postojeći materijal, teško ... eventualno da se ovo oko mjenjača skroz oguli (to je onaj nekakvi kvazi-gumirani finiš, koji diše sa temperaturom) i svaka folija bude nabubrila, da ju ne znam kako navučeš gore ... eventualno plasti-dip
 

ZlatkoC4

Well-known member
Najbolje ovo što Ivan reče koža i miran najbolje i najzahvalnije. a bar danas ima majstora koji to presvuku bez problema. :grin:
 

Pavel

Lepi™
Najpametnije je presvuc u kozu. Car detailing je barem danas toliko otisao naprijed da sam vidio i C5 kojem je naknadno plastika komplet gornje ploce presvucena u kozu. Sjedala od tkanine takoder, volan i ostale gluposti. Bolesno dobro i precizno napravljeno, kao da je iz salona takav izasao. Vjerojatno je i cijena bolesna ali samo nagadam. No mislim da je jeftinije i daleko manje za:cenzura::cenzura::cenzura:ancije dati nekome da ti pretapecira trenutni volan.
 

vborovic

C5 modifikator
Tapeciranje volana u HR, kod nekih koji se bave s time, košta oko 300 kn za umjetnu kožu, 500 kn za pravu kožu, a onda još dodatne kerefeke sa šavovima budu po 100-200 kn
 
Na vrh