Ulje Total iz Kauflanda

RI-C3

New member
kad sam uzeo citroena prije 3,5 god zamarao sam se time koje ulje i sve živo sam gledao ,specifikacije ,tko uvozi,tko izvozi,tko proizvidi i ostale ****...

Međutim samo dvoje je važno,prvo treba na kutiji pisati total 7000 (ili 9000,zavisi što koristiite) i gledati da bude što jeftinije,a naravno najjeftinije je u supermarketima.
A drugo je mijenjati svakih 10 000 km i to je sva filozofija oko ulja.
 
Posljednje uređivanje:

Automatic

Well-known member
Napokon ljudi dolaze k sebi.Zašto platiti više kad isti proizvod dobiješ za manje.Meni se znalo dogodit da sam zbog jeftinoče izgubio mušterije.Ljudi misle ako plate više da imaju nešto kvalitetnije.Dok sam imao obrt svaka mušterija kojoj nisam naplatio normalno već jeftinije ,nadajući se da će mi ostat stalna mušterija nikad se nije vratila.Ja susjedu rekao 300 kuna za izmjenu kuplunga on tišao i platio 1200 ,i kaže dobio am sve i lamelu i korpu.materijal je koštao 600 kuna kod tokića, znaći 600 kuna je bio posao i čovjek zadovoljan.Kad sam prodavao auto koji vrijedi 4000 eura za 2000 niko me ni pitao,stavio sam 5500 i prodao za 5000 eura.Malo dosađivam ali ljudskoj gluposti nikad kraja.
 

robi

New member
Ja sam kupio to ulje u Kauflandu prije možda 2 godine isto je bilo nekih 99kn ili tako nešto. Stavljao sam to u auto kojem je motor bio loš i trošio puno ulja tako da nemogu reći je li bilo dobro ili loše, trošio ga je isto kao i ulje iz pravog dućana :)

Uglavnom ja ne bi kupio ulja što u nekim supermarketima prodaju kao već "prerađena" ili "rafinirana" kak već to zna pisati, a treba pogledati i datum proizvodnje jer i ulja imaju neki vijek trajanja.
 

Automatic

Well-known member
prodaju kao već "prerađena" ili "rafinirana" kak već to zna pisati,
Daj pojasni gdje to piše ,Ja znam da je valvoline imal takvo ulje koje je bilo jeftinije od ostalih njihovih ulja pod nazivom all climate ali je imalo i drugačiji naziv od ostalih i drugačija etiketa.Mislim da pod gradacijom i SAE te API nebi smjelo biti ulje koje je prerađivano i pod istim nazivom ko ulja koja nisu prerađivana.Prerađivana ulja su većinom mineralna jer je baza ista a samo se dodaju aditivi.Za sintetiku sam pročitao negdje da nema na tom principu već samo određene količine sintetike(čak ju ne nazivaju uljem već sintetika)
 

aquarius

New member
Bavim se maloprodajom ulja i prodajom/servisom akumulatora pa evo da se nadovežem... Kad govorimo konkretno o Kauflandu, sva ulja su original, tu nema dileme. Većina ljudi ne razlikuje Total Classic od Total Quartz ulja. Classic je ulje lošijih specifikacija od Quartza, ako vozite auto stariji 10god+ nećete fulati ni s jednim od ova dva o kojima pričamo, a za novije aute definitivno Quartz. Cijene ulja su poprilično šarolike od dućana do dućana, ovisno o tome iz koje ruke dolazi ulje i koliku maržu zaračunava dućan.
Kod mene je Quartz 7000 1L=39kn 4L=148kn, a Quartz 9000 1L=48kn 4L=199kn
Inače, Total i Elf su identična ulja, samo drugo pakiranje
 

radojkta

Member
Nije iz Kauflanda ali ima u Metro-u Total Ineo 5/30 ja uzeo za svog Hdi-a.Cijena 50kn/l.Ne može bolje mislim.Servis mi je u 12.mj.al nek čeka ne traži jesti.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Total Ineo 5/30 ja uzeo za svog Hdi-a.Cijena 50kn/l.
u servisu je sad 66kn ulje.
a ja sam ga bio nabavio prije nekoliko mj kod Anđelka Lageros po 53knL s tim da je tad ulje u servisu bilo 110knL

U svakom slučaju ti je jeftinije. :grin:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Upravo je kolega forumaš Mamut u temi http://www.citroenforum.hr/citroen-prodaja-i-servis-209/najave-akcija-i-pogodnosti-u-salonima-i-servisima-591/index5.html objavio kako Lidl ima akciju na preparate za njegu vozila. Dakle, nije Kaufland, već Lidl, ali je isti vlasnik. ;)

Pored kremica i sprejeva, Lidl na akciji nudi i ulje. Ali, ne bilo koje ulje (tipa Total, Valvoline, Castrol), nego ulje koje su brendirali kao svoju robnu marku "W5", baš poput deterdženta za suđe. :)



Pa me najviše, tako, malo zbog rasprave, interesira je li ima ovdje netko tko bi se mirno usudio staviti to ulje u motor, a da motor nije od Stojadina, jugića, traktora, motokultivatora, i sl. :thinking:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
e li ima ovdje netko tko bi se mirno usudio staviti to ulje u motor, a da motor nije od Stojadina, jugića, traktora, motokultivatora, i sl.
To ulje je vjerojatno prikladno i ako imaš Dvojku/Trojku parkiranu u dvorištu za divljanje po selu. Kadet, Vectra, Polo, Clio sve su to strojevi za shopping-centar ulja. :)
 

markan1000

Well-known member
nije do Lidla, nego do ulja...
ne bi ni svinjsku vratinu od 10 kuna kila, no name proizvođača, stavljao u sebe.

inače, neke njihove robne marke (proizvodi) su fantastične i to uzimam, neke su šrot i to više ne konzumiram ili koristim... Auto mi je preskupa stvar za eksperimentiranje, pogotovo kad kod ovakvih stvari ne možeš lako i brzo provjeriti jesu li dobre ili nisu, niti ti auto može šapnuti da mu nije dobro :)
 

charllie

Active member
Krky dogo su stiri leta,no bumo videli inace ja sam se htel Xm-a prije resiti tj. obnoviti se, pa sam tocil Inu 5 ulje i menjal mesto 10 jezer sakih 20,al vrag je isel i isel pa sam ga i prodal z 430 000km,nije trosil ulje a potrosnja i dalje 5,8-6,2l a i snagu je i dalje imal.:angel:
 
Na vrh