Ulje Total iz Kauflanda

alex rally

New member
ja sam u saxo stavljao elf competition 10w40 i nikad problema...al to i total 7000 ti je jedno te isto ulje..tako da moje preporuke su jedno od tih dvoje...
 

igor

New member
Ulje total u kauflandu

Imam pitanje vezano za total ulje na akciji jel to valja ili je muljaža? Evo i slike u nastavku:



 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Kolko ja znam,Tembo je ovlašteni uvoznik i distributer Total maziva,tak da ne vjerujem da je muljaža :hmmm:
 

DarioGTI

New member
Ja sam to Totalovo iz Kauflanda sipao zadnje dvije izmjene ulja. Ništa bolje i ništa gore od ostalog što sam sipao, sve isti k...

I uvijek sam uzimao dok je bilo na toj akciji -50% :grin:
 

ExOduS442xb

Racing
Nema logike da prodavaju litru za 23-4kn dok je u Citroen 1l preko 70kn ako se ne varam? Ili je ro barem cijena 10w 40, više se ne mogu sjetiti. Ali sigurno je bolje kupiti od INA-e Delta ulje, cijena je 40kn i krađe tih ullja su minimalne upravo zbog što kupci više kupuju Total, Valvoline, itd. Barem je provjereno i znate što sipate.
 

Dalibor

Dado Tornado
ma taj total ni ne vredi više od 20 kn/L...

nije više INA delt što je bila... sjećam se da je prije 10+ godina to bilo extra djevičanski žuto ulje, da bi negdje oko 2005. počelo sa nekim muljanjem (muljanje u smislu tamnije boje :D)...

tada sam znao koristiti i Valvoline V basic power mega extra, i to je stvarno bilo reciklirano ulje (kasnije postalo i popularno kao ulje sa najvećim postotkom recikliranog ulja :D), pa mi je INA delta sve više nalikovala na taj Valvoline...

ali INA delta zadovoljava neke stare uljne standarde. recimo ne može se pronači da zadovoljava ACEA standard za 1.4 motor iz 1993. (za njega je Ina delta sint ili bolje)... tak da ono...
 

dejan

New member
To vam je slabije ulje kaj total 7000
Neznam kak je situacija u hr samo kod nas je dosta debate da su ova ulja kaj se prodaju prek interneta slabe kvalitete.
 

Lakii

Well-known member
nije više INA delt što je bila... sjećam se da je prije 10+ godina to bilo extra djevičanski žuto ulje, da bi negdje oko 2005. počelo sa nekim muljanjem (muljanje u smislu tamnije boje :D)...
Od tada INA vise ne koristi svoja bazna ulja (sirovinu) za proizvodnju ulja, sve uzimamo od MOL-a. To vise nisu ista ulja...



ali INA delta zadovoljava neke stare uljne standarde. recimo ne može se pronači da zadovoljava ACEA standard za 1.4 motor iz 1993. (za njega je Ina delta sint ili bolje)... tak da ono...
Kako ne mozes pronaci?

DELTA 5
API SJ/CF
CCMC G4 PD2

CCMC je starija verzija standarda koja se koristija prije ACEA. Vrijedio je za vozila proizvedena do '93.
Ali po API standardu odgovara. Ali to je mineralno ulje, za koji motor te zanima?
 

Automatic

Well-known member
Moje mišljenje je da nam kaufand samo daje povoljnije jer uzima ulja na veliko i netreba mu neka zarada na ulju jer se kupi mnogo stvari uz ulje.Sumnjam da bi bilo manipulacija sa uljima jer ipak neka deklaracija stoji iza toga i da se provjerit na institutu za to.Preveliki rizik i kazna za prepakiravanje nečeg drugog.Mislim da samo nismo naučeni na normalne cijene ve abnormalno visoke.To je samo dokaz koliku zaradu imaju razne trgovine jer sve trgovine ipak nabavljaju robu od jednog izvora ,sad je samo pitanje koliko ima posrednika a s time je i cijena veća.Neznam kaj mora biti u jednoj litri ulja da košta 140 kuna ,dok takva ista litra drugdje 50 kuna(nema razlike u ničem samo u cijeni).Preko bare svaka benzinska ima ulja i možete ih promjeniti odmah ,još dobijete kavu u auto i novine.Izmjena ulja bi bila u našem novcu 10 kuna za litru do 15 kuna.Bio mi frend iz amerike kod nas i kaže da nismo normalni sa cijenama ulja.Oni večinom stavljaju mineralu ali ju imaju u svim gradacijama
 

deda

New member
Lako amerima,oni imaju naftu na bacanje koju su opljačkali cijelom svijetu,a drugima diktiraju cijene,tak da ta priča ne pije vodu.
 

Automatic

Well-known member
Ma nije to problem ali znam neka ulja po 140 kuna a ista takva i po 60 kuna .Ko koga tu je..e.Recimo castrol 5w30 kupio buraz po 140 kuna ,u fero friku 60 kuna potpuno isto_Ovo je cijena za litru.Neznam kaj u tom vrijedi više nego u ovom drugom.
 
Na vrh