Uklanjanje FAP filtera

Krky

Lakerski profesionalac
Definitivno skidaj to.
Auto ti se bude preporodil, softverski napravi off sa egr-om u kompletu obavezno...
Ja sam kak veli Ivan, kod sebe otvoril kučište, hiltijem izštemal komplet filter zajedno sa katalizatorom i remap sa dpf i egr off.
 

mamut

C5
Donator foruma
Od ove godine su nova pravila i u UK. Više ne možeš proći MOT s isključenim EGR-om, DPF-om, itd. Mislim da će se trend samo proširiti.
pa da, tak da se ja ''bojim'' micat

jer je skupo vraćat :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma nema straha...

Ovo šta se UK uvelo graniči sa sprdancijom, može slobodno i kod nas doć, nema problema.
Uglavnom, uveli su high-tech metodu odokativne procjene DPFa u dvije faze :D

Prvo, auto sa filterom čestica nesmije imati puno vidljivog dima. Ovo i podržavam, jer bi stvarno moglo maknuti koji drlog s ceste. Ali većina urednih motora bez DPFa ni ne dimi... Uz to, smokestop aditiv jednom na godinu i nije neki trošak.
Drugo, DPF mora biti fizički prisutan, a tragove piljenja na njemu pravda samo račun specijalista za čišćenje istih. Znači ili ga izbaciti bez vidljivih tragova, ili ga izbaciti i nabaviti račun za čišćenje.

Prac u rosu za sada.
 

Spallato

Active member
Ekipa, čistio sam Dpf prije 10 mjeseci i sad se opet pali lampica (upozorenje da je moguća začepljenost). Nisam uspio napraviti regeneraciju (ne znam zašto neće) pa bi sada pokušao sa prisilnom. Gdje mogu u okolici Samobora/Zagreba to napraviti, znate li nekoga tko to radi?
 
Na vrh