Učestalo izgaranje žaruljica

1587 VTS

New member
Re: sidelamp faulty

Haha, a ljudi moji, svako prema svojim iskustvima :grin: Sad ionako vecina novih auta ima dnevna LED svjetla (u "nasem svijetu" DS3, DS4, C5) i to mi je ok, pa smo svi zadovoljni :)
 

Tonka0559

Member
Re: sidelamp faulty

Haha, a ljudi moji, svako prema svojim iskustvima :grin: Sad ionako vecina novih auta ima dnevna LED svjetla (u "nasem svijetu" DS3, DS4, C5) i to mi je ok, pa smo svi zadovoljni :)
ne kenjkaj veteeše :D doletit ćeš tak nekom tko te neće vidjet,a možda bi te vidio da imaš upaljena svjetla. :D neće ti kruna past s glave ako ih upališ,sigurnosti radi.;)
 

RI-C3

New member
Re: sidelamp faulty

slažem se da je bolje imati svijetla upaljena jer zaista se mnogo lakše primjeti auto pa i kada je jako sunce.
a s druge strane opet mi je glupo imati svijetla upaljena po danu jer u mnogo slučajeva nema potrebe za njima po sunčanom vremenu.

dakle u slučajevima gdje je slabije primjetan auto dobro je imati svijetla ,ali ipak sam generalno protiv svijetla po suncu.

naravno kad je tmurno oblačno i kišno vrijeme logično je da su svijetla obavezna.

dalo bi se o toj temi razgovarati ,ali ja se ipak slažem sa sadašnjim zakonom.
u zimi je bolje da imamo svijetla upaljena po suncu jer dnevna je svijetlost dosta manja nego ljeti kada je sunce visoko.
 

Tonka0559

Member
Re: sidelamp faulty

Nije uopće stvar u danjem svjetlu. Stvar je u vidljivosti drugog automobila.
Evo primjera radi. Predobra magistrala, potez Banja Luka-Jajce-Kupres. Ovo je usred ljeta, 14.8.2010. U Bosni nema zakona o upaljenim svjetlima preko dana. Al kad moraš pretjecat aute po ovakvoj cesti, vjeruj mi dobro dođu svjetla kod onog koji ti ide u susret.


@RI-C3: ovo što si napisao bi funkcioniralo da svi razmišljaju logično, međutim zbog glupavih kokošiju za volanom i muških im polovica ništa manje glupljih se događa da imaš u 9 navečer hrpu kamikaza na cesti sa ugašenim svjetlima jer su ih zaboravili upaliti. E pa te zaboravljive bi ja lijepo opalila po džepu jer ugrožava moju sigurnost (za njih mi se čisto *ebe (pardn maj frenč again : D)
Di bi došli kad bi palili gasili svjetla ovisno o dionici ceste na kojoj voziš :D
 

RI-C3

New member
ne preostaje nam ništa drugo nego da se preselimo u bosnu radi bolje sigurnosti u prometu:grin:

ova cesta što je prikazana sigurno nije pametno mijesto za preticanje,pa tu je zavoj do zavoja.tu ti neće pomoći ni reflektor ...ali naravno nekima je gušt frajerisat se po zavojima i preticat,ja bi takve kaznio najmanje 5 000 kn:D

kada je cesta ravna i pregledna za preticanje nisu potrebna nikakva svijetla,auto se na ravnoj cesti dobro vidi.

svietla su dobrodošla recimo kada skrećete u sporednu ulicu ljevo a morate na ogledalo gledati dali dolazi auto iz suprotnog smjera u zavoju,e tu su svijetla zaista dobrodošla.
 

1587 VTS

New member
Tonka nam je nabrijani pobornik svjetlosne signalizacije :D Kad budes dolazila u moje krajeve rijesim ti gratis neke ksenone pa nema da te u zagrebu ne vide :D
 

Tonka0559

Member
ahahahaha VTS, dakako da sam pobornik. A i auto ljepše izgleda kad su svjetla upaljena :p

@Dalibor: ma jok, ja sam uzoran vozač :D nema mobitela i ostalog za vrijeme vožnje :D
 

Josip27

C3 HDI
c3 vozim 4 godine i promijenio sam 7/8 žarulja na prednjim svjetlima, ispočetka u servisu 3 žarulje po 75 kn+zamjena 20-ak kn................... kasnije se ispametio i u običnu trgovinu dijelovima gdje mi za 30 kn i promijeni pa tako nekako i ide; zadnjih 7 mjeseci promijenio sam 3 žarulje:eek:.
Prije sam vozio xantia 1.6 7 godina i promijenio 3-4 žarulje
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Kao prvo,dobrodošao na forum :D

Ak ti c3 nema automatsko paljenje svjetala kad upališ i motor,probaj ih palit malo kasnije...kad se ustabili štrom na autu..i kad mjenjaš žarulje,mjenjaj ih u paru :whistling:
 

zoran37

New member
Kao prvo,dobrodošao na forum :D

Ak ti c3 nema automatsko paljenje svjetala kad upališ i motor,probaj ih palit malo kasnije...kad se ustabili štrom na autu..i kad mjenjaš žarulje,mjenjaj ih u paru :whistling:
Zakaj u paru?

Nije uopće stvar u danjem svjetlu. Stvar je u vidljivosti drugog automobila.
Evo primjera radi. Predobra magistrala, potez Banja Luka-Jajce-Kupres. Ovo je usred ljeta, 14.8.2010. U Bosni nema zakona o upaljenim svjetlima preko dana. Al kad moraš pretjecat aute po ovakvoj cesti, vjeruj mi dobro dođu svjetla kod onog koji ti ide u susret.
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/40807_430888794755_583134755_4736608_7846494_n.jpg

@RI-C3: ovo što si napisao bi funkcioniralo da svi razmišljaju logično, međutim zbog glupavih kokošiju za volanom i muških im polovica ništa manje glupljih se događa da imaš u 9 navečer hrpu kamikaza na cesti sa ugašenim svjetlima jer su ih zaboravili upaliti. E pa te zaboravljive bi ja lijepo opalila po džepu jer ugrožava moju sigurnost (za njih mi se čisto *ebe (pardn maj frenč again : D)
Di bi došli kad bi palili gasili svjetla ovisno o dionici ceste na kojoj voziš :D
Kak nema zakona u bosni? Ja platio kaznu u bosni za neupaljena svjetla 30 maraka?

A šta se žarulja tiče xantača je došla k meni sa jednom prednjom izgorenom pozicijom i to sam promjenio kao i dvije male sijaličice da vidim pogodit pepeljaru po noći i sad vidim da mi je druga pozicija izgorila.
Samo ja si nemogu priuštit rastrošnost kao vi, ja nađem polovnu za badava i stavim a svjetli ko nova.
 

deda

New member
Žarulje imaju vjek trajanja,znaći kad crkne jedna i druga će isto uskoro jer su jednako dugo šljakale,zato u paru.A C3 ima H7 i to se već uglavnom izbacuje na novim autima jer to ne valja,a Xantia ima H4 i to je sasvim druga priča i to sve nema nikakve veze jel Citroen ili neki drugi auto.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
znaći kad crkne jedna i druga će isto uskoro jer su jednako dugo šljakale,zato u paru
Evo,deda je odgovoril umjesto mene :D..dok sam imal xsaru često su mi rikavale žarulje, jer sam imal automatsko paljenje svjetala čim bi upalil auto..neznam di sam "pobral" tu mudrost o zamjeni žarulja u paru,al od kak sam tak delal jako rijetko su mi rikavale ;)

Sad na piksaću imam isto H7 ko i na xsari,al u ovih godinu dana kaj ga imam još ni jedna ni pregorela ( kuc-kuc drvo :D )..isto imam automatsko paljenje svjetla,al sam tome doskočil tak kaj sam na ručici stavil u položaj za poziciju,tak da mi se ne pale odma kratka svjetla,nego ih upalim tek nakon kaj prejde malo vremena :whistling:
 
Na vrh