Učestalo izgaranje žaruljica

1587 VTS

New member
Re: C3 - dosta loše prima gas?

Darac,a jel ti imaš H7 il H4 :confused::confused:
Je, istina H4 je, al je opet pohvalno.. I na saxu su mi jos bile tvornicke H4 nakon skoro 9 godina.. Svejedno, mislim da ce i H7 na svakom autu trajat duze ako prvo pricekas malo da se napon ustali pa ih onda upalis. Ljudi po danu vam sad svjetla ne trebaju, i to ce produzit vijek :)
 

Vash

New member
Re: C3 - dosta loše prima gas?

Ma nisam lijen, ali iz nekog razloga sam na C3 konstantno zaboravljao upalit svjetla.

Na saxu mi se dogodilo možda jednom u 6 godina, ali na ovom svaki drugi put, kao da sam retardiran.

Prvi C3 kojeg sam htio kupiti je imao to automatsko paljenje i ne znam zašto meni je u glavi ostalo da C3 ima automatsko paljenje i gotovo.

Nakon što sam jednom prošao pol Zg-a po noći bez svjetala, reko dosta je zafrkancije, ako sam tolko blesav da to ne mogu zapamtit, odvest ću ga da mi postave automatiku.

I sad ću izgleda ići na micanje.:oops:
 

Vash

New member
Re: C3 - dosta loše prima gas?

Hehe istina.

Ne bi ja ni skužio da nemam svjetla, da mi nije lik na semaforu na savskom mostu (300 metara od stana) trubnuo i veselo pokazao na moj prednji kraj pa na svoj. Onda sam skužio da je meni ispred nekako tamnije nego njemu.:D
 

Vash

New member
:D

Bome dok sam prao auto na onoj samoposlužnoj kod Citya došla mi je neka žemska (dooobra) da jel bi joj pokazao kako oprat auto, ona kao ne zna ubacit 5 kn i pritisnut tipku.:p

A ja si mislim, nema problema, operem ti auto, a onda poslje sa tvojom guzicom ulaštimo haubu.:D

Ali s obzirom da sam vjerna pica :oops: (a i cura mi je bila u autu), samo sam joj aktivirao strojček i otkantao ju.:D

Jučer sam svratio do Automehanike da mi maknu automatska svjetla. Baš me zanima dal će se sada poboljšati situacija.
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
:D
Bome dok sam prao auto na onoj samoposlužnoj kod Citya došla mi je neka žemska (dooobra) da jel bi joj pokazao kako oprat auto, ona kao ne zna ubacit 5 kn i pritisnut tipku.:p
da mi tak neka dođe ukočil bi se ili brzo u auto pobegel :D
 

Olaf

New member
:D

Bome dok sam prao auto na onoj samoposlužnoj kod Citya došla mi je neka žemska (dooobra) da jel bi joj pokazao kako oprat auto, ona kao ne zna ubacit 5 kn i pritisnut tipku.:p

A ja si mislim, nema problema, operem ti auto, a onda poslje sa tvojom guzicom ulaštimo haubu.:D

Ali s obzirom da sam vjerna pica :oops: (a i cura mi je bila u autu), samo sam joj aktivirao strojček i otkantao ju.:D

Jučer sam svratio do Automehanike da mi maknu automatska svjetla. Baš me zanima dal će se sada poboljšati situacija.
Jucer, mogo si rec onda
 

Tonka0559

Member
Re: sidelamp faulty

jer sad ti, između ostalog, do kraja listopada svjetla po danu ne trebaju ;)
kreten je onaj koji je izmislio da se za vrijeme ljeta ne moraju paliti svjetla. Idiot.
Trebaju biti upaljena cijelu godinu i točka. Ovako kreteni ne pale svjetla po kiši, upredvečer,itd...i sranje je na autoputu jer teže uočiš auto bez svjetala. Kretenski zakon..jedan od mnogih.


Žarulje su promjenjene u ovlaštenom citroen servisu na Marinićima pokraj Rijeke tako da mislim da to nisu baš neki neuki ljudi.Uglavnom promjena žarulja naplaćeno je kako rekoh oko 260 kuna.Samo su promjenili zarulje,ništa drugo nisu radili.

Štop šalter mi je izvadio ovaj na tehničkom pregledu i nešto promrdao po njemu i vratio ga natrag kod papučice kočnice.I naplatio mi 50 kn.

Eto gdje god ti ko šta napravi pa i najmanju sitnicu te opelješi.

tebe su fino krstili s tim ciframa. Meni su i pozicije i kratka i žaruljice iznad rege riknule evo u 2 tjedna. sve po redu :D lijepo angažirala muške oko sebe da to zamjene i sve 5. Ne pada mi napamet dat silne pare u servisu za 3 minute posla.
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: sidelamp faulty

Dok sam imao automatiku 4 H7 u 4 tjedna. Beat that!:D
Meni u C3 I C5 H7 traju najmanje godinu, kupim najmanju cijenu, oko 20kn/kom.

Dnevna svjetla su složena tema,

ali da ti u Citroenu to upališ/ugasiš trebaš u servis na dijagnostiku? :D
 

1587 VTS

New member
Re: sidelamp faulty

Ja se ne slazem sa svjetlima po danu, meni je to retardirano, a ukinuo bi to i u zimskom periodu racunanja vremena. To mi je isto ko da sad izađem na rivu prosetat đir po suncu i nosim kisobran :thinking: Npr. predlozio bi onda i prosirenje postojeceg zakona u zimskom periodu: cim sjednete u auto, upalite brisace iako nije kisa, preventivno zbog bolje vidljivosti :D Svjetla se trebaju palit kad je mrak i slaba vidljivost, sta ima veze jel ljeto il zima, mrak je mrak, isti u svako doba godine :D Zato se ukljuci senzor svjetla ko ga ima i on ih sam upali kad je za to stvarno potreba :cool:
 

Vash

New member
Re: sidelamp faulty

Niš mu ne radim.:grin:

Prije automatike 3 mjeseca sve ok, automatika 4 tjedna 4 lampe.

Laky mi maknuo automatiku, za sad sve ok.

Poslušao sam vaše savjete i sada palim svjetla nakon 5-10 sekundi (kada se sjetim :eek:). Tj. upalim auto, pa dok stavim radio, zakopčam se i krenem.
 

Tonka0559

Member
Re: sidelamp faulty

Ja se ne slazem sa svjetlima po danu, meni je to retardirano, a ukinuo bi to i u zimskom periodu racunanja vremena. To mi je isto ko da sad izađem na rivu prosetat đir po suncu i nosim kisobran :thinking: Npr. predlozio bi onda i prosirenje postojeceg zakona u zimskom periodu: cim sjednete u auto, upalite brisace iako nije kisa, preventivno zbog bolje vidljivosti :D Svjetla se trebaju palit kad je mrak i slaba vidljivost, sta ima veze jel ljeto il zima, mrak je mrak, isti u svako doba godine :D Zato se ukljuci senzor svjetla ko ga ima i on ih sam upali kad je za to stvarno potreba :cool:
prvi put da se ne mogu složit s tobom, jer ti ništa od tog što si napisao ne stoji dragi moj kolega. :D
da mi se nije dogodila hrpa zajebanih situacija (pardn maj frenč) baš zbog toga što idioti nisu imali upaljena svjetla, vjerojatno bi tvrdila isto što i ti. Naime, idem autoputom Zagreb-Zabok, prolom oblaka, 6.mj prošle godine. i pri brzini od 130km/h jako slabo se kuži auto koji se vozi ispred/iza tebe a kamoli netko tko ti dolazi u lijevoj traci.
Druga stvar- pretjecanje na magistralnim cestama i slično. Puno prije ćeš uočiti auto koji ima upaljena svjetla nego onaj koji nema što pri brzinama od 80+km/h itekako puno znači.

I na kraju krajeva, ne budu se svjetla potrošila ako gore cijeli dan. :whistling::D
 

Vash

New member
Re: sidelamp faulty

Slažem se sa Tonkom.

Pogotovo pomaže kada voziš po alejama. U Ka kada ideš prema Dubovcu fakat je teško skužit tamnije automobile. Drveće se nadvija nad cestu i prava je muka vidjeti tamne aute, pogotovo zelene i plave.
 
Na vrh