Trese kod paljenja

Olaf

New member
Deda mogu samo potvrdit cijeli tvoj post

A ventile mozes dati mehanicaru da pogleda i podesi zazor, skine se poklopac motora, treba mu 10 kljuc, plosnata klijesta i listici za mjerenje. Ako trebas podatke koliki zazor mora biti javi jer kod mene se prvo moras narucit, pa dok vidimo dal je samo do ventila ili nije dosta ce te izac, najmanje 300 kuna rad
 

goldy

xsara coupe
Nisam bio par godina u ovlastenom servisu ali ovo kako si Deda opisao je u dlaku sto sam imao prilike gledati godinama. Da li netko ima spoznaje kakva je situacija u Sloveniji?

Steta da tako simpaticne automobile unistava domaca povrsnost, premda sam takve prizore gledao u Toyoti i Mercedesu, a za dosta vecu lovu. Ne znam koliko je vremena nuzno ici u ovlasteni servis, valjda dok ne istekne garancija.

Problem je sto ima i puno posla za sve te ljude, a opet ne postoji neka mogucnost doplate drugacijeg tretmana, nesto kao osobni bankar tako bi svatko trebao moci imati nekoga za dodatne konzultacije.
 

goldy

xsara coupe
Deda mogu samo potvrdit cijeli tvoj post

A ventile mozes dati mehanicaru da pogleda i podesi zazor, skine se poklopac motora, treba mu 10 kljuc, plosnata klijesta i listici za mjerenje. Ako trebas podatke koliki zazor mora biti javi jer kod mene se prvo moras narucit, pa dok vidimo dal je samo do ventila ili nije dosta ce te izac, najmanje 300 kuna rad
Da ponovimo pitanje: kod tebe u servisu gdje si zaposlen ili kod tebe privatno ?
 

goldy

xsara coupe
U servisu, doma neradim mehaniku, ali sam imao dijagnostiku originalnu donedavno
Pitam jel se doslovno plasim ovlastenih servisa. Budem posjetio svojeg lokalnog "kiroprakticara" pa cu vidjeti kakvo je stanje i javiti se po potrebi.
 

goldy

xsara coupe
Dok ne odes kod nekog da vidi sto je budemo samo nagadali
Bio dan vec par puta, ali niko nista ne zna za sada, vjerovali su da je do injektora, svjecica i bobine. To je rijesilo problem na nekoliko mjeseci, pa sad budemo vidjeli, mozda otkazuje opet lambda sonda ili sl. Kako god i dalje mi se cini skupo ici na novi auto, premda ni ovaj ne vrijedi puno novaca, tako da je pitanje zasti ga popravljati uopce.
 

goldy

xsara coupe
Mislim da se ovaj autic pocinje ponasati tipicno zenski = iracionalno nepredvidljivo. Danas i jucer nema bas nikakve tresnje, cak ni antifriz ne curi, sve mirno i tiho kao da nikad niceg nije bilo par dana prije. Promatranje se nastavlja i jedini zakljucak je nesto tipa vec spomenutog "pa to je normalno za tu starost automobila", valjda dio sarma.
 

goldy

xsara coupe
Trakavica se nastavlja. Prije 1-2 tjedna se autic poceo tresti samo nakon kraceg stajanja i to nakon dulje voznje (tipa 20km). Za razliku od prije kada se tresao iskljucivo nakon stajanja preko noci ili par dana bez paljenja. Sada se uopce ne trese vec danima. Izmedju ove dvije pojave sam isao na put od cca. 300km i nakon toga nema tresnje, put je vecinom autoput, pa se valjda nesto ispuhalo. Osim tresnje nakon davanja kontakta cula se pumpa za gorivo (kao neko brujanje), sada se ni to ne cuje, pa pretpostavljam da je uzrok svega bilo nesto vezano uz gorivo, pumpu ili neke filtre.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Mere bit do goriva,a mere i da ga je valjalo samo propuvat dobro :D:D:D
Drago mi je da te više ne zajebaje,i nadam se da će tako i ostat ! :hello::hello:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Trakavica se nastavlja. Prije 1-2 tjedna se autic poceo tresti samo nakon kraceg stajanja i to nakon dulje voznje (tipa 20km). Za razliku od prije kada se tresao iskljucivo nakon stajanja preko noci ili par dana bez paljenja. Sada se uopce ne trese vec danima. Izmedju ove dvije pojave sam isao na put od cca. 300km i nakon toga nema tresnje, put je vecinom autoput, pa se valjda nesto ispuhalo. Osim tresnje nakon davanja kontakta cula se pumpa za gorivo (kao neko brujanje), sada se ni to ne cuje, pa pretpostavljam da je uzrok svega bilo nesto vezano uz gorivo, pumpu ili neke filtre.
Može li to bit do katalizatora, npr.?
 

goldy

xsara coupe
Izgleda da moze biti do bilocega :)
Kako je vanjska temp dosegla +18C nema nikakvih problema bez obzira koliko auto stajao ugasen, nakon paljenja je skroz miran, a isto tako i prilikom stajanja u leru.

Prestajem se nadati da netko uopce moze detektirati problem.
 

goldy

xsara coupe
Na semaforu se nekada osjeti lagana tresnja na volanu i mjenjacu. Nekada cijelo sjedalo i otvorena vrata vibriraju, ako se doda malo gasa u leru onda tresnje vise nema. To govorim za trenutno stanje otkako je postalo toplo. Nekada nakon zagrijavanja motora nema nikakve tresnje u leru, ali nema nekog pravila.

Prije kada je bilo hladno onda ujutro nije bilo tresnje, ali nakon voznje od 20km i stajanja na hladnoci nekih 7 sati odmah nakon paljenja masina se trese i ako dodam gas tresnja se poveca i motor kao da nema snage, te se nakon 1min sve smiri i to je to.

Nakon dulje i brze voznje desava se manji broj ovakvih slucajeva. Premda svaki dan idem obilaznicom oko 40km.

Slicna tresnja je bila prisutna i prije zamjene svjecica, bobine i ciscenja injektora.

Uglavnom nemam vise zivaca, jer mozda uzrok i nije samo jedan, obzirom da se desavaju i druge stvari, tipa bucna pumpa goriva nakon davanja kontakta prije paljenja, medjutim to se desavalo i prije ove tresnje.

Uglavnom skoro je nemoguce uloviti masinu kada se trese recimo na servisu (pitanje je i koji bi servis bio relevantan) osim mozda ostaviti auto na par dana nekome na igranje sto budem napravio, kroz 1000km kada je i godisnji servis.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Na semaforu se nekada osjeti lagana tresnja na volanu i mjenjacu. Nekada cijelo sjedalo i otvorena vrata vibriraju, ako se doda malo gasa u leru onda tresnje vise nema. To govorim za trenutno stanje otkako je postalo toplo. Nekada nakon zagrijavanja motora nema nikakve tresnje u leru, ali nema nekog pravila.
Osim lupanja, iste simptome sam i ja imao. To je bio selen nosača. Jesu ti to provjerili?
 

tompompa

New member
imam identicne simptome na svojoj xsari 1.4 98 godina..zamijenio bobinu,svjecice,kutiju i "T" crijevo zracnog filtra,i vec mi je pun k...
sutra bi trebao na ciscenje ubrizgivaca,dizni...neznam dal se uopce to isplati..ak nebu to,im jos tolko benzina u njemu da zgori..hihihi..
obisao sam mnoge mehanicare,neki cak nemaju ni hardver,a servis...:D
ovdje na forumu sam vidio iz prakse jedan forumas je imao slican problem na saxu,i rjesio ga reprogamiranjem kompa. uopce neznam di bi to mogao napravit???!!!
ti si svoj problem xsare rijesio..?
 

goldy

xsara coupe
Nisam opravio, kako je postalo toplo treska se iskljucivo u leru dok stoji, pa razmisljam o "centriranju" ventila ili sl.

Obzirom da se treskanje ne pojacava mozda ga takviga i ostavim.
 
Na vrh