Trendovi u autoindustriji

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Šteta što nema statistike za rabljene... mislio sam i da će tu sve stat, pasti cijene, ali izgleda da ništa od toga još.
Ali koliko mogu primjetiti i dalje se tu sve vrti
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Šteta što nema statistike za rabljene... mislio sam i da će tu sve stat, pasti cijene, ali izgleda da ništa od toga još.
Ali koliko mogu primjetiti i dalje se tu sve vrti
Bojim se, ko ne proda do rujna, ovo što je sad u oglasima, taj će ga prodavati do 2022. :( Nadam se da griješim.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
I to je to. :) U skladu s predviđanjima, o kojima se, sve do sada, nitko nije usudio javno reći, autonomna vožnja pete razine je, zvuči paradoksalno, stvar prošlosti. :) :)

Iz Mercedesa kažu: "Konverzija u pružatelja mobilnosti je stvar prošlosti. Mi se odmičemo od toga. Ne možete zaraditi novac na carsharingu. Naši ulagači ne očekuju samo prodaju, već žele iznad svega profit. Ne natječemo se u utrkama u kojima ne možemo pobijediti."
 

Dalibor

Dado Tornado
autonomna vožnja pete razine je, zvuči paradoksalno, stvar prošlosti
koliko sam upoznat, za nju je potrebna 5G mreža, koja je sa trenutnom infrastrukturom ograničena ogromnim brojem antena i gotovo neizvediva osim na manjim područjima.
priča o autonom. vožnji i 5G je neodrživa kao i nekadašnja priča o održivom razvoju
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To ti je kao one javne bicikle ili romobili, ulogiraš se, odvezeš, parkiraš i to je to. Oni se naplate već neku cifru.
Full pojednostavljeno bi bilo da je to kratkoročni rentacar koji se plaća po minuti ili kilometru.

Jedna od tisuću debilnih trendovskih ideja koje na sreću polako odlaze u povijest.

Možda bude funkcioniralo ako nas sve pretvore u jednoumne robote, ali do tada nema šanse.

A ni autonomna vožnja neće nikada zaživjeti bez vanjskih inputa i prilagođene infrastrukture. Neisplativo u ovom trenutku u povijest.

A Mercedes je eto sada to konačno shvatio i potvrdio.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa mi nije bilo jasno kada su krenuli u Mercedesima sa onim odvratnim pravokutnim displejima preko cijele konzole. Al dobro, greška se desi, ali nisam očekivao da se ponovi u BMWu. Mislio sam da su sa onim grillom na M3 ispucali glupost iz sebe.

I onda ju BMW tutne tu. Neznam i ne razumijem kome i zašto to dobro izgleda. Stvarno mi nije jasno.
Povrh svega, u autu koji ima oblik oguljenog krumpira i sa onom jedno te istom odvratnom maskom.
 

Dalibor

Dado Tornado
nisam se još naviko da imam veliki ekran u autu, a oni od ekrana već rade čitave kontrolne konzole......

hvale dosta unutrašnjost one male honde e, a ja se još nisam odšokirao od svih onih ekrana
 

Cutac

Prèkaroš
Ja ne volim te moderne interijere.
Jedino što mi se kod tih ekrana sviđa je lako navigiranje kroz pjesme, sve drugo mi je minus.
Tj. može biti i obični dot matrix što se mene tiče, samo da je jak softver i da stane više pjesama na ekran istovremeno.

Ovak nešto je meni super
1605183990583.png
 

markan1000

Well-known member
Ništa mi nije bilo jasno kada su krenuli u Mercedesima sa onim odvratnim pravokutnim displejima preko cijele konzole. Al dobro, greška se desi, ali nisam očekivao da se ponovi u BMWu
A ništa, morat ćemo Audija i njihove tablet ekrane onda uzeti
 
Na vrh