Sto smo delali danas

charllie

Active member
Evo jucer nisem stigel se javiti,bil mrtev umoran nakon posla.
Da javim, v nedelju bil v Koprivnici na izlozbi pisanica(farbanih jaja,ogromnih),malo sam zezal unuke da su to dinosova jaja.
Popila se kavica,za sljadoled bila velika guzva pri 25c*,no pingvini su bili neumoljivi pa sam moral vred.Inace ni videl niti jenog citraca s foruma al su zato nasa dva krasila grad.Navecer saznal da drugi zet kupuje mazdu6 a ne citraca,bum ga pocopral:D pa mozda dojde kpameti.
 

charllie

Active member
Bok drustvo,nisam nekaj dobre volje,drugi zet zakapario mazdu6.Isli smo danas jednu gledat u Popovacu navodno 1.vl. i mehanicki super teh. jedno leto jedino par ogrebotina.Dojde faca,mi oko auta a ono proljece,cvjeta mazda,motor mastan leva svetla zadnja puknuto unutra prasina i neka baja ( neznam ko mu proda tehnicki)a lik veli necete takog nidje nac za te pare,a bogme i necemo i ajd za Zagreb kandidat broj dva.
Ova bila nesto bolja,vidim proljece" sanirano"velim ja njemu:dobrog limara imas a cova se slatko nasmija,lose gume,izvana-iznutra nepazen reko vidicemo jos.Otisli na cevape na Utrinjsku trznicu a tam schok,skoro me srce strefilo-gemist 12kn,pala su dva i na moj nagovor zovemo za jedan C5 2005g.,no ni na tri poziva nema niko.Krenuli kuci starom cestom i kod N.Marofa zove on natrag e jeebiga sad da se mi okrecemo a ja jos sormarom na krovo mojeg karavana da se jos jednom sramotim nemoze.
Veli zutra bu na sajmu,no vmedjuvremenu smo nazvali u Varazdin,pogledali i pala kapara,1000kn.
Al ,nikad ne reci nikad,do petka ima cajta ak si premisli i zeme citraca ja mu vrnem kaparu,jeebes jezeru kunica al budu oko kuce sami citraci.
 

charllie

Active member
Bok drustvo, evo danas uzel novi tv,LG 123cm smart i 4K rezolucija.Sad neznam ima li potrebe za tu kvalitetu slike u Hrvatskoj obzirom na nas signal.No zet i sini me namrdali:mad: vele bolja slika na igricama a za mene obicnog smtnika i okaljenog hidraulicara neznam?Kaj vi velite bum li ja kaj primetil ikakvu razliku.
 

Cutac

Prèkaroš
Zavisi od kud gledaš.
Ja imam mini TV, 42", full HD, ali gledam sa tri i pol metra i niš se na njemu ne vidi. Tj. ne gledam, ne znam kad sam ga zadnji put upalio, a da nije da mogu birati pjesme za puštati.

Ali ti 4K TV-i imaju i razne upscaleove, tako da možda nisi fulao :)
Imat ćeš za budućnost :) Sad možeš gledati 4K videe Citroena i uživati :grin:
Probaj jel valja slika :)
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=mKyliYrpz_k[/ame]
 

charllie

Active member
Bog drustvo,evo v subotu bil v Puli i na brijunima.O bedoval sam na Danteovu trgu v Alegieriju(restorano)i razocaral se sporom uslugom ,sramota prek pol ure cekanja za meni,neznam kak lj je vsezoni.No na Titovom otocju puno bolje cak je i pala fotka s Marsalom,zatim sam saznal da na jednom otoku ima gorice(vinograd)bum se prijavil za ORU rezanja gorica i tak imam cajta vzimi.
I nace v nedelju ak bog da opet za Istru(Barbariga)moram kolegi povuci kampicu dole.Budemo vidli kaj Piksac more,pa ak vidite sivoplavog da se muci slobodno pogurate ili:kava:
 

charllie

Active member
Halo citroenasi,evo bila promjena seerve tek sad krecem s kampicom za Barbarigu(Istra),ujutro oko 3 vure da se Piksac previse ne grije.Zaboravil sam provjerit jel ima drugi ventilator za hladjenje iako ima klimu(2006g) pa idem stoga tak rano a i guzve.
Ak neko sretne sivoplavi Piksac kak se muci slobodno potrubi!!!:D
 

charllie

Active member
Evo da javim,stigli sretno u nasu lijepu Istru.Putem se malo auto mucio ,uzbrdica treca(50kmh) i gledaj kak te sleper siba.Nego mislim da me zezo akumulator,stali na vratima jadrana radi kratke pauze,okrenem i izvadim kljuc da ugasim auto no on ostal delat i bez kljuca,motor 1,6 16v benz.Otpustim kuplung da auto crkne i poslije je bilo dobro,samo da napomenem kak sam kupil auto(2015) prilikom palenja skoro uvijek jedan klik pa stane te opet zavergla i upali.Auto je 2006g i neznam jel prvi akumulator,koji ku.... me zeza zna li netko.
Inace palo i prvo kupanje,isprve je ladna voda al poslije taman,odlicna,malo izgledam ko rak al skvo je jos i gora.:D
 

charllie

Active member
Nas dva muska i nase gerle ca.330kg,kampica 900kg?:thinking: to 50kmh bilo na vecim i duzim usponima i do tam potrosnja 11.1l.Doma sam ga malo stisnul(uz kamenje i zemlju v haubi,dobrih 100kg)do 145 po auto putu pa prosjek na736km zisel 9,6l,tak da sam stim zadovoljen.
 

charllie

Active member
Bok drustvo,evo malo prije se vratil iz birtije,nakon cavrljanja z Nikolinom-sankericom.Naime,bil sam v goricama z namerom da razgazim put za mejase,nas put je zemljano-sudrani v klanjcu i odrzavamo ga sami.
Reko decki buju v Nedjelju isli gori,no zbog velkog snega nedu mogli projti,pa ajd da ja probam zlancima a Auto bum zdigel v najvisi polozaj(C5 karavan)pa bum gazil.
Presel prvih 50m do prvog raskrsca bez lanci,tu sam rucno s lopatom ocistil krizanje ak nebum mogel dalje,ajd sad s lancima,Jeebem ti hitlera nikak ich nebrem zateci,izgleda da su predugi.
Pogledam mjere na kutiji morali bi pasat,al su preveliki,valjda ich je stariji sin zamenil sonim zdruge kutije.I tak nist od razgrtanja,probal bez lanci ali djabe i tak zavrsil v lokalni birtiji no svejedno bi navratil,sramota je proc a ne stat.:angel:
 

charllie

Active member
V idim tema zardjala,niko nist ne dela?
Evo u petak slepo koleginog BMW-a iz Austrije(oko 170 km),bogami to bijase dozivljaj ko glup i gluplji.Naime crko mu Auto,nesto grunulo i nece vise palit.
Majstor(nas bosanac)htio uzet 1300€ za ruke i drugi Motor ili ga odslepat za hrvatsku za 300€.
Odlucili mi nesto usparat te kupili slepstangu da bude sigurnije.Uzo ja moj saraf za slepenje M12 i nemogu da ga uvrnem,ko da je manji.Probam s prve strani die brez problema a zadi nece i nece.Uzeli mi u bautrgovini saraf M 10 i onu maticu da se more Kuka zakacit,te pilu za zeljezo da odrezemo na duljinu,al vidi sranja propade saraf:confused:,valjda je M12.Kupili wd40,dobro naspricali i nekakao ga zasarafili al ne do kraja jer nije islo.
Ma bice u redu velim ja ajd da konacno krenemo vec je 17 sati,brzo bu kmica.Islo je dobro a isli preko Wildona da izbjegnemo strmine na nasem putu,no kod Lajbnitza u kruznome pri kretanju ja prodje a Miso osta u kruznome.
Puko slepsaraf,kaj bumo sad suznu ti dolinu velim ja,nema druge i odslepat do parkinga kraj Mure te tu ostavit bendju.
No Kako smo krenuli moja slep gurtna se pokazala dobra,jer se namata na feder u kucistu paje skoro uvik napeta.O dlucili mi ic do kraja i slepali negdje 60km te stali na OMV-u u SLO na jedan gemist,reko i tak nas bu uhvatil mrak.Krenuli dalje,300m raskrsce sa semaforom ,ja kreno i opet on osta puce i gurta j eebla majku.
Kaze on da se vratim i da svezemo krajeve a on stoji u raskrscu.Bogme tolko glup nisam velim ja,da v raskrscu to radimo,vec mi njega izguramo pod crvenim semaforom naprijed do meine i zavezemo krajeve.
Probamo zategnut,drzi i ajd dalje do sledece benzinske (sreca da je tu Petrol na 200m) po novu gurtnu.Gledamo tamo ima ona zuta sajla ili rastezljiva 2€ skuplja,zememo mi jeftiniju veli on vec me dosta kosta to sve skupa veli on.
No nas razgovor cul meki decko i kaze zemite fleksibilno je boljsa al pazite nenaglo kretati.Uzeli tu skuplju a vani mi on pridje sa dva slep sarafa ako trebam(na srecu on radi slepu i slucajno tu se zateko s slepautom),fala lepa fant velim ja njemu al nema svrhe jer je saraf osto u autu.I ajd dalje,polako je krenu da i ova ne pukne,islo dobro i na nekih 15km Granica slo/hr.
Pita gospon policaj kam greste,za Hrvatsku velim u cudu ja,znam kaze on al po SLO je zabranjeno slepat po mraku,ma nismo znali Vadim se ja te nas nekak on pusti, al do prvog mesta kaze on s malo poviseni tonom.
Krenusmo sretni dalje,samo da Kazem daje Kolega opalio kratka svjetla a dotad je imo samo poziciju i pozadi trokut,no na nekih10 km vidim sa strane na sporednoj cesti nasi panduri a u ruci mu svetli crvena Lopatka ,sad smo najeebali Mislim ja,no nekim cudom nas ne zaustavi mozda je zablokiro misleci da me BMW pretice.Gledam ja retrovizor trazeci soluciju da se negdi sakrijem na sporedni put no nisu nas pratili
.
Na ulasku u mjesto gdje je kolegin mehanicar, odma poslije table mjesta ja skrenolijevo na sljuncani put kako je bilo dogovoreno,stadoh ja nakon 50m jer m bijase to nesto sumnjivo.Izadje on pa kaze opet smo zajeebali nije ovaj nego drugi put moja greska,sta sad nemerome se okrenut ovdje i ajd guraj bendju u rikverc 50m da ja prodjem kraj njega i da ga zakacim.
Napravismo i to te dosli konacno na cilj:thinking:,poslije stali na Mobencu na jos jedan gemist i da sacekamo njegovu zenu koja je dosla po njega.Kuci stigo 20 do deset i otpale ribe:( (vecera)na nasoj marini uz Dravu i setnja s mojom ljepoticom Arom Sibirskim samojedom.
Nikad vise take piizdarije ne delam reko sam u ponedjeljak kolegi na poslu,kupi si Citraca a ne terazvikane svabe a svako malo nesto mu ode.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh