Skuteri, motocikli, motori i ostala vozila na dva kotača

Cutac

Prèkaroš
Ivane, zar nije da se ne može izvući ako je pregib? Zar nije vruće ljepilo samo za uljubljenja koja nisu na pregibu?
Mene znaš, ja želim da bude što točnije originalu :D

Liberty hahaha
 

liberty

Well-known member
malo u neutralu odvrneš gas i za 5-10 min se upali ventilator.....ništa ne brini.

ništa te ne ošta isprobati dent repair....druge šanse nemaš, naime kad se odigne spremnik goriva vidi se da je tu dupli lim (ako se dobro sjećam), jednostavno proba se izvući pa ako ide ide, ma da ja to ne bi dirao uopće.....to je nešto palo na motor....lim je tu vrlo osjetljiv.

koje metzeler imaš gore, neke touring ili?
 

Cutac

Prèkaroš
Kako misliš osjetljivo?

Ne znam iskreno koje su gume, a motor je kod mojih jer nemam mjesta kod sebe pa ti javim kad saznam.

E i gdje da gledam dijelove? Gdje su najjeftiniji?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ivane, zar nije da se ne može izvući ako je pregib?
Ja imam puno manju blizu pregiba. Vidi se samo pod određenim kutom ispod lampe. Prije mi je smetalo dok se nije izgrebao po drugim mjestima. :) Prijatelj koji je limar kaže da to ne bio bio PDR nego prije DR s lakiranjem, ako je na pregibu. Pukne boja navodno, pogotvo starija.

Edit: Evo i DIY video na tu temu. Isto je pukla boja po izvlačenju.



Kod tebe je to dosta veće. Ja bi iša to sredit. Šta ćeš drugo ionako radit cilu zimu kad nasole ceste... :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovaj lik na videu uopće nije zagrijavao lim prije čupanja... kada se zagrije je puno manja šansa da pukne lak.

Ivane, zar nije da se ne može izvući ako je pregib? Zar nije vruće ljepilo samo za uljubljenja koja nisu na pregibu?
U pravilu da, ali mi ovo nekako mekano djeluje, imam filing da bi se možda vratilo u stari oblik da se dobro potegne par puta, ali baš sa onim poteznim.

Treba vidit i dal je dupli lim kako liberty piše, vjerovatno je, ali kada nebi bio onda ide iznutra još lakše. Poklopac ide lako dole pa baci oko ako stigneš
 

Cutac

Prèkaroš
Ajde zvat ću sutra neke dvije firme koje sam našao da se time bave.
Za boju mi nije, moj limar je izvrstan i sigurno bi pogodio i odradio lakiranje da se ne zna da je išta rađeno. Bitnije mi je da se izvuče bez oštećenja unutrašnjosti. Ako je dupli lim, još bolje.
Nije dupla stjenka. Poslao mail sa slikama pa bumo vidli.
Ipak ću mijenjati disk zadnji. Liberty, cijenim savjet, ali za tih 600-700 kuna ne želim imati disk koji je taman na granici potrošenosti. :)
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
dobar BT 50 sport sa papirima
u hrv. ne bi rekao da može,
BT/CTX/ATX jako se rijetko pojave, bio je nedavno na njuškalu neki CTX ili ATX za valjda 2000€, ili tako neka luda cijena...
za dobar automatic sa papirima danas traže više nego što je koštao nov (1000€ nov)...
ali ponekad se pojavi koja (ne)prilika, bila je ove godine jedna '00. aprilia RS 50 u OK stanju za 1000 €.
imam crvenu '04. yamahu TZR 50 tjuniranu sa trkačim kitom na 80 ccm, pa povremeno pogledam što se od dvotaktnog nudi.
TZR-a ima tijekom sezone u prodaji, ali cijene su 10000 kn pa na više, godište i stanje više se ne pita...
i sam na godinu dobijem par upita za prodaju, a cijenu neka kažem koliko hoću...
tih malih motora više nema, do cca '17. moglo se naći nešto u razumnoj cijeni, ali sada se keširaju opasni novci...
pratio sam malo TZR, honde NSR, aprilie RS kubikaže125/250, ali takvi dvotaktni strojevi sada koštaju 10000€ (u hrv.) pa do 25000€ TZR-ke u njemačkoj, a motori stari po 30 godina
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Kupujem prednji desni žmigavac za Hondu...
Ne, nisam se skršio nego sam vezicama hvatao lajtung kočnice da ne ronda po viziru i iz nekog razloga uhvatio rukom žmigavac i slomio ga...
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala :)

zavidim ti, tj. na vremenima kad sam prelaio puno km skuterima i motorima
Kako je krenulo, iznenadit ću se ako VTS napravi 3000 kilometara ove godine.
Otkad sam uzeo motor (a bitno je naglasiti da se radi o 12. mjesecu), VTS je napravio 1100 kilometara (i to 500 jer sam išao kod svojih u Rijeku, a nisam mogao motorom radi vremena), motor 1500. Sad kad stigne 45 litarska torba i Schuberth C3 Pro imam osjećaj da VTS nikud neće ići ovo ljeto. Vjerojatno povremeno ganjanje i možda jednom na silu na more sa curom kad ne budem mogao motorom.

Zaljubio sam se, sad tražim neki V twin.
 
Na vrh