Skuteri, motocikli, motori i ostala vozila na dva kotača

Cutac

Prèkaroš
Danas smo na cesti susreli ulje nekakvo. Rezultat je oguljen lonac, popigana papučica kočnice i ručica kočnice, uništen slider, malo pogreban dekl kvačila.
Od ozljeda su crvenkasta podlaktica desne ruke, oguljen palac lijeve skoro do kosti, ogrebano lagano koljeno desno i istegnut mišić abdomena s desne strane.
Sreća pa sam vozio 40 jer je oštar zavoj.
Modeka rukavice više nikada neću uzeti, Macna jaknu ću uzeti istu kakvu imam i moram uzeti slidere nove.

Bila je policija, imam uviđaj, imam i liječnički, pa me zanima ako tko zna, koji je najbolji proces potražbe odštete od Hrvatskih cesta?
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Hvala!

U ponedjeljak ću zvati odvjetnicu da vidim kako ćemo i što ćemo.
Samo lonac je 1100 eura.
Iznos štete (motor+oprema) je cca. 2000 eura, malo više.
 

dinko1981

Well-known member
A nemaš tu puno opcija, čekaš zapisnik policije, nabaviš predračune za štetu i nalaze za ozljede i predaješ zahtjev onoj ustanovi koja je zadužena za konkretnu cestu. Nadam se samo da su poslikali to ulje na cesti
 

Cutac

Prèkaroš
A nemaš tu puno opcija, čekaš zapisnik policije, nabaviš predračune za štetu i nalaze za ozljede i predaješ zahtjev onoj ustanovi koja je zadužena za konkretnu cestu. Nadam se samo da su poslikali to ulje na cesti
Valjda će uspjeti.
Ne znam gdje bih u Sisku mogao odvesti motor na procjenu. Ja u ZG, motor u SK i nije mi praktično ni izvedivo ga voziti u ZG na servis.

Slikali su cestu, motor i opremu.

Bitno da si živu glavu izvukao
To je, da je išao auto iz suprotnog smjera, bi me ubio.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Danas smo na cesti susreli ulje nekakvo. Rezultat je oguljen lonac, popigana papučica kočnice i ručica kočnice, uništen slider, malo pogreban dekl kvačila.
Od ozljeda su crvenkasta podlaktica desne ruke, oguljen palac lijeve skoro do kosti, ogrebano lagano koljeno desno i istegnut mišić abdomena s desne strane.
Sreća pa sam vozio 40 jer je oštar zavoj.
Modeka rukavice više nikada neću uzeti, Macna jaknu ću uzeti istu kakvu imam i moram uzeti slidere nove.

Bila je policija, imam uviđaj, imam i liječnički, pa me zanima ako tko zna, koji je najbolji proces potražbe odštete od Hrvatskih cesta?
Bogu hvala da si samo tako prošao. Nisam ti htio kvariti gušt kada si uzeo motor. Kod motora jednostavno nije stvar hoćeš ili nećeš pasti nego kada ćeš pasti. I nije to do toga jesi li dobar ili loš vozač, kakav motor voziš, kako voziš, ponekada uopće nije do tebe. I sjećam se da te je L liberty, koji je stari motorist, u neku ruku pokušao odgovoriti. Ako mene pitaš, mislim da ti je ovo bila poruka da se riješiš motora, pogotovo ako imaš obitelj ili djecu.
Ako smatraš da sam prekoračio granicu i nemam ti pravo išta govoriti, isto je u redu. Nemam problema sa time da misliš da laprdam gluposti. Punoljetan si čovjek, i vjerujem razuman.
Sretno ti bilo, što god odlučiš.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako mene pitaš, mislim da ti je ovo bila poruka da se riješiš motora, pogotovo ako imaš obitelj ili djecu.
Što se mene tiče, nije me dirnulo, jedino mi je žao original lonca i jakne. I vremena koje ću izgubiti.
Drugi par cipela je što sam curi obećao da "neko vrijeme" neću voziti, a, jbg, vrijednija mi je od motora. Tak da ću ga sad ići srediti, izganjati odštetu i onda očito pospremiti, barem do proljeća.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Valjda će uspjeti.
Ne znam gdje bih u Sisku mogao odvesti motor na procjenu. Ja u ZG, motor u SK i nije mi praktično ni izvedivo ga voziti u ZG na servis.

Slikali su cestu, motor i opremu.


To je, da je išao auto iz suprotnog smjera, bi me ubio.
Ako imaš love, popravi ga. Račune priloži odštetnom zahtjevu. Do isplate ti teku i kamate na glavnicu ukupne štete. Više o svemu će te kolegica koju si angažirao uputit. ❤
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala!!

Jel mogu popraviti dio oštećenih dijelova, a kasnije dobiti novac za sve? Ne daje mi se 120 eura za retrovizor na kojem se vidi par crtica tek kad se dira prstom i 200 eura za poklopac kvacila koji se ispolira bez problema.
 

liberty

Well-known member
Bogu hvala da si samo tako prošao. Nisam ti htio kvariti gušt kada si uzeo motor. Kod motora jednostavno nije stvar hoćeš ili nećeš pasti nego kada ćeš pasti. I nije to do toga jesi li dobar ili loš vozač, kakav motor voziš, kako voziš, ponekada uopće nije do tebe. I sjećam se da te je L liberty, koji je stari motorist, u neku ruku pokušao odgovoriti. Ako mene pitaš, mislim da ti je ovo bila poruka da se riješiš motora, pogotovo ako imaš obitelj ili djecu.
Ako smatraš da sam prekoračio granicu i nemam ti pravo išta govoriti, isto je u redu. Nemam problema sa time da misliš da laprdam gluposti. Punoljetan si čovjek, i vjerujem razuman.
Sretno ti bilo, što god odlučiš.
da se nadovežem....prije svega žao mi je što je do toga došlo, zaista
minimalne su ozljede, začudo.....obično nije tako, smatram da je to velika velika sreća u nesreći
volio bi da tako i ostane

osobno sam na 2 kotača godišnje znao raditi i 20.000 km
na nekih cca 45.000 km sam doživio nesreću - skuter totalku, a ja ozljedu koljena. nisam bio kriv. to često kažu, ali nisam bio. stao sam na raskršću, od iza me udario mladi dečko s nešto alkohola i droge u krvi.

nakon tih 45.000 km, još sam napravio po mojoj procjeni daljnjih 45.000 km
u tim daljnjim km je bilo svega....i pauzi od 2 kotača i nezavidnih situacija
npr. na 100 kmh me bočno udari manja ptica u glavu
npr. vraćam se doma krivo procjenim, sklizak asfalt na 20 kmh jedva stajem nakon što mi je prednji kotač na yamahi popustio
npr. 22.06.2017. u pretjecanju automobila isti taj automobil kreće preticati i počne me gurati izvan ceste na nekih 70 kmh.....kako sam ostao na motoru. srećom i iskustvom, ogromnim iskustvom jer je iskustvo proizlazilo što sam načelno oprezan vozač jer nisam bio ludo hrabar

uglavnom moja karijera na 2 kotača je završila negdje u 9. mj. 2019. godine
tu i tamo bi me nakon toga zaintrigiralo to 2 kotača
iskreno više ne
ni ne pomišljam
razum prije strasti
vožnja 2 kotača mi je postala stres
možda zato jer sam preticao gdje nisam trebao, možda jer sam u 1. gradom proletavao s 120 kmh i 130 db (rijetko sam vozio gradom)
možda jer nekih meni dragih (RIP Ivano Balić, iz Jastrebarskog poginuo u 4. mj. 2008. godine na putu za Grobnik, uvijek ću te se sjećati) više nema
imam i neke koji nakon pada s motora nisu dobro, zaista nisu dobro

ovako ću reći......ovaj pad je iskustvo, loše ali poučno, skupi snagu i nemoj više, probaj više ne na 2 kotača ako možeš
zbog zdravlja i života
ja sam se okrenuo natrag isključivo automobilima
čuvaj se
 

Cutac

Prèkaroš
Iskreno, mene ne jebe baš. Meni je lijepo voziti se, pazim što radim ja i drugi, imam opremu...
Realno, da nisam pazio, tj da nisam ful usporio pred zavoj bi proletio pod ogradu i u najmanju ruku se izlomio sav.

E sad, jedini važeć argument protiv je cura. Tj to što ona želi da se neko vrijeme ne vozim. Nju ne želim izgubiti radi motora, tako da jebiga. Vidit ćemo kak će biti na proljeće. Prodaja dolazi u obzir jedino ako se vjenčamo (veće su šanse da VTS završi na Savama i da mu ubacim plin) i izrazi želju ili se na neki drugi način veza pretvori u "doživotnu".
Do tad, Hondica će biti sređena i čekati će da vidimo šta će biti.
Ja očekujem da će s proljećem ona htjeti nazad na motor kao suvozač ili da će biti "ajde vozi se, ali pazi", ali vrijeme će pokazati.

Motor mi je jako lijep i očuvan je (je ****c, ja ga razbio :D), a za pare mi je gori, tako da ne ide nikuda.

Sad planiram kupiti kožnu opremu, a skupa je, no bed mi je curu pitati jel mogu ili ne :D
Jel, ak ju pitam jel se planira predomislit il je ozbiljna će me zatuć i stavit ću ju u neugodnu situaciju gdje će se osjećat ili krivom što mi brani (iako se već osjeća) ili će protiv volje pustit da vozim.

Jebiga.
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala.

Našao sam si na XL Moto istu Macna jaknu, a rukavice ću negdje u ZG uzeti da mogu probati.
Znam za Čarlija, ali daleko mi potegnuti da uštedim 100 eura.
 
Na vrh