Servis, što i kada

Zix

Active member
C3 1,4 hdi 50kw presao 195.000
Veliki servis na 50.000km
Vodena pumpa
Zupcasti kais dayco
Pk kais dayco
Spaneri skf
Zamena antifriza wurth
150e Srbija

Mali(redovan)servis na 10.000km
Ulje total 10w40 polusint. 4l
Filteri filtron
Ulje
Vazduh
Polen obican a ne ugljen
Gorivo

80e Srbija

Poz
 

markan1000

Well-known member
Pozdrav, u završnoj sam fazi kupnje c3, 2005. godište, 1.4 benzin, i ako netko ima plan održavanja za poslati ili polinkati, bio bi mu jako zahvalan!
 

markan1000

Well-known member
ma ništa posebno me zapravo ne muči, volio bi malo proučiti :cool: od konkretnih stvari zapravo me remen trenutno najviše zanima koliki je interval
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kvačilo, remen, prednji amortizeri... to troje sam ja odradio na cca 150tkm. Do servisne još nisam stigao :D
 

DS9

Active member
Ako si u fazi kupovine, taj koji prodaje bi trebao bez ikakvih problema da ti da VIN (broj šasije) te c3ojke koju kupuješ, a onda na osnovu konkretnog VIN-a može da se vidi plan održavanja. Osim toga će se videti i kada je tačno prvi put prodat tj. izašao iz fabrike.

Plan održavanja je naravno drugačiji u zavisnosti da li je benzinski ili dizel motor.
 

markan1000

Well-known member
hvala! inače, autić zakaparen, stiže drugi Citro u obitelj, neka služi barem upola kao i ovaj prvi i bit će dobro! Ubrzo će valjda i neko predstavljanje pasti...
 

tomica0308

Well-known member
Pozz. Znaci zamjenio sam zupcasti kad sam kupio auto (243xxxkm ak se nevaram), kupio dayco komplet. Sad ima 275xxx, kolko mogu ti remeni izdrzat? Dok je gore jos tvornicki navodno 180tkm da izdrzi.
 

Milosh

Test
Ja sam na Focusu MK2 (1.6 dizel) imao SNR set za veliki servis u kojem je bio Dayco zupčasti remen. Sledeci servis sam radio nakon tačno 70 hiljada km i na remenu nije bilo nikakvih znakova istrošenosti, tako da sam se pozitivno iznenadio.

Takođe bih na 300 h. uradio sledeci.
 

Milosh

Test
Ok.. jer mi je na fordu pukao na 45tkm. Havaria samo takva [emoji21]
Jbg, možda je slučajnost, a možda je i falš dio. Ne znam da li na tržištu postoji baš toliko lažno brendiranih dijelova. Ovaj moj set je bio kupljen u SimImpex-u (www.simimpex.ba), ako ti šta znači.
Vidiš, da me netko pitao, rekao bih da je i na Focusu, kao i na Mondeu iste generacije, bio lanac.
Zavisi o kojem motoru pričamo. 1.6 TDCI je isto što i 1.6 HDI od PSA (remen). 2.0 TDCI (100 kw) ima lanac. 1.8 TDCI mislim da isto ima remen. Poslednja dva su čisto Fordovi motori, prvi je ona saradnja PSA/Ford. Meni je najdraži taj 2.0, nepoderiv je, a ljudi inače najviše vole 1.8, jer je isto super kvalitetan a nema DPF.
 
Na vrh