Servis, što i kada

ZlatkoC4

Well-known member
netreba ulazit previse u tematiku...

stvar je jednostavna: ti mozes staviti samo klasicni puni disk...

da razradimo;
1. ako stavis ventilirani disk nemozes vratiti nosac celjusti i disk plocica
2. disk plocice kao i disk dobivaju sirinu te trebas druge kocione celjusti
3. ne razbijaj glavu, uzmi pune diskove i vozi
4. za ostalo se javi
Upravo tako jer mudrovanje povalči puno toga za sobom.
Ja sam na c3 kad sam mjenjao diskove i pločice u servisu uzeo pune od boscha skupa sa pločicama oduševili su me ti diskovi i pločice i kako je auto kočio.

a kao sam bio kod svog majstora stalno kod redovnih održavnja ni ta izmjena me nije došla previše.
 

Echo49teen

New member
Ja ću za sada uvalit gore TRW pločice. A za pakne ću još provjerit kakve su, pa ako nisu neki uzeo bi i njih od TRW-a pa doviđenja. Jedino me sad zanima kakve ja imam, jer vidim da se nudi Bosch i TRW sistem? Kakva je razlika?
 

Echo49teen

New member
Naručene TRW pločice. Diskovi će se očistit rubovi uz kliješta i okolice do daljnjega pa ću mjenjati u kompletu s pločicama drugi puta kad se potroše kako je predloženo. :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja sa dizalicom dignem jednu stranu, denem trčka ispod praga i spustim na njega auto, upalim motor stavim u 2. brzinu pustim kuplung i u leru lagano vrti disk.. upalim mali flex i deri po rubu.. :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja sa dizalicom dignem jednu stranu, denem trčka ispod praga i spustim na njega auto, upalim motor stavim u 2. brzinu pustim kuplung i u leru lagano vrti disk.. upalim mali flex i deri po rubu.. :D
Uradi sam kučni majstor:grin:
:palacgore:
 

Echo49teen

New member
Nisam odustao nego sada nemam novaca sve mjenjati, to je drugi mjesec u planu. Pločice moram, a čišćenje je reda radi kad se majstor to ponudio napraviti u cijeni izmjene :cool:
 

snorky

New member
pozdrav. mi može netko napisati servisne intervale za c3 1.4hdi(2005.g.)? sad sam na 159000km. mjenjat ću ulje i filtere no ne znam kad ide veliki servis? napravljen je na oko 105000km. što sve treba raditi na velikom servisu i koliko košta otprilike? hvala...
 

ZoxPa

Member
C3 1,4 75 KS, prešao 178.000 KM , izvršena zamjena seta vodene pumpe i zupčastog remenja(glavni remen i remen alternatora). Ovlašteni serviser, akcijska cijena , materijal i usluga 1500 kn.(Pavić komerc, Tuzla)
 
Na vrh