Saxo VTS by platon

Ciki vts

New member
Ajde javi dal ima kakve razlike u odnosu na prije, neki kazu (iz iskustva) da hoce popucati grana zbog povecanja temperature a neki se tak vec duze voze i sve ok.
 

Dalibor

Dado Tornado
izoliraj dvije cijevi koje su najbliže filteru, i to dijelove cijevi koji su u ravnini sa filterom + 2cm i gore dole.
filter ne moraš izolirati
 

platon

manijak
Ajde javi dal ima kakve razlike u odnosu na prije, neki kazu (iz iskustva) da hoce popucati grana zbog povecanja temperature a neki se tak vec duze voze i sve ok.
Vozim se tako već par mjeseci, a granu sam uzeo polovnu znači da se ko zna koliko neko drugi isto vozikao s njom i nije ništa ispucalo. Ovisi od kakvog je materijala. Filter sam odmah morao izolirati jer se plastika počela topiti od temperature, a cijevi sam da bi smanjio temperaturu pod haubom. Filter je još tu do izmjene ulja, a onda ga kontam maknut i stavit onaj limeni traktorski na mjesto gdje neće smetat, jer su i cjevi od grane tako savijene za taj filter. Jel ko radio možda takvu prepravku?



 

Marko

Well-known member
Filter sam odmah morao izolirati jer se plastika počela topiti od temperature, a cijevi sam da bi smanjio temperaturu pod haubom
Sam si i mislio da si radi toga to napravio, taj filter je plastik-fantastik ak ga ružno pogledaš već se plastika piga.

Odi u gugl i kucaj: saxperience vtr mk2 mk1 oil filter
i pogledaj kak su riješili stvar...
 

platon

manijak
Nabavio filter i adapter, mislim da je od ax-a.. :)



Neću otvarat novu temu radi toga, trebam pomoć nekoga ko zna i ko je raskupusavao TU motor...zanima me dali ima narezan navoj na bloku motora za adapter MK1 filtera ili ću ga morati urezivati... Hvala

evo slike:

 

platon

manijak
Platon! Ispušna grana je kojeg tipa, kak se motor ponaša s njom?
4-2-1...super sve šljaka, auto je dosta življi i bolje povuče u nižim okretajima...fora mi je kad ga šaltam u nižu, onda ispucava iz auspuha.. :) Problem mi je stvarao onaj plastikaner filter al to sam riješio zamjenom u mk1, a lampicu "check engine" sam bez problema ugasio s obd-om. ;)

Pa si razmišljam dal da ju stavim i na sadašnjeg AX-a sporta
Ako ti se da montirat i razmontirat katalizator prije i poslije tehničkog, moja preporuka :rolleyes: :D
 
Na vrh