Saxo 1.1i by Zwonko- "Georges"

AX-ja

èudo jedno
treba znat o cemu se radi.
puno je dezinformacija pa ako netko prati da se ne pogubi.
inace ako kupujes,moras znat sto kupujes lako za onog sto prodaje,on ce svasta reci.

sa strujom ces imat problema,nista posebno ali ako si totalni laik onda je frka.
 

Zwonko

Member
Nisam cak ni laik, pojma nemam o struji! :)
Pogledat cu ujutro pa objaviti o kojoj se getribi radi, ionako cu je prodavati, kratak sam s parama, sve sto ostane poslije swapa ide na prodaju... :)
 

AX-ja

èudo jedno
prvo vidi sto imas,lako je prodati.
mozda ces se kasnije lupat u glavu "zasto sam prodao"

ako zapnes di,pomoci cemo.
zato smo tu.
 

igor

New member
Da se kemijat po struji ali najbolje tvoju struju u kabini i ispod haube kompletno van i ovu kaj si dobio s motorom ugraditi u auto i sve mora raditi ako je naravno sve ispravno
 

AX-ja

èudo jedno
ne,prevelik je posao,a nema potrebe to radit.
samo treba prepravit motornu instalaciju,a ostalo pustit od svog auta

treba i pazit da centrala koju je dobio nije zakljucana.
jer onda je problem.
 

Zwonko

Member
vjerojatno slijedeći tjedan, tek kad nabavim bobinu, jer sam presušio kaj se love tiče do 5og...

Danas stize bobina, motor se ugradjuje, sutra slijedi spajanje struje... Igor, daj pliz posalji mi broj da te mogu gnjaviti ako zapnem? :)

Koliko sam vidio, nije prekomplicirano spojiti tu hrpu kablova, jer su konektori velikom vecinom razliciti... :)
 

AX-ja

èudo jedno
a ja kazem da je lakse to prespojit,nego cijeli auto ogolit i prebacit svu struju i potrosace,a ima sto kombinacija.
a kamo jos ako je fulao model.

Baš zato i treba stavit komplet drugu struju s imobilizatorom i kod ključem pa je sve u originalu
a ja kazem da je lakse to prespojit,nego cijeli auto ogolit i prebacit svu struju i potrosace,a ima sto kombinacija.
a kamo jos ako je fulao model.
 

Zwonko

Member
Evo, bio Igor, vidio, nula bodova... motor ce biti vracen prijasnjem vlasniku, slijedi swap na 1.4 spi prema preporuci Igora... btw hvala do neba Igore! :)
 

AX-ja

èudo jedno
taj monopoint je gori motor od tog koji ces izvadit.
nema monopointa da je dobar,radije onda karburator.

zasto ne ide taj motor unutra?
 

AX-ja

èudo jedno
ma radit ce i 1.4,ali svatko tko radi neki swap,radi to jer zeli nesto jace,bolje.
a taj 1.4 nije neka sreca. u kojem god obliku bio.
osim ax-i xsi

jel imas struju od tog novog motora?
jel imas centralu?
je ima kod?
od kojeg je auta taj motor tocno?
 

Zwonko

Member
Motor je iz saxa, imam centralu i kablove, ali su odsjeceni neki dijelovi i konektori nedostaju... planiram po igorovoj preporuci staviti 1.4 monopoint od ax-a...
 

AX-ja

èudo jedno
nebitno je sto je odsjeceno,ionako se komplet motorna instalacija mora raspetljat i
prilagodit postojecoj. konektore koji fale se iskoriste s tvoje instalacije ili nabavis bilo kakvu instalaciju pa sjeces

taj motor je i u ax-u slab,a saxo je nesto i tezi od njega.
koji mjenjac,jedino te on moze izvuc da auto bude malo zivlji.

ja sam imao takav motor i bacio sam ga u smece.
od sva 4 motora koja sam imao od ax-a taj je najslabiji bio.
 

AX-ja

èudo jedno
netko ti je krivo rekao.
ax monopoint ima 75ks
a karburator verzija ima 85ks.
a sport verzija ax-as dva dupla ima 100ks (ima dvije verzije)
a ax gti ima 95ks(ima dvije verzije)

sve aute i motore sam posjedovao.
 

Zwonko

Member
Hm... Buduci da nisam pri lovi, a moram osposobiti Georgesa, vidim da su ovi monopointovi poprilicno jeftini, daleko jeftiniji od 1.1, mislim da cu staviti zasad taj, glavno da se kotrlja i da ja mogu sljakati... :)
 
Na vrh