Saxo 1.1i by Zwonko- "Georges"

Zwonko

Member
Pozdrav svima! Evo nakon cca 6 mjeseci polako privodim kraju "sredjivanje" svog ljubimca iliti Gerorgesa kako ga ja zovem od milja... :)
Naime, kupio sam 96to godiste sa 200000 km, redovito odrzavan, za smijesne novce i odlucio ga malo "naturpijati"... prvo sam promijenio filter zraka, skinuo ispuh kompletan i napravio sp koji je bio preglasan, pa sam nabavio Supersprint zadnji lonac od R5 gtt... kako je motor dobio vise zraka i laksi izdah, odlucio sam nanovo mapirati ecu... Rezultat je bio 52kW i 118Nm sto je "lijenog" pretvorilo u jurilicu, tj. s 14 sec do 100tke dosao na 10,4 sec do 100tke... Potrosnja je porasla sa 6,9 l na vrtoglavih 7,6l ;) s tim da je rijec o 99% gradskoj voznji... Nakon sredjivanja motora dosao je red na podvozje... zadnji most je repariran, stavio mu kratke "go kart" amortizere, spustio ga cca 4 cm, a prednje opruge zamijenio Ta Technixovim -40 oprugama... Kako ima 3 rupe na kotacima nije mi se dalo traziti alu felge, pa sam odlucio za prvu ruki pofarbati ratkape... Svidjelo mi se kako izgleda pa sam odustao od migracije na 4 rupe... Sad cekam da stigne stickerbomb folija i slijedi folijanje krova kojem lak otpada i blatobrana koji je poceo lagano cvjetati... Nemam nazalost fotic da vidite kako Georges izgleda, ali ovi iz Zg ga mogu svakodnevno vidjeti i cuti po gradu, crveni s narancastim ratkapama... :)
Dosad je bilo par odmjeravanja na semaforima s znatno jacim autima, Georges ih je "naprao", nabrojat cu samo neke: BMW 318i e36, AR 146 1.6 ts, Opel Corsa opc 1.4, Astra 1.6 16v i jos mnogi koji nisu ni vrijedni spomena... :)
Zasada sam zadovoljan postignutim, planiram ga sloziti do ljeta za slalom, promijeniti volan i sjedala, te nabaviti jos jedan komplet felgi i prosiriti ih, ali sve ovisi o financijskim mogucnostima... Georges je svakodnevno na cesti, gazi podosta kilometara svakodnevno, jer radim dostavu, dijelovi su poprilicno jeftini, a ni ulje nije skupo ;)
Nadam se da cu uskoro uspjeti poslikati Georgesa i staviti slike da ga svi vidite...
Eto toliko od mene za sada, svakako cu pisati o svim izmjenama koje cu napraviti, a i potkrijepiti slikama... Dotada pozdrav svima!
Blokada sucks!
 

igor

New member
Gdje si radio mapiranje ecu-a tj tko to radi i za koje novce ? ako nije tajna. I ja bi svog malo zato me interesira.
 

Zwonko

Member
Mapiranje mi je odradio frend, ima software na laptopu i hrpu mapa s neta, pa isprobava, tako da je bilo skoro besplatno ( nekoliko aleova), inace nece raditi dok nebude siguran da zna kaj radi... :)
Imas i opciju unichipa, i to isto lijepo radi, a nije preskupo...
 

platon

manijak
Lajk! :palacgore:
Imao sam saxa 1.1 i nevjerojatno dobre performanse se mogu dobit iz tako malog motora, a motor je ne uništiv. Èekamo slike...

*stickerbomb. ludo izgleda, imam odrađenu kontrolnu tablu. Baš me zanima kako će ispast krov :)
 

AX-ja

èudo jedno
to s mapama na ecu i onim "race" chipovima je sve ku*ac.
dok se ne uzme neka "struja" i propisno mapira na valjcima srece nema.
al sve to zajedno je skup sport i jedno vuce drugo.

zwonko -imas ta tehnixs opruge i amortizere ili samo opruge?
jel ti valjaju?
 

Zwonko

Member
Imam samo opruge i zadnje amortizere, poprilicno su tvrde opruge, ali zadovoljan sam, nisu ni blizu koni ili kw, ali koliko para toliko muzike svakako vrijede... Georges jako, jako dobro lezi i s ovim oprugama i kracim zadnjim amortizerima... Bas sam danas vratio originalne gore jer se nisam mogao gotovo nigdje parkirati, a radim dostavu s Georgesom... Mapiranje je radjeno na valjcima i u probnim voznjama dodatno fino podesene sve potrebne varijable o kojima ja znam skoro ko Ava Karabatic o nuklearnoj fizici ;)
Mislim da 0-100 10,4 sec govori da je postignuto nesto, jer prije je trebao i vise od 14 sec... Btw nabavio sam i skoljkicu jeftinu, sutra je montiram unutra, a i cekam da mi stignu Ngk Iridium svjecice :)
Dosada sam slagao vise auta, ali nijedan me nije toliko zapalio, planiram do ljeta i gewinde nabaviti, pa probati slalom u Dubravi odvoziti...
Ako moze yugo, ne vidim zasto Georges nebi mogao ;)
Usput pitanjce... pomalo mi se cuje desni homokineticki, jel se moze samo zglob mijenjati ili ide cijela poluosovina?
 

igor

New member
pomalo mi se cuje desni homokineticki, jel se moze samo zglob mijenjati ili ide cijela poluosovina?
Ovisi ako ti se čuje vanjski njega nemožeš mijenjati a unutarnji tj. do getribe njega možeš mijenjati.
 

Zwonko

Member
Evo mali update... Sinoc je proklizao zupcasti remen i Georges je postao nekretnina... Izgleda da je motor spreman za pogreb... E sad sam u dilemi... staviti noviji 1.1 ili 1.4 unutra? Jel pase 1.4 bez puno kemijanja? Imam odlicnu ponudu za motor s kompom 1.4 pa se nekako ne mogu odluciti... a i ovaj noviji 1.1 iz 02. navodno ima 130 000 km... lova je tu negdje... Svaki savjet je dobro dosao... :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što jače to bolje :D ...čini mi se da je bio jedan 1.6 na njuški za 2000kn, neznam sad, probaj po otpadima
 

Zwonko

Member
dosad sam zvao većinu otpada, imaju 1.1 motore i pokoji 1.4... Nisam baš ni pri lovi pa ću vjerojatno staviti 1,4, imam ponudu za 1.4 s kompom i getribom za 1000kn, mislim da je ok ponuda?
 

igor

New member
Da a jel tvoj motor monopoint ili 4 injektora jer koliko ja znam nema 1.6 motor monopoint več samo 4 injektora, nek me neko ispravi ako griješim ali i ja sam tražio monopoint motor 1.6 i nisam niš uspio nači
 
Na vrh