Saxić 1.0 by gox

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Našo gumu, ispod tepiha u gepeku, na sredini se nalazila, paše savršeno umjesto brisača! Eto, ako netko hoće ić to radit da zna gdje se nalazi na saxu/106 ;)
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Nešto se radilo na auteku...

- Vraćene OEM ratkape (s 4 šarafa :D )
- Stavljene prednje ljetne gume
- Opran auto malo bolje i premazani matirani dijelovi voskom, napokon je opet iste boje :wub:

Sličke:

Početak...lijevo matirano desno namazano voskom...



Gotovo...



Tadaaaa...




Sredstva koja koristim su:

Predobar šampon i vosak...


Turtle wax polishing wax, odlična stvar stvarno...

I za gume Turtle wax Tyre Gel...kad se namaže bude malo sjajan, onda kao da ga guma upije i guma bude crna, ne onako izbljedila, meni je trajalo to 8 dana, mislim da moze i više još jer je i kiša bila, uglavnom, preporuka !


Auto je vraćen u stock stanje, prodan subwoofer, spojeni prednji sistemi i stra
nji na polici na pojačalo.

Autek ostaje takav kakav je bar zasad. Ne pitajte razlog. :whistling:

Još kaj trebam napravit je prefarbat prednje brisače, sredit lajsne i iznutra ga oprat detaljno tepihe i siceve.

Zna netko kak da uredim lajsne da ne budu sive? Znam da ima onih sredstava za to, ali sam mislio prefarbat mat crnim sprejem. Kak ide postupak tog? Dal se lajsna samo dobro očisti pa odma sprej preko il moram primer za plastiku, sprej pa jos preko gore mat bezbojni lak?
 

1587 VTS

New member
Re: Saxić 1.0

juhuu, evo ga ko novi, bas mu je vratilo sjaj :wub: Bravo! Mogu ti rec da mu te ratkape super stoje, to su one s bas zadnje zadnje linije s chevronom i ukrasnim vidama, jel tako? Najcesce ih je imao 1.5D tj. oprema SX. Kako si dosao do njih i kako si ih upasao na 3 rupe? :shock: Jel se to onda kace na drukciji sistem, po obodu? Ja sam isto na svoga uvijek gledao takve, al sam mislio da nece pasat :confused: Ako auto ima ratkape, za moj ukus moraju bit tvornicke jer su mi takve najljepse.
Za te lajsne ti ne znam, ja se osobno ne bi u to upustao.. Sebi sam na saxu to rjesavao s onim pastama bas za to, one tipa "black bumper", vrati mu boju jedan period dok se ne ispere, pa onda opet. Ne znam, razmisli za to :confused: Al ratkape su sjele prva liga, bas sam zadovoljan, bravo jos jednom! Bas razmisljam, ne mogu se otet dojmu da mi cak bolje izgleda nego s felgama :confused:
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Ma te ratkape mi stoje u šupi od kad imam felge gore, znači kojih 3+ godine. :) Idu normalno gore, ništa se ne mora pripasavat, ratkapa kao ratkapa, samo se gore stavi i to je to :) Jedino su malo oštećenje, al ne znam dal da ih idem uređivat.

Da gore nadopunim, planovi su, al ovaj puta 99% da će bit ostvareni :) :) :)

- kupit nove tepihe unutra one vunene, crne s crvenim rubom samo bez ikakvih natpisa, điđa miđa
- skinut zadnji lonac i stavit serijski, al ću probat to složit da se zadnji lonac opće ne vidi, više clean onako, ako će se moć
- napravit servis, sve složit što treba mehanički (i ugradit tvoj filter darac :) )
- nove gume kupit
- složit prednju masku ono što strši na rubu
- kupit nove gume
- prefarbat brisače
- ispolirat ga cijelog i premazat voskom
- lajsne i retrače sredit
- iznutra detaljno oprat i očistit sve da bude kao novo
- Philips Blue Vision stavit naprijed, po preporuci darca, da svijetle bijelo, i kod tablice stavit bijele ledice, također unutra u krov


Huh, kolko tog ima :whistling:

EDIT: I meni nekako izgleda bolje nego s felgama ne znam zašto :whistling:
 

1587 VTS

New member
Re: Saxić 1.0

Znaci ipak se te kace po obodu. Zasto ja to svojevremeno nisam znao, sigurno bi ih nabavio :D Jer one ratkape s 3 rupe se prikace na glave od sarafa.. Po toj logici ne bi pasale s 4 sarafa. Za poliranje preporucujem Sonax, to je trenutno najbolje sta mozes nac toga tipa za kupit (uz 3M paste). Ovako:



Bilo bi idealno 2 ruke, prvu bacis br 3 (vidi sliku) da mu vrati sjaj, a onda vosak br 1 da konzerviras taj frisko ispolirani sloj da duze traje i da mu jos finog sjaja. Taj sonax je premocan, moj mestar koji se profesionalno bavi poliranjem koristi te paste. Polirali smo i moj C2 - to se kasnije sjaji ko ogledalo. Da si blize, upicili bi ti ga kod njega, to bi strava bila.

Philips Blue Vision stavit naprijed, po preporuci darca, da svijetle bijelo
A to za Philips BV nisam vjerovao, sudeci prema imenu ocekujes one "bijesno plave" :D, a zapravo nema ni traga plavoj boji, cisto bijelo, najslicnije ksenonima od 4000 K (mislim samo na boju :grin:). Ako pazis na detalje onda idu obicno i W5W pozicije u kompletu (isto BV, da ne kvare izgled fara zutim svjetlom) ;) Tako sam i sebi instalirao.
 

gox

New member
Re: Saxić 1.0

Hehe, a zato su duži šarafi malo na felgama :D

Evo još slička kako izgleda sad bez brisača, zaboravio okačit prije..



Sad je toplije vrijeme sad ću ukrast vrijeme jednom vikendu pa sve posložit, već sam bio lajsne mazo s onom kremom za cipele i super je stvarno ispalo, kao nove, samo naravno pranjem se izbrisalo nakon cca godinu dana...vidjet ću još što ću s tim..
 

1587 VTS

New member
Re: Saxić 1.0

već sam bio lajsne mazo s onom kremom za cipele i super je stvarno ispalo, kao nove, samo naravno pranjem se izbrisalo nakon cca godinu dana...
Eto, moze i to npr ;) Ja bi to samo opet ponovio. Jer kad ih lakiras sprejem u fusu, tj. bez pripreme plastike i pravog lakiranja, vrlo vjerojatno postoji mogucnost ljustenja boje, pa razmisli stari jos o tome. To je samo moj savjet ;)
 

gox

New member
VU table jer su mi starci slavonci, točnije uz Vukovara, a pošto je auto na mamu, onda je auto na VU tablama :)

Nema više bijelih felđoni, sad su gore ratkape, ima gore par slika :)
 

gox

New member
Planiram da, ali ne mijenjat most, rukavce itd, nego preko adaptera s 3 na 4 rupe. Ovo prvo bi mijenjo kad bi 1.6 išao unutra, naravno. :)

Zanima me jel ima netko negdje jeftine felge od VTR/S-a one 14" ili od VTS-a 15" da su u dobrom stanju? (ako ih treba polakirat oke, samo da nisu spigane itd)
 

gox

New member
Znam, znam, vidio sam u oglasu, dobre su mi, samo da nemaju pug-ov znak, to mi nekako nepaše, gledam te OEM od saxa ili oz superturismo, oz ultraleggera...neke bi od tih..
 

gox

New member
Evo malo novosti:

Toyo T1R u 195/45-15 kupljene u slo u ponedjeljak, trenutno su na felgama, ali nisu na autu, čekaju se gewinde, trebale bi stić za cca 10 dana, ne mogu dočekat samo na to mislim :whistling:

T1R

Felgice u foliji

Jedna izbliza
 

gox

New member
Gume sam uzeo u slo, zaboravio sam pitat exfreeridera, tocnije zaboravio sam da moze nabavit i gume :disgusted: Izašle su me oko 1800kn+ (s povratom poreza).

Gewinde sam uzeo preko njega TaTechnix za 1700kn

Uzeo sam i bijele žarulje naprijed za svijetla, nisam ih još montirao, onda moram još iz bijele ledice, 5000K, i ova vrata planiram rješit, onda još šta ostane za servis s burazom, tak da ima da bude pic pic, sve ću od jednom rješit :)
 
Na vrh