Rneg više ne lovi nijedan satelit

Brruno

Well-known member
Došao dan da i meni nešto na rnegu crkne. Više ne lovi nijedan satelit. Čudno je da se to desilo par dana nakon što je klinac slučajno s torbom lupio ekran i izbacila mi crta na ekranu kao da je slomljen. Rekoh jbg ,desi se, ali onda prestao raditi gps. Ne bih rekao da je povezano,ali eto,rikavela i ekran i GPS. Jel imao neko sličan problem, factory reset ne riješava problem, da li se uopće može nanovo staviti ista verzija FW-a da eliminiram i tu mogućnost. Imam zadnju verziju 50.03. A Baš sam se veselio što je moj rneg lovio puno satelita i navigacija mi radila ok. Nije da mi treba baš previše nego mi je bezveze tako drzan neispravan uređaj u autu. Inace ostalo sve radi ok.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Meni je prestao raditi GPS kad je baterija bila pri kraju. U servisu su stavili novu. GPS i dalje nije radio. Nakon toga su opet isključili akumulator, spojili i vozili ga čak desetak km dok se GPS tuner nije kalibrirao. Od tad radi.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ako ne pomogne BSI reset (skidanje klemne), možeš naravno pogledati i kontakte iza radija. Lako ga se izvadi van pa pogledaš kako je spojena GPS antena (plavi FAKRA priključak).

Što se tiče softwera, na RNEGu je moguće ne samo re-instalirati istu verziju, nego ići i unazad ili “preskakati” verzije odn. ne ući redom kod upgrade-a.

Ugl, nadam se da ćeš naći neko rješenje!
 

szahtila

Well-known member
Ako ne pomogne BSI reset (skidanje klemne), možeš naravno pogledati i kontakte iza radija. Lako ga se izvadi van pa pogledaš kako je spojena GPS antena (plavi FAKRA priključak).

Što se tiče softwera, na RNEGu je moguće ne samo re-instalirati istu verziju, nego ići i unazad ili “preskakati” verzije odn. ne ući redom kod upgrade-a.

Ugl, nadam se da ćeš naći neko rješenje!
Moguće je i da ne radi sama antena ako ima pojačalo kao što ima antena za radio
 
Na vrh