Remapiranje, chip tuning

Peski1986

New member
Novi je, tek 5 tisuća km, još nije bil ni jedan servis tak da... Ja sam teži laik kaj se toga tiće s softverima tak da nemam pojma gdi kaj zakaj. Zato me zanima kaj vi velite na to i el imate kakva iskustva.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
JA da imam td-a kojeg bi čipirao, skinuo bi fap i egr, i napravio dobar remap. Ako mjenjač to može podnjet. Uz izmjenu filtera i ulja svakih 10tkm.

Samo ti prvenstveno imaš problem garancije. Sve gore navedeno ju poništava... pretpostavljam da bi te čudno pogledali i da dođeš češće ulje mijenjat.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam još doživio kod ovlaštenog da je kupac ikada u pravu :D ...al da će uzet lovu, oće, imaš pravi ;)
 

Automatic

Well-known member
NA mom peugeotu 2.2 HDi je skinut FAP ,EGR je ostao ,prva sonda spojena(mislim ju odpojit),a zadnja odpojena,softverski je valjda sređeno kad auto ide ko metak i ništa se ne pali MIL,jedino board kaže stalnu potrošnju oko 9-10 litara ,ali mislim da auto ne troši više 6-7 po kilometraži koju napravim,nemam pojma ko je to radio ali lik mi prekontrolirao i veli to kaj sam napisal(stavljen novi softver)
 

ZlatkoC4

Well-known member
pretpostavljam da bi te čudno pogledali i da dođeš češće ulje mijenjat.
Ja sam došao na 10.000km i rekao ovlašetnom mjenjaj ulje i filter ulja. bez prigovora su to odradili i rekli dođite nam opet. :grin:

To je najbrža zarada a njihov savjet je mjenjati na 15.000km do max 20.000. a proizvođača na 25.000km:shock: što kod mene nikad nije išlo niti pod razno max 15.000km i ulje ide van.
 

LukaZg

New member
Remapiranje preporuka Zagreb

Koliko vidim ljudi dosta hvale Tibora i SM Turning. Jel može netko poslati broj od Tibora u PM?
 

Gemist

C4 1.6 BlueHDI
Jel netko narucivao u zadnje vrijeme s ebaya chip za c4 1.6 BlueHDI 100?
Ili za neki drugi model, samo da mi preporuci dobavljaca ako nista.

Osim toga, kak ste zadovoljni time?
Znam da je prijatelj narucio za cca 100€ za Volva i prezadovoljan je.

Mapiranje mi na zalost ne dolazi u obzir.
 

citric

New member
Pozdrav, razmišljam o remapu 2,2 hdi 150 kW i isključenju egr ventila i fap-a. Konkretno me zanima što donosi isključenje tih dviju stvari?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Očisti usisnu granu usput. Nadalje će motor mirnije i konkretnije radit, padne i potrošnja ako se samo to dvoje riješi. Kad se već radi, testiraj/očisti/zamjeni MAF i MAP senzore.

Remap će ti istaknuti ako imaš kakav drugi problem... pogotovo u prijenosu snage na kotače. Ako je mjenjač ili su poluosovine u lošem stanju, brzo češ to saznat :D

Generalno mašina mora bit u dobrom stanju za remap... distribucija, crijeva, sve mora bit u dobrom stanju. Poslje tu samo ostaje redovito ga servisirat s kvalitetnim uljem, i nebi smijelo bit izvanrednih problema.
 

vrtek

New member
Da malo dignem temu iz prašine.

Dakle, kupio sam od racechipa sljedeće https://www.racechip.com/shop/citroen/c4-ii-from-2009/1-6-bluehdi-100-1560ccm-99hp-73kw-254nm.html.
Kako je pisalo "plug and play".
Danas sam to pokušao montirati na moj grand picasso, ali opseg posla je ipak dosta veći nego je to pisalo u uputstvu.
Common rail sensor je na dnu motora, nedostupan oku, ispod nekih cijevi, a prethodno sam odstranio kompjuter i akumuklator.
Zaključio sam da to obilato nadilazi moje sposobnosti.

Da li ima netko tko je to radio/ili radi, pa da se kod njega pojavim po dogovoru, da mi to montira, naravno u zamjenu za hrvatske ili evropske novce?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda ti ovo pomogne... vele da treba maknuti egr ventil pa je lakše. Inače se nasljepo radi...pratiš prstima cijevi dok ne dođeš do cilja.
To bi svaki meho trebao bit u mogućnosti napraviti bez većih problema.

To stavljaš na čisto tvornički motor sa svom ekologijom?
 
Na vrh