Remapiranje, chip tuning

davor333

New member
Zvao sam ga danas I ne bavi se vise s tim, meni je radio prije cca dvije godine. Oprostite sto prije nisam provherio nego sam tu napisao...
 

hrc

Member
Chipoteka...

bok,

jel netko dizao snagu na 1.6 hdi motoru? ako da, na koliko ks, kakva su mu iskustva, koliko je auto življi, potrošnja i sve ostalo što sa time :)

ili ako netko prati druge modele Citroena, a zna u kojem topicu se raspravlja o tome..

thnx!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
20% ti je neka granica za tu prvu razinu remapa. Do tu će ti još tvorničke komponente sve trpiti.
Potrošnja ti se nebi smijela posebno dizati, ako ga ne stišćeš više nego prije.

E sad... pametno je i ekologiju riješiti, makar vidim da se sve ćešće to ne dira na novijim autima. Remap i vozi.

Prouči malo temu ;)
 

hrc

Member
Proučio sam.

Ovaj kontakt koji imam u SLO garantira +10% snage i momenta te nižu potrošnju. Nema kemijanja, jer auto radi na valjcima, tako da imaš crno na bijelo dijagrame prije / poslije. Preporuća se staviti bolje gorivo (npr. Petrol Q-max), doći sa punim rezervoarom, te to gorivo nakon tjuna koristiti dalje.

Varijanta kada netko obećava 20% usmeno mi ništa ne znaći...
 

hrc

Member
136 konjova kad ja sjedim :)

živahniji i uglađeniji u vožnji, navrtava brzinu samo tako, nisam ga stigao isprobati preko 150kmh, brijem da mu treba 6ta brzina kakav odaziv sada ima :)

imho, taj auto bi s obzirom na težinu i veličinu trebao stock dolaziti sa barem 130 ks..
 

Mirage

Well-known member
Daj malo više info gdje si radio i koliko te koštalo tvoj je bio 115 ks stock?

Ja planiram u 9 mjesecu kada istekne garancija.

Ja gledam ja imam tvornički 260 nm a 100 ks digli su mu moment naspram stare verzije.
 

hrc

Member
Koliko te koštalo
300 €

Daj malo više info gdje si radio i koliko te koštalo tvoj je bio 115 ks stock?
da, 115 stock, N. Mesto. Erca znam 15+ godina, još iz doba Mobikroga i nasviravanja b16a2 motora, sve preporuke za njega:

http://www.tunerc.si/

Na stranicama od Citius-a ima cjenik pa mozete vidjeti otprilike cijene za vecinu vozila
chipanje bez charta i valjaka (before / after) ne priznam...
 

Phantom

Drajver
da, 115 stock, N. Mesto. Erca znam 15+ godina, još iz doba Mobikroga i nasviravanja b16a2 motora, sve preporuke za njega:

http://www.tunerc.si/
da, to je tamo kod petrola ako se ne varam, Tunerc je inače diplomiro na Hondama :D, ali ima prometa sa ostalim i dobro uradi, također preporučujem...
p.s. mogo ti je dati popusta ako se već znate :rolleyes:
 

hrc

Member
@hrc radi li tvoj poznanik iz NM i s mazdama?
radi sa svim markama auta... za svaki slučaj mu prije pošalji email pa će ti odmah reći što možeš očekivati.

čekaj, šta postoje verzije od 115 ks s 5 brzina? ili sam ja nešto zabrijao?

ili je to kod berlinga uobičajeno?
6 brzina su došli tek na novim Euro 6 motorima od 120 ks, mislim tamo 2015/2016.. 115 ks je došao u redizajn modelu 2012, prije toga su imali 110 ks..

da, to je tamo kod petrola ako se ne varam, Tunerc je inače diplomiro na Hondama , ali ima prometa sa ostalim i dobro uradi, također preporučujem...
p.s. mogo ti je dati popusta ako se već znate
točno tamo - točno taj. naveo sam cijenu koliko naplaćuje, a ne koliko je meni naplatio ;) evo našao sam stari chart od svoje Crx Vti (EG2) koju sam u njegove savjete bio malo "otvorio". nije bila dirana elektronika osim manipulirani peak-ovi i faza otvaranja vteca (vtec controler) te izmjenjen kompletan usis (CAI) & ispuh (decat).

 
Posljednje uređivanje:
Na vrh