Reklamacija - otpala letvica s volana

1587 VTS

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Ne zelim nikome sjedati na muku, ali svi ste ocito iskusili onu da se "prvi macici u vodu bacaju". Auto je tek izasao na trziste i za ocekivati su djecje bolesti koje se uglavnom otklone nakon redizajna. Zato je mudro izbjeci tek novopeceni model, koliko god atraktivan ispocetka bio. Zelim svima uspjesno i brzo rjesavanje problema!
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Ne zelim nikome sjedati na muku, ali svi ste ocito iskusili onu da se "prvi macici u vodu bacaju". Auto je tek izasao na trziste i za ocekivati su djecje bolesti koje se uglavnom otklone nakon redizajna. Zato je mudro izbjeci tek novopeceni model, koliko god atraktivan ispocetka bio. Zelim svima uspjesno i brzo rjesavanje problema!
Ma sve to stoji, ja sam bio svjestan toga od početka, samo mi na jetra ide nepravda, nepodnosim to da od mene rade majmuna, ako mi je vec puklo, neka promjene, a ne da mi izmišljaju fore tipa, Mehanički je odstranjeno. Glupost! :mad:
 

1587 VTS

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Ma sve to stoji, ja sam bio svjestan toga od početka, samo mi na jetra ide nepravda, nepodnosim to da od mene rade majmuna, ako mi je vec puklo, neka promjene, a ne da mi izmišljaju fore tipa, Mehanički je odstranjeno. Glupost! :mad:
:stovanje: slazem se.
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

A da to probas zaljepit i sacuvas zivce?

Mogu zaljepiti, ali kako sam vec mirdi napisao, nepada mi napamet da zaljepim, pa mi od sunca se odljepi ili nevaljalo ljepilo, pa da odletim negdje na autoputu nedaj bože i razbijem se. Neču zaljepiti baš izprincipa i baš radi bezobrazluka koji su pokazali. Nego će oni to mjenjati.

I ne živciram se ... samo nevolim nepravdu :)
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Iskustva s reklamacijama

Kada nakon naglog ubrzanja u 1. i 2. brzini naglo stisnem kvačilo cijeli mjenjač naglo kao da krene naprijed i onako čuje se tup udarac. Na ručici mjenjača osjetim stalno "Šetanje" mjenjača naprijed-nazad kod naglijeg dodavanja i oduzimanja gasa. Ne znam, možda je i nosač motora loš, stara boljka C4.
mehanizmi nekih mjenjača konstrukcijski su napravljeni tako da im se na ručici osjeti ili vidi pomak napred-nazad, to je normalno.
tup udarac može biti zbog konstrukcijske koncepcije homokinetičkih zglobova, i nije rijedak i kod novih automobila, a ovo da ti krene napred natrag može biti i zbog mekih nosača kako bi se vibracije manje osjećale.
sve normalno.

Ja sam imao u početku malo problema sa mjenjačem, teško je šaltao u rikverc, kada bi bio na nekome brdu ili negdje, ostao bi mjenjač u medju brzini, kada bi pustio kuplung zaružalo bi, koda prvi put u životu šaltam brzinu. No to mi se ne dešava više, valjda se razradilo, nemam nikakvih stvarno primjedbi na auto, sve savršeno i sve super radi i super sam zadovoljan, no eto moralo me je nešto drmnuti .. pa makar ta letvica...
sada ručicu pomakneš tako da sjedne u brzinu, to osjetiš s vremenom, ako nježno šaltaš možeš ne-pomaknut ručicu do kuda treba za pravilnu izmjenu.
što se tiče težeg šaltanja u rikverc na brdu, tu može igrat u kojoj su poziciji zupčanici u mjenjaču ostali ili pak osovine, i može se dogoditi da bude preporučljivo izbaciti mjenjač u ler, stisnut kuplung i pričekat 3 sekunde pa
tada prebaciti u brzinu, a ne šaltat kroz otpor
 

Ciki vts

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Ne zelim nikome sjedati na muku, ali svi ste ocito iskusili onu da se "prvi macici u vodu bacaju".!
Bravo! Tako je ODUVIJEK bilo i biti ce. Dokazi gdje god pogledas, a vani odavno sve mane javno istaknute na forumuma..

Nikad necu shvatiti da netko zbog takvih gluposti toliko gluposti radi sebi i svima..

Ja ne razumijem, da li ste se rodili s dvije lijeve noge da najobicniju lajsnu ne znate promjeniti ili zaljepiti? :shock:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Re: Iskustva s reklamacijama

ne razumijem, da li ste se rodili s dvije lijeve noge da najobicniju lajsnu ne znate promjeniti ili zaljepiti?
Razumijem tvoju poantu i u većoj mjeri se slažem s njom. Ipak, moraš dopustiti činjenicu da je auto pod jamstvom i da nikakve lajsne ne bi smjele otpadati uz propisno održavanje i normalnu upotrebu.
Tako da razumijem čovjeka i njegovo razočaranje, iako sam s godinama naučio ignorirati takve "sitnice" u životu. Naime, naumio sam doživjeti stotu. :D LOL :D
 

ledolomac

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

vidim da si naveo split kao lokaciju, ako se smije znati, je li to išlo preko ac ivančić?
Da.Ali problem je rješavan preko Citroen Hrvatske odnosno njihovog kontrolora.Servis je bio korektan i na njih nemam pritužbi.Èinjenica je da se niti presom nije mogao odvojiti ležaj od poluosovine, a u normalno se izvuče izvlakačem. U isto sam se i sam uvjerio jer sam bio kontaktiran i prisustovao pokušajima i trudu odvajanja na sve moguće načine.Ali to jednostavnio nije bilo moguće.
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Nikad necu shvatiti da netko zbog takvih gluposti toliko gluposti radi sebi i svima..

Ja ne razumijem, da li ste se rodili s dvije lijeve noge da najobicniju lajsnu ne znate promjeniti ili zaljepiti? :shock:
Jesi li ti čitao moj prvi post? Te lajsne NEMA u rezervnim djelovima kao nova, nego treba cijelo kolo volana naručiti za 3900kn + montaža cca 4000+ kn, osim toga neču ništa keljiti sam, napisao sam gore Olafu razlog zašto, osim toga što da mi npr. airbag rokne sada van? i onda vide da sam na svoju ruku to keljio .. tek onda ****arije... eh mozda je tebi glupost .... meni nije glupost 4000 kn bacati....
 

ledolomac

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Kakvo ljepljenje.Auto je pod garancijom a lajsna je sama otpala.O čemu proičamo.Meni su hladnom metodom Meksikanci popravljali krov, /zapeo biciklom o rampu i ulupio na par mjesta krov, posljedice kao jača tuča a imao sam i par laganih ulupljenja i od same tuče/kako je pokrov auta ljepljen za krov, na jednom mjestu u kraju je malo izlomljen kod skidanja.Kad se vrati može se primjetiti samo na opip.Inače lim krova je dosta tanak/meštri su ga opisali kao lim od coca cole/pa ukrućenjem i ljpljenjem pokrova povećava mu se čvrstoća. Kako je auto bio osiguran kasko, naknadno sam tražio novi pokrov, ljepilo i kopče koji mi je i odobren/ izmjenu sam postavio neupitnom/ .Sam pokrov košta 2700,00 kuna i normalno da mi ne bi palo napamet ga mjenjati da ga sam plaćam.Ali kako imam kasko a auto je nov šta se mene tiče koliko nešto košta.To isto vrijedi i za volan.Postoji garancija koja to pokriva i cijena popravka nije naš problem.Zato su mi smješni prijedlozi o lijepljenju.Neka ovi iz Citroena to lijepe na svojim novim autima kad ih i ako kupe..
 

IvanDs

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Pa naravno da neces sam ljepit tu lajsnu na NOVOM autu...to nije prijateljski savjet vec samo siguran put da ces sam kupit novi volan :(
Zao mi je sto imas takve probleme i nije vrijeme za velika pametovanja ali zadnji Citroen je bio XM...servisi su bili glavni u Sloveniji i jedan u Beogradu a ostali su mogli promjenit ulje i nista vise...tako je i ostalo nazalost...
Nadam se da ce ti ovo biti zadnji problem ;)
 

Ciki vts

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Naime, naumio sam doživjeti stotu. :D LOL :D
Neki nisu i ne zele ;)

Jesi li ti čitao moj prvi post? Te lajsne NEMA u rezervnim djelovima kao nova, nego treba cijelo kolo volana naručiti za 3900kn + montaža cca 4000+ kn, osim toga neču ništa keljiti sam, napisao sam gore Laky-u razlog zašto, osim toga što da mi npr. airbag rokne sada van? i onda vide da sam na svoju ruku to keljio .. tek onda ****arije... eh mozda je tebi glupost .... meni nije glupost 4000 kn bacati....
Ma sto ce ti iskociti van?? Airbag? Hoce ako se zaletis negdje i zid!

Zeljepi to i ne kukaj bezveze. Kaj sad, dao si 15t eura i otpala ti lajsna, ljudi plate MB ml-a od 70t eura i nakon par km se razleti motor..

Popravi si to sam ili daj nekome da ti to napravi kako spada. ILI cekaj da dobis novu lajsnu. lool
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Ma sto ce ti iskociti van?? Airbag? Hoce ako se zaletis negdje i zid!

Zeljepi to i ne kukaj bezveze. Kaj sad, dao si 15t eura i otpala ti lajsna, ljudi plate MB ml-a od 70t eura i nakon par km se razleti motor..

Popravi si to sam ili daj nekome da ti to napravi kako spada. ILI cekaj da dobis novu lajsnu. lool
Pa ak je to tebi sve tako zajeancija i jednostavno, onda mi ti nabavi tu lajsnu i zakelji, ako nemreš nabavit .. probaj ti onda iskukat 4000kn na cesti pa mi kupi kolo volana... joj sto volim ovakve .... uopce ne kanim odgovarati na ovakve postove...
 

ledolomac

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Koliko se može zaključiti s volanom je nastao problem u proizvodnji.Pukle su zakačke koje drže lajsnu na volanu pa je samo zaljepljen,Rezultat je poznat.Dakle ako ga budeš lijepio ,/tko zna kakvim i koliko odgovarajućim ljepilima/ držati će ti maksimalno koliko ti je držao i prethodno.Zašto bi ti eksperimentirao i sklepavao dio koji je dužan promjeniti proizvođać jer isto podliježe garanciji.Nevjerovatni su ovi likovi iz Citroena koji tvrde da to ne podliježe garanciji. Temeljem kojeg obrazloženja. To nije samo stvar novca već i principa.Nema šanse da mi to ne bi zamjenili. Ako ne bi to mogli rješiti dogovorom, sigurno bi ih tužio. Ali evo , hvala bogu da ga ne ureknem ja sa svojim C4 do sada nisam imao nikakav problem. Sve funkcionira besprijekorno i s autom sam do sada super zadovoljan. / naročito motorom 110 HDI/
 

knez-bj

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Naravno da treba biti uporan i to rješiti pod garancijom. Ja sam imamo prije elantru po kojoj neki pljuju, i nisam imao puno problema, čak su mi bez natezanja pod garancijom farbali zadnji branik jer se počela ljuštiti boja sa plastike.
 
Na vrh