Reklamacija - otpala letvica s volana

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Evo me narode, u telefonskom pozivu sam razgovarao sa ženskicom i tražio sam da mi pripremi papirnato zašto su me točno odbili, tako da imam dokumentaciju i da ću istoga trena doći tamo po to, da bi ona na to rekla, "sve u redu gospodine, dodjite". Dodjem ja sada tamo i tražim opet Sašu tu dokumentaciju, da bi me čovjek bljedo pogledao, koda je duha vidio, i kaže, "mi ne dajemo nikakvu dokumentaciju našim strankama, to je interno izmedju nas i CH, odite se žaliti u Citoren Hrvatska!!", i tako ja popizdim totalno i steram ga u 3 pm, nasred salona i odem ljepo nazovem CH, gospodićna mlada me odmah ljepo primila i porazgovarala, te mi je dala di točno da se žalim, napisao sam žalbu i na Automehaniku i na CH, i ljepo sam napisao predivni poduži članak na mail koji će ljepo objaviti uskoro u novinama!!!! Pa ćemo vidjeti što će dalje biti... sada fino čekam odgovor od CH.

Upravo tako. Mislim, serem im se na lajsnu, ako ne mogu to promijeniti... Koji ciganluk, nemam druge riječi. Pa kako si ti istrgnuo tu lajsnu, nisi je kopao sa šarafcigerom van. Otpala je od normalne upotrebe u 4 mjeseca...:mad:

Sretno!
Baš sam gledao tu lajsnicu malo, pa to je nemoguče potrgati rukama, ima cijeli gornji i cijeli donji dio utore koji se zakače na volan .. i 3 velika glavna utora kao kvačice koji se stisnu unutra u volan i još k tome je sve zaljepljeno sa nekim super ljepilom, to rukom potrgati i izčupati je nemoguče, ja nemam nikakvih oštečenja na volanu i nigdje nema oštečenja niti na lajsni .. samo su ostale te 3 kvačice unutra u volanu puknute. Živa sramota za Automehaniku da nemogu opširnije objasniti kao servis CH za garanciju i stati na stranu klijenta! Nego me oče oderati za lovu, koju i onako nemam niti želim davati!

Ovo sam poslao u CH:

Poštovani,

Imam potrebu da se žalim na vas i vaše usluge u firmi Automehanika d.d. te na odbijanje garancije.
Najme vrlo sam ogorčen na usluge od strane Automehanika d.d. isto tako na njihov način rada, nisu htjeli niti poslikati niti pogledati moj problem, samo je preko volje mi rečeno da tu nema se što, nego da MORAM naručiti volan vrijedan 4000kn, zato što te ukrasne lajsnice nema posebno za kupiti, nakon natezanja više od 2 dana, rečeno mi je od strane Automehanika d.d. da mi je odbijem zahtjev za reklamaciju, te da je mehanički uklonjen dio na volanu, točnije ukrasna lajsna, što nikako nije točno!!!
Ta ukrasna lajsnica mi se odvojila sa volana u vožnji, najme na putu na posao sam skretao u uličicu i ta lajsnica mi je ostala u ruci, pri tome mi je volan pobjegao i umalo da nije bilo goreg slučaja od ove lajsnice. Nikako nemogu shvatiti da se mene optužuje za uklanjanje nasilno te lajsnice, pa jeste li vi probali ukloniti tu lajsnicu? Jeste li vidjeli slike? Sve i da netko proba to mehanički ukloniti sigurno nebi to uspio rukama! Vidi se da nikakvih oštečenja na volanu nema!!! A puknuće lajsnice je ravno koda je netko s laserom to odsjekao! Pa nije nitko toliko lud i bolestan da plati auto 15.000€ pa da si trga djelove s njega i još k tome sa VOLANA!! Ja vas molim da pošteno realizirate moj slučaj i molim da još jednom razmotrite mogučnost zamjene preko garancije, jer nikako nemogu i neču dati 4000kn + za novi volan, ne dolazi u obzir!!! Nebi mi bilo žao da stvarno i jesam to sam polomio, ovako sam samo ljut i ogorčen iz minute u minutu!! Vjerujte mi da nemogu prožvakati i nemogu pustiti ovo samo tako, da me se šalta ko gdje stigne i da gubim svoje vrijeme bezveze! Spreman sam čak otići i u novine dati cijeli ovaj slučaj, razmisliti ću jako dobro o tome.


Automobil je: Citroen C4 (2011 g.)

Automobil je kupljen : 16.04.2011.

Napisao sam ime i prezime i šasiju još uz to.


A za novine to imam prijatelja kojemu cu sve ispricati, samo sam dogovorio kada i gdje da se nadjemo pa će mi on pomoći u tome :mad:
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Iskustva s reklamacijama

Žao mi je, jer sam prošao isto i to u dva navrata ali, smireno i ne popuštaj, jest da ćeš potrošiti vremena više od 4000kn a štaš.
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Žao mi je, jer sam prošao isto i to u dva navrata ali, smireno i ne popuštaj, jest da ćeš potrošiti vremena više od 4000kn a štaš.
Nije mi žao vremena, žao mi je novaca, nedam im niti lipe, i nema šanse nakon ovakvog ponašanja i ovakve scene da popustim imalo! :mad:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva s reklamacijama

Blackking,izvještavaj nas i dalje u svezi glede slučaja ;)..kolko vidim,isto čeka i mene..najvjerojatnije sutra,ak mi auto bude gotov,jer je trenutno tam kod njih na lakiranju ogrebotine..
 

ledolomac

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Bezobraština.Ne daj da te prave magarcem.Obrati se i društvu za zaštitu potrošača, ako ne uspiješ ništa učiniti preko CH.Ne gubi živce, fino i pristojno ali s cinizmom se zezaj s njihovim odgovorom i kvalitetom Citroena.Meni su na Xsari nakon tri godine zamjenili poluosovinu koja je koštala 9000,00 kuna, izvan garancije, iz promidžbenih sredstava.Platio je CH. Auti nisam niti htio preuzeti dok nije popravljen. Ja sam platio samo ležaj.Znali su da me neće moći preveslati jer bi ih na kraju i tužio i stavio u medije.Èak su mi bili smiješni s nekim odgovorima ,kao vozio si uz obalu pa je uzrok što je sve zapeklo vlaga i morska sol. Moj odgovor je bio ok. ali ja nisam znao da kupujem auto koje se može voziti samo po suhom vremenu. Zašto nisam upozoren da se auto ne smije voziti po mokrom. Zamjenite svoju reklamu citroen vas neće iznevjeriti s novim sloganom " citroen auta za suho vrijeme" , itd. Ne gubi živce, to garancija mora pokrivati.Da mi se to dogodi bio bih spreman tužiti ih.Na kraju bi platili i štetu i sudske troškove i odštetu. To je granica preko koje se ne prelazi.Bitno je da na volanu i na ukrasnom djelu nema tragova meh. oštećenja koje bi ukazivalo na nasilno odvajanje.
Evo ti link kako je problem s autom rješavao vlasnik Peugeota:

http://free-zg.t-com.hr/vozim_smece/

¸¸
 
Posljednje uređivanje:

igp

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

redocno pratim forum i sve oko novog c4 i u ovih nekoliko mjeseci otkad je c4 na trzistu, izgleda da se vec dosta problema nagomilalo.

amortizeri procurili, lajsna volana, pustanje zraka u kabinu, promjena boje i gubljenje antifriza, zapinjanje tipka od radija, ventilator hladnjaka... sigurno sam nesto zaboravio.

sa proslim francuzem p-307 sam imao problema, sa ovim imam vec 3 od gore navedenih stvari i izgleda da sam opet kupio francuski polu proizvod (znam da ce te me sada pocet pljucat). koliko para toliko muzike. privukla nas dobra cijena, oprema i dizajn. mozda je i sve u redu sa autom, mozda su to sve sitnice koje se lako rijese, ali meni dodje da ga prodam, pa makar znam da cu mnogo izgubiti.


jel vas ima jos vlasnika koji misle kao i ja? ovo je ipak forum, ne mora sve biti u superlativima.
 

Damaj

Active member
Re: Iskustva s reklamacijama

redocno pratim forum i sve oko novog c4 i u ovih nekoliko mjeseci otkad je c4 na trzistu, izgleda da se vec dosta problema nagomilalo.

amortizeri procurili, lajsna volana, pustanje zraka u kabinu, promjena boje i gubljenje antifriza, zapinjanje tipka od radija, ventilator hladnjaka... sigurno sam nesto zaboravio.

sa proslim francuzem p-307 sam imao problema, sa ovim imam vec 3 od gore navedenih stvari i izgleda da sam opet kupio francuski polu proizvod (znam da ce te me sada pocet pljucat). koliko para toliko muzike. privukla nas dobra cijena, oprema i dizajn. mozda je i sve u redu sa autom, mozda su to sve sitnice koje se lako rijese, ali meni dodje da ga prodam, pa makar znam da cu mnogo izgubiti.


jel vas ima jos vlasnika koji misle kao i ja? ovo je ipak forum, ne mora sve biti u superlativima.
Kod mene je još u pitanju i kvačilo - nema finog prelaza nego zamajac stalno lupa tako da ako želim da sve glatko prođe moram mijenjati brzine jako nježno (izuzetno) i jako sporo. Ventilator mi se više uopće ne pali nakon što ugasim auto - pa neka mi sada servisi i ostali kažu da to tako treba biti!?
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Blackking,izvještavaj nas i dalje u svezi glede slučaja ;)..kolko vidim,isto čeka i mene..najvjerojatnije sutra,ak mi auto bude gotov,jer je trenutno tam kod njih na lakiranju ogrebotine..

Svakako mirda, ako trebaš nekakvu pomoć, ja sam tu, jer od danas ja sam službeni NEPRIJATELJ Automehanike d.d. Jankomir. :mad:

Nažalost još nisam u mogučnosti bio da kontaktiram njihovog šefa (na kraju krajeva preko njega sam i kupio automobil) ali čut će me... samo da mi ovi daju odgovor...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Iskustva s reklamacijama

amortizeri procurili, lajsna volana, pustanje zraka u kabinu, promjena boje i gubljenje antifriza, zapinjanje tipka od radija, ventilator hladnjaka... sigurno sam nesto zaboravio.
Èekaj, nisam shvatio. Tebi se sve to dogodilo, odnosno pokvarilo na autu ili si zbirno naveo sve na što su se ljudi bili požalili?

Vozim se na posao danas ujutro, onako kulerski normalno, i odjednom mi u ruci ukrasna letvica dolje na volanu pri tome mi volan pobjegne iz ruke, umalo da nisam kod Jankomira u Škoda servisu završio..
Imaš li možda nekakvu sliku pri ruci? Interesira me o kakvoj letvici se radi.
 

igp

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

kod mene je kumplug ok, ali mjenjac je jos uvijek los.

nakon 5-6 mjeseci prodaje, to je ipak previse zamjerki. jednostavno je postotak velik.
 

zuti

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

francuski polu proizvod (znam da ce te me sada pocet pljucat)
mislim da su se ispucali na meni:D:D:D
ali možeš na to gledati i ovako: sve što misli otići, bolje da ode dok je pod garancijom:D
 

Damaj

Active member
Re: Iskustva s reklamacijama

Što točno?
Potvrđujem i ja mjenjač - Kada nakon naglog ubrzanja u 1. i 2. brzini naglo stisnem kvačilo cijeli mjenjač naglo kao da krene naprijed i onako čuje se tup udarac. Na ručici mjenjača osjetim stalno "Šetanje" mjenjača naprijed-nazad kod naglijeg dodavanja i oduzimanja gasa. Ne znam, možda je i nosač motora loš, stara boljka C4.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva s reklamacijama

mislim da su se ispucali na meni:D:D:D
ali možeš na to gledati i ovako: sve što misli otići, bolje da ode dok je pod garancijom:D
Ajde,ajde..pa nismo bas tak ostri bili..:D:D

Ja i dalje nemam apsolutno nikakvih primjedbi na svoj auto (kuc-kuc,drvo),nego na odnos ovlastenih servisa i CH-e prema strankama :twisted::twisted:
 

igp

New member
Re: Iskustva s reklamacijama

Èekaj, nisam shvatio. Tebi se sve to dogodilo, odnosno pokvarilo na autu ili si zbirno naveo sve na što su se ljudi bili požalili?
naveo sam sto su ljudi nabrojili u zadnjih par mjeseci.
ja imam - gubljenje antifriza ispod minimuma, gubljenje boje antifriza (evaporacija valjdai i utjecaj zraka), otisao mi je gumb na radiju, paljenje ventilatora kod gasenja auta i neprekidan rad od nekoliko minuta, iako je motor jos hladan. (odvest zimi maloga u vrtic i nazad mi je bilo 2 kilometra)

Što točno?
zapinjanje iz druge u trecu, cetvrte u petu trece u drugu, rikverc... a mozda je to sve zbog predugog hoda sto je stara boljka 5-stupanjskih PSA mjenjaca

ne govorim da je auto los, ali izgleda puno stvari za novo auto, ne samo meni nego i ostalima. auto je ok, udoban, lipo izgleda... sve stoji, ali citajuci postove gubis povjerenje.
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama

Ja sam imao u početku malo problema sa mjenjačem, teško je šaltao u rikverc, kada bi bio na nekome brdu ili negdje, ostao bi mjenjač u medju brzini, kada bi pustio kuplung zaružalo bi, koda prvi put u životu šaltam brzinu. No to mi se ne dešava više, valjda se razradilo, nemam nikakvih stvarno primjedbi na auto, sve savršeno i sve super radi i super sam zadovoljan, no eto moralo me je nešto drmnuti .. pa makar ta letvica...
 
Na vrh