Raste trava zelena, zelena, zelena a ono C3

Echo49teen

New member
Dok ja skužim da postoji podforum za predstavljanje voza i zašto mi neće na profilu uploadat slike prođe godina nova. Neki su već možda upoznati, većina vjerovatno nije. Nasljedio sam od tete iz Slovenije C3. Autić je star 12 godina sa samo 58 000 km. Nikada nije bio razbijan. Kvarova nikakvih. S obzirom da je tek tjedan dana kod mene i nisam imao neke prilike više raditi na njemu neće biti puno slika... neke već jesu na temi servisa/salona s prvom nadogradnjom pa ću ih uključiti i ovdje ukratko... Nekih planova nemam, staviti osnovnu muziku, zavidat ljetne gume gore i voziti se ko seljo beljo (šalim se) dok ne pribavim pare za kakve felgice jer me cijeli unos auta u RH košta dosta više od predviđenog.

Prije mog vlasništva











Od Karlovca do Ljubljane obišao sam sve kavane



U mojim ručicama malim







I ovdje još jednom zahvale dečkima na odlično odrađenom poslu u Auspuh centar i vulkanizacija Protulipac - Duga Resa











Genijalac koji je ovo napravio od zvučnika pa ga ušerafio u auto treba doživjeti javni linč i šteta što je prošlo već godine od kraja jamstvenog roka pa ne mogu ići j**** mamicu onima koji su takav auto prodali. Obrazloženje je to da moja teta sada ima 80 godina, a prije 12 godina kad je kupila auto nov nije bila zika fanatik da bi išta raskapala, na kraju pola elektronike u autu nije ni znala koristiti



Date up prvog dijela posta, osnovna muzika došla na red za ugradnju





Usporedba staro vs novo



Za stare mi je žao, desni radi odlično dok je lijevi rasturen od ugradnje u tvornici valjda :'(



Nema fušaranja





Ima netko savjet kako riješiti rupice, a da se ne kita i lakira? Dvije sam riješio kombinacijom naljepnice, ali će vjerovatno svi misliti koliko je ovaj promila imao u krvi dok je ovo ljepio...nema veze, barem je unikat 3:)



 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam lakirao plastične čepiće iz bauhausa i stavio preko rupica... ja zadovoljan. Ima negdje na mojoj temi slika
 

Krky

Lakerski profesionalac
Eeeej ajd da je i to došlo. :D
Jako je sačuvana limarija i lak, mora da je više bio u garaži nego na suncu..:cool:
Ja bi ga ostavio tvorničkog, samo felne nabaci neke, di koja ledica u poziciju i iznad tablice i to je to..
Oznake na silikon, i preko noči salotep prek9 njih da se osuši silikon i to je to, ovak je sad ružan odostraga..
 

Echo49teen

New member
Dvije gdje se tablica šerafi ću popunit samo čekam da mi dođu inox nosači...ovi plastični su mi preveliki, već mi ispala skoro van danas...a raspitao sam se kod kolege, rekao je da bi mi to za sitno popunio i prelakirao...dobijem clean look onda :) a za naljepnicu lako, druga je 20 kn :whistling:

Što se felgi tiče, to će pričekat drugu sezonu...sada je zbog obiteljske situacije malo kriza pa neću previše tandrčit po njemu...u planu su još neke presvlake za sjedala iznutra i alu papučice...to bi bilo to :) za sada...
 

Franzg

New member
fino fino :) slažem se sa krky-jem da bi mu felge fino sjele :)
Jel se meni čini ili si ti još prije nešto pisao o spuštanju auta, jel i dalje to u planu? :p
 

Krky

Lakerski profesionalac
On na krajevima ima takoreč konusne fedre, tak da ih se nemre rezat kak na nekim autima, i na taj način spustit auto na željenu visinu..
Trebaju baš gevinde.. izgubio bi udobnost koju on ima, ovak sam ju doveo u pitanje sa ovim gumama.. nisam više tako mlad pa me to prošlo :D
 

Echo49teen

New member
Odustao sam od spuštanja jer nema opruga na akciji u pola cijene kako sam gledao na shopu, a ionak sam tada mislio da mi je pukla opruga naprijed no ispostavilo se da nije. Sada mi je pak otiša jedna guma a i druga takva otraga mi ima identičan rub i bojim se da su defektne pa si gledam OZ Canova 17" felge no ne želim ništa unaprijed gurat u plan zbog već navedene obiteljsko financijske situacije. Ali stvarno bi felge jer su 645 kn komad u auto pro centru na rasprodaji pa taman da ih i ne stavim ove sezone, bile bi za drugu.

Ne znam da li da plačem ili da ju pošaljem na otpad. Sve fino pošmirglao, očistio, navukao crnu temeljnu, pa rub mat srebrno i onda zeznem kao da je radilo dijete iz prvog osnovne na likovnom :(





 

Echo49teen

New member
Ima, košta 22 kn manje ali ima ET43...

evo moje računice Uniroyal 195/40 R17 s 0,2% razlike u prijeđenom putu kotača u odnosu na 165/70 R14 tvornički

http://www.silux.hr/proizvodi/dodatna-oprema/gume-i-naplatci/gume/227168/ljetne-gume-uniroyal-rainsport-2-195-40r17-81v-xl

i oz canova 7x17 ET 16 i 11 i pol kila težine

http://www.autoprocentar.hr/catalog/product_info.php/17-oz-canova-7x17-4108-et16-p-51979

1215 kuna po kotaču guma + felga...

Rainsport 2 možda više nije aktualni model ali se prestao raditi lani negdje pod jesen tako da je još relativno frižak a za cijenu od 570 kn ne možemo cjepidlačit kad su druge gume u sloveniji kako je krky naveo 700 kn +...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ne znam da li da plačem ili da ju pošaljem na otpad. Sve fino pošmirglao, očistio, navukao crnu temeljnu, pa rub mat srebrno i onda zeznem kao da je radilo dijete iz prvog osnovne na likovnom
Dao si si truda i onda zeznio gdje nikako ne bih smio. nisi zaštitio gume do kraja. prešao po crnom, nedovoljno zaštite trebao si napraviti crnu zatim je prekriti i onda raditi svjetlu.
Ali za trud:palacgore:
 

Echo49teen

New member


Jedna iz profila i pitanje za znalce...da li bi se isplatilo lakirati lajsne i kvake u boju vozila ili je jeftinije nabaviti s razbijenog već lakirane? Mislim kad ću već dati popuniti rupe od oznaka i prevući lak u boji auta riješio bi i ovo ako nije preskupo.
 
Na vrh