Raste trava zelena, zelena, zelena a ono C3

Krky

Lakerski profesionalac
Bitno je koje budeš gume stavio :D felge mogu biti i 19 :D
čini mi se da se na njegov benzinac mogu legalno upisati 205/40/17
A na moj 1.4hdi nejde, treba 250kn A-test
 

Echo49teen

New member
Moj baš nema ono lufta, može se malo mrdat kad se pritisne. Budem to poriktao, samo da se dokopam slobodnog dana i dizalice...ovako na kant mi se ne da, ne mogu dignuti dosta visoko. A šerafe i centralu nisam još riktao, moram još završni sloj preko felgi staviti da ih zaštitim. A hidraulika ili ne, imam kemiju da uskoro nabacim neke opruge. Pa će malo popraviti vizualni dojam. Nego imam pitanje. S obzirom da bi stavljao otraga protočni lonac i cijev umjesto srednjeg, da li mogu iskoristiti nastavak i privariti ga samo na tijelo lonca i ovu cijev da se ne baca odrezati gdje je već napravljena šelna i povarit isto na tijelo sa stražnje strane? Da li da idem na veći Fi ili da ostavim tvornički i samo ubacim cijev umjesto lonca? Ovako sa cijevi otraga nisam zadovoljan jer mi prdi na 2000 okretaja kad pustim gas.

I ne ne može se upisati 17 cola, ta godina samo ono što imam upisano 185/60 R15 i 195/50 R16. I te felge i gume će morati čekati drugu sezonu. Sada dok ove sve već pobrojane sitnice složim, taman će mi trebati godina da se oporavim.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Samo ti to teraj. ako nisi polakirao felne završno probaj u sredini ono pofarbati pa vidi kako ti izgleda vizualno. :grin: vidio si u mom postu kako sam ja farbao čeličane.

felge mogu biti i 19
Da sigurno felna može biti od 19" i na nju stavit dva cantimetra gume i pretplati se na fizikalnu terapiju i mjenjanje amortizera i ovjesa svakih 10000tkm.:D
 

Echo49teen

New member
Imam garažu ali ne baš i mjesta u njoj da mogu išta konkretno raditi :cool: a možda da se malo proširi :D baš me zanima, da se napravi nešto montažno tipa 4 nosiva stupa s gredama, natkrije i zatvori nekim pločama jel treba dozvola za gradnju
 

ZlatkoC4

Well-known member
sve što ima temelje treba dozvolu. jedino da zbučkaš nešto sto posto montažno na stupce onda ne trebaš dozvolu. i kad se radi kao terasa do 15m2 ne treba dozvola.:grin:
 

Echo49teen

New member
No na montažno i ciljam...baš imam iza kuće neku šupu koju bi volio srušiti i proširiti montažno za neku garažicu i slobodne dane za oko auta :whistling:
 

Echo49teen

New member
Branik presložen, čak sam i kučište prekidača što tražim već dva mjeseca našao. Trebam preporuku za kakvo dobro mjesto za poliranje auta :cool:
 

Echo49teen

New member
Poliranje će drugi mjesec pričekati, ovaj mjesec je došao na red dotrajali srednji lonac :D iako mi se zvuk popravio dosta, ono prđenje iz auspuha nije nestalo :mad: ista shema kao i zadnja cijev, šelna x2 da se može skinuti i ubaciti srednji lonac za tehnički ... gledao sam i katalizator ali s obzirom da je na ispušnoj grani, sonda ispred i otraga to je previše zezancije pa sam ga ostavio na miru... 100 kn ruke i materijal... opet još jedna preporuka iz Auspuh centra Protulipac u Dugoj Resi :palacgore: isprike zbog nestavljanja slike gdje je cijev već umjesto lonca stavljena, zaboravio sam okinut prije nego je spustio dizalicu pa da ne zezam kolegu s tim xD







 

Echo49teen

New member
Danas je na red došao posao ispravljanja početničke greške u vezi ispuha. Naime rezultat sa samom cijevi umjesto oba lonca je bio jako poremećen protok, neki puta na ispod 1500 okretaja ne bi moglo uhvatit pa bi imali osjećaj kao da trokira. Osjetan pad u ubrzanju, zvuk kao da stara baba prdi. Iskoristio sam već izrađenu i piganu cijev kao nastavak za univerzalni lonac MDS koji sam uzeo od kolege. Lonac mu je na Hondi Civic bio neka četiri mjeseca dok ga nije umirovio za svoj custom made ispuh.







Rezultat je puno bolji protok što se očituje kroz bolji odaziv na gas i ubrzanje, zvuk je puno dublji, više sportski i uhu ugodniji.

Trenutni ispuh je univerzalni protočni lonac + cijev do katalizatora i stock katalizator na ispušnoj grani. Jednog dana možda sriktam i njega ali za sada je to to što se ispuha tiče. Sada sljedeće dolazi na red nova muzika, poliranje i ksenon efekt žarulje od Osrama.

Vizualnog dojma radi, zanima me što po vama bolje izgleda, koji nastavak? Ovalni ili pravokutni s zaobljenim rubovima? Nekako mi se ovalni više sviđa pa sam mislio skinuti lonac dolje i pripasat ga.

 

Echo49teen

New member
E krky jedini problem je što treba kemijat jer je duži dva tri cm pa bi previše virio van što mi je estetski i iz sigurnosnih razloga neprihvatljivo :whistling: mislim ima visokih rizola a kad ideš na rikverc može biti svašta, a opet možda bolje lonac nego branik :cool: biti će update na temu nastavka, sad dolazi nešto drugo na red...kad je već opet krepala žarulja na desnom svjetlu (izdržala nevjerovatna 4 mjeseca) potražiti ću one ksenon look žarulje što je deda preporučio

Up to date

65 nam je tisuća tek



I nažalost nisam nigdje našao Osram night breaker plus xenon look...

Pa sam uzeo night breaker unlimited i iskreno zadovoljan sam do sada s njima po pitanju jakosti kojom osvjetljavaju cestu noću i u rano jutro pred zoru :)

 
Posljednje uređivanje:

Echo49teen

New member
Kvaliteta kamere nije najbolja i nisam uzeo najbolji kut ali razlika između kontrasta obične halogene i night breaker žarulje je i više nego očita :cool: Dovoljno bijelo da se vidi, a nedovoljno da pajkanerija piše kaznu :whistling:

 

Dalibor

Dado Tornado
jučer sam zamjenio srednji i zadnji ispušni lonac,
iako je življi na niskim okr. (poluprotočni zadnji lonac) i zvuk je dosta dobar,
na brzini iznad 100kmh je preglasan.
taj zadnji lonac je po 200 kn, pa je vjerojatno do njega,
jer je malih dimanzija, a trebao bi uz glavnu cijev imati i čelije u bokovima,
pa nije ostalo puno za ispunu bokova sa vunom.

imaš možda kakvu ideju kako bi se to čudo moglo utišati?
ako is čuo nešto iz razgovora sa majstorima za auspuhe...
mislim da kod mene nebi pomogao niti još jedan srednji lonac,
nego da zvuk odzvanjanja dolazi baš iz zadnjeg lonca...
 

Echo49teen

New member
Ha gle, ja ti imam samo cijev umjesto srednje pa nije preglasan. Meni je u redu. Možda da probaš sa srednjim loncem, imam jedan za Citroen, malo korišten. Tog sam sebi nabavio za tehnički al kak prodajem auto, vjerovatno neću doživjet drugi tehnički s njim pa ak si zainteresiran mogu ti ga poslikat pa se dog na PM. :cool:

Edit sad sam skonto da pitaš za zadnji. E to ne bi znao. Nisam dobro čitao post, mislio sam da je riječ o srednjem loncu.

Novo pojačanje. Pioneer je out, dobrodošli Alpine i Hertz

 
Na vrh