Raste trava zelena, zelena, zelena a ono C3

ZlatkoC4

Well-known member
Samo prajmer stavi kao podlogu. dođe ti možda 15kn. u auto-lakovima dečki ti zamješaju u prajmer boji.:palac-gore:
 

ZlatkoC4

Well-known member
da. ja sam sebi pravio prajmer u boji + boja ukupno 35kn. drži ka vrag na klještima. mazao sa penzom odnosno širokim kistom.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Znaju ti oni ali evo sad ču pogledati u ml koliko sam ja imao za četvero kočionih:grin:

1,0ml. prajmer-boja izmješano
a sama boja 0,25ml.
ako češ bojati kistom reci im da ti naprave za ručno bojanje jer za špricanje mora se više razrjediti. a i super to ide kistom.
 

Echo49teen

New member
Na kraju ja krenuo eksperimentirati opet i to izgleda ovako









Trebam još napraviti prednje dvije felge, popraviti malo zadnje kistom i staviti bezbojni lak preko ali zadovoljan sam za sada :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sve se može samo uz malo volje, ide to tebi pomalo ali sigurno. Èekamo i daljnje radove u slikama. :grin: :palac-gore:
ako zapneš piši tu smo:grin:
 

Echo49teen

New member
Špricao sam temeljnom u spreju. Jedini za*eb mi se dogodio kod ruba, na par mjesta je prelilo crnu jer se u onom kanaliću skupilo boje. To ću riješiti kod dorade, a prednje ću na više puta špricati. Malo sam požurio jer je padao mrak već i teško se sušilo. A gle zlac, polako i sigurno. Nije to jeftino. Sad gledam riješit cijev s nastavkom pa ubaciti protočni lonac otraga i cijev umjesto srednjeg. One Osram žarulje na kratka svjetla za probu što je deda preporučio. Ako budu dobre staviti ću i na duga. Iznutra bi trebao promjeniti poklopce zvučnika na vratima, pukle su mi kopče pa otpada. Trebalo bi jedno dobro kemijsko čišćenje pa presvlake kakve... Htio bi ga dati dobro prepolirat... za najesen je u planu zaštita poda i pragova i presvlačenje bitumenom. Moram riješiti one rupice od znakovlja. Probati ću nabaviti zelene kvake i lajsne sve. Promjenit lip onaj što mi je otkinut naprijed desni. Staviti zvučnike otraga u vrata odvojeni sistem. Tu ima posla brate mili koliko hoćeš. E da zaboravio sam prekidač od prozora, još nisam je*enu komandu nabavio, 180 kn je novi za što ne dam nema šanse...dvoumim se da li da ga možda ipak spustim a grebe mi lip i ovako naprijed na veći rizol.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Boja u spreju inaće puno rjeđa i mora se u više navrata špricati, boja za kompresor na pištolj je već dovoljno gušča. a za četku je najgušča. ali za četku su samo kad idu na male površine.
Ništa danas nije jeftino ali neke stvari zaista možeš napraviti za malo novaca a da izgelda odlično.
Vidim po ovome što si napisao da imaš još po prilici toga za napraviti. Ali polako biće to sve neka samo zdravlja. Je misliš na prekidač za podizaće prozora na srednjoj konzoli bar je kod mene tako bilo na c3. otišao mi desni. ja sam ga rastavio i uspio osposobiti. dok drugi sam našao na auto-otpad.:grin:
 

Echo49teen

New member
Da da, to go*no...nebi naći otpad da ima taj prekidač da si Isus...samo svi guraju kompletni a meni ta plastična kutijica s gumbom treba. O da treba i gumbe na ključu promjenit, ako ne i pločicu da daljinsko radi. Ma kažem ti sitnica da bude pic pic ima more. Ne znam kako bi uopće ugurao 17 cm zvučnike otraga, ima mjesta za 13...niti ideje gdje visokotonce okačit kad nisu predviđeni bili...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Viditi ču ja ako naletim na prekidače pa ti javim kod Osijeka je jedan što je imao dosta citrača karambola pa budem ti pogledo kad budem na toj strani sad negdje oko 1.7 :grin:
kučište za kljuć novo možeš naći na netu jeftino sa gumbićima. a mislim da je netko tu i na forumu imao ivan ili krky. budu se javili. ja sam također mjenjao kučište. i bateriju i sve radilo kako treba.:grin:
 

Echo49teen

New member
Ajmo prvo komentari na felge...meni se čini kao da su se smanjile dva broja nakon špricanja i skidanja ratkapa.



E sad, kako to obično biva i zaviriš dublje imaš što vidjeti. Mislim i ja sam genijalac koji to nisam prije vidio no ispravite me ako duboko griješim a sve se bojim da da no msm da je meni prednji branik totalno neprofesionalno i krivo montiran gore. Brat bratu još nisam bio pri mehi da mi ima što raskapat branik a nisam ni nigdje zviznuo bogovski stoga pretpostavljam grijesi prijašne vlasnice moje tete od 80 godina i penjanja na rizol.







 

ZlatkoC4

Well-known member
Felge su dobro odrađene:palac-gore:
Vizualno ti se ćine manje zato što je taj široki rub bojan prema vani, da si obojiš i ovaj središnji dio kao što sam ja na svome, tu oko šarafa onda bih ti vizualno djelovao šire. ali to uvjek možeš ako ti se da.

Sad ovo na braniku ne mogu baš procjeniti trebalo bih malo bolje slike i cijeline.
Ovaj zazor je neš širok između svjetla i branika ili se meni ćini:confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Branik si možeš sam presložit, nije problem velik...
A felge...meni se ne sviđaju, a auto izgleda koda je na hidraulici u zraku hehe. Možda bi pasale na Golfa jedinicu ili slično, al na ovom mi nikako ne stoji. Ja sam uvijek za alu
 

Krky

Lakerski profesionalac
Felge su definitivno za C1.. 17 cola ili najmane 16.. a za zimsku garnituru 15..
Kaj se branika tiče, nemaš onu oblogu ispod motora, ona ti drži veliki dio branika, odnosno 4 ili mislim čak 6 šarafa koji drže tu oblogu a ujedno prolaze i kroz sami donji dio branika i oni ga učvrste..
Mislim da ti se zato i obesil i odmah imaš reške kod lampi.. kad ga podigneš sa rukama tako da nema tih reški kod lampi, odmah ti se poklope dole rupe kroz koje idu šarafi koji ujedno drže i donju oblogu motora..
Isti problem sam imal i ja, bili su mi ti šarafi raspušteni pa mi je branik imal poprilično lufta gore dole, oko 3cm, i čak je škljocal kad sam prolazil preko ležečih i večih neravnina.. kad sam stavil nove pleh šarafe, jer original su neke smiješne kopče, odmah je bila druga pjesma..
Imaš tam u mojoj temi "moj c3" čak i fotke i diskusija o tome..
 
Na vrh