Punto 1.9 JTDm HGT

2mario2

Well-known member
Eto da otvorim onda temu za mališu

Radi se o Puntu mk2b, 2003. godina, 280000km, 1.9 JTD multijet, 101ks, klima, HGT oprema itd itd

Imao sam sa Bravom prije Punta prometnu (lik me spičio s guza, hehe) i poludio sam, otišao na fejs oglase i našao ovog Punta. Svoj Bravo dao pod račun i eto mališe doma

Ukratko radio sam nešto sitno jer sam u Njemačkoj i ne stignem

Rađeno i plan dalje:

Novi radio 7" na izvlačenje plus 4 komada MacAudio zvučnika, woofer plus pojačalo, kupljena kožna sjedala od Alfe 147 (čekaju ugradnju), Apex opruge da mali klekne u dolasku, servis upravo u tijeku (mijenjat ću sve živo što se da), nova crijeva vakuma i ostalog, novi akumulator, felge tražim 16 cola upravo, mapiranje na 130ks kad dođem doma vjerovatno i tako dalje. Sigurno sam zaboravio nešto, al sjetit ću se. Evo slike







Zadnja slika mog bivšeg i sadašnjeg :D





KR table (biti će druge sa brojevima i inicijalima imena sina i žene uskoro) i stavio sam lip od Lagune naprijed



I koža koja čeka ugradnju



Opruge mi čovjek koji mi je prodao sjedala čuva dok dođem doma i odem po njih

To je to zasad. Recite slobodno mišljenja, kritike
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I 130ks je dosta za taj auto, al stavi još dp, drugi turbo, injektore i dobar remap... evo te na 160-180ks. Makar, s dovoljno love, nebo je granica :D
 

2mario2

Well-known member
ivan222 lova nije problem više, al na extreme neću ići (valjda)

Ax boy auto je tolko zdrav da to nije istina i zato ga budem i slagao
 

Ax boy

Well-known member
Ma vjerujem da je puntolino zdrav. I ja sam se zaljubio u fiata hmmm možda je vrijeme da se sa citroena prebacim na Fiata ? :) Jeftiniji za popravak
 

dinko1981

Well-known member
Pa jtd je bolji po svakom pitanju od tog 1.8, trajnost, ptrosnja i performanse (kad se cipira). Taj 1.8 je u rangu vti motora...
 

2mario2

Well-known member
Nije HGT motor nego oprema. Motor je multijet sa 101ks trenutno. Nakon što sam isprobao kako ide ovaj 1.9 JTDm vjeruj mi nebi benzinca više vozio. A kad ga dignem na 130 će biti zanimljivo
 

Cutac

Prèkaroš
A dobro, ja bih u taj autić stavio 1.8, protočni bez srednjeg, kakvu modifikaciju usisa, vjerujem da ne bi bio dosadan :)
 

Ax boy

Well-known member
U koji to cutac,u Marijev? Hahahaha nije dosadan,u zavojima lomi hahahahah speedy gonzales ;)

https://i.postimg.cc/KY78b5YG/IMG-20190714-215424.jpg ,par slika, voznog parka kod punice i punca budućih u kostanju ;) škodica za ići na cetinu samo :)

https://i.postimg.cc/P59SHmRR/IMG-20190714-215437.jpg. 1.4i xsaruška 305 000 haaahhh za taj motor

https://i.postimg.cc/3RKmQNYq/IMG-20190714-221454.jpg. Povraćalo mi se koliko je crna bila felga, pogotovo ova. Sad je apoteka. Super su alu felgice inače al zahtjevne za održavanje bome oooo da ;)
 

2mario2

Well-known member
JTD 1.9 i benzinac 1.6 16v su najbolji motori koje je Fiat napravio. Ovaj moj ide ko kuga. Nas 5 u autu, od toga laganih 300kg na zadnjem sjedištu i mali dere 190km/h što je ćak i mene iznenadilo podosta

I moja Lucija ide za 4 dana na polaganje, al mislim da će dobiti drugi auto ipak uskoro ak me kužite jer ovog želim složiti drito za sebe

Njoj bi kupio C2 VTS ako naiđem na dobrog, a ako ne onda isto Punto samo benzinac i to isključivo Sporting tako da imamo i čađavca i benzinjaru doma sa dovoljno snage da se lijepo koturamo
 

2mario2

Well-known member
Punto zbilja jako fino izgleda. Pala je jednom propise i jednom prvu pomoć. Bilo ju je strah, al se brzo priviknula. Zasad će moj Punto vozit dok ga ne sredim skroz (onda će biti u garaži i vozit ću ga samo ja), a razmišljam kupiti Sportinga ili isto ovakav kao moj ako uspijem naći još jednog jer kolko sam gledao nema ih. Moram tu u Njemačkoj pogledati oglase
 

markan1000

Well-known member
Vjerojatno nisu sva godišta s istim problemima. Ono što ja znam, ženini su imali jedan pokušaj s novim Puntom II, više ne znam koje je točno godine bilo. U roku od niti dvije godine je počeo trunuti, pa su ga se riješili.
Meni bilo žao, Punto mi je uvijek bio drag auto.
 

Ax boy

Well-known member
Ajoj ima takvih al da kucnen u drvo,ovaj zelenko od drage budući autić kad položi. Lim zdrav ko nov, nema trunke hrđe ;) a letiii!! Kakav Saxo Hahahhhhhhhhahah, to je stojadin za puntića
 

Ax boy

Well-known member
Hahahahah a saxo bi nakupio hrđe već hahahah. Nego nisam do jučer znao šta znači city kraj volana tamo,mislio biće vrsta opreme. Kad ono: stisneš i servo još bolji, volan ko perce se mota. Paola je dobila punto sa sx opremom 2000 godište,nije to mala stvar. Maaa zaljubio se u puntića ;). Jel tvoj sportski punto mario ili?
 
Na vrh