Punto 1.9 JTDm HGT

Ax boy

Well-known member
Da stari auto je stari auto. Međutim i 18 godina stari dizel (barem hdi) je bolji od bilo kojega benzinca. Ja benzinca ne bih vozio nakon 200,220 000,,bacit ća samo. Međutim zaključak manje kvarova i briga ima fiat nego citroen,nema veze sa logikom. Dobar je fiat ali sluga citroenu,peugeotu. Međutim kako te mario zapao takav problem oko dizni?
 

2mario2

Well-known member
Došlo skroz iznenada. Inaće dizne na JTD motorima duraju po pola milje. U mom slučaju veli meho postoji mogućnost da je netko jednom ulio benzina i time dobrano smanjio vijek trajanja jer da druge solucije za rikavanja SVE 4 dizne ne vidi. Nema veze, jer ću i to popraviti. Ne odustajem ja samo tako. Malo se razljutim i napišem svašta, al i dalje idem slagat Punta. Neće on mene j****, ja ću njega :D
 

Ax boy

Well-known member
Tako je prijatelju ne daj se. Go,go :). Nisam znao da je toliko dobar jtd, pola milje kažeš? Wauuuu ;). Meni je pozitivna stvar kod ovog punta,full lako pranje i uređivanje za razliku od Golijata berlinga hahahahahah .
 

Milosh

Test
Da, JTD su izuzetno izdržljivi i trajni motori, ali naravno da ih (kao i sve cr dizele) neke stvari mogu lako uništiti. Najlakše ih je uništiti vodom u gorivu, zato što se dizne podmazuju samo gorivom a rade na tako visokim tolerancijama i velikom brzinom da je dovoljno da vrlo kratko vrijeme kroz njih prođe voda umjesto goriva i gotove su.
 

2mario2

Well-known member
Ili to Milosh ili je benzin natočen zabunom bio i eto ti ga sad, al nema veze. I to bude riješeno. Èeka me i cjelokupna obnova podvozja prije zime za svaki slučaj. Polako ću ja njega složit po svom guštu. Sutra dolazim doma iz Njemačke i odmah se bacam na ugrađivanje kožnih siceva, a moram i po Apex opruge ići koje me nadam se još kod čovjeka čekaju. Ni spavat nejdem 🤣
 

2mario2

Well-known member
Evo kože ugrađene. Ostala mi zadnja klupa koju moram ugradit, al to ću sutra valjda jer moram kemijati malo s tim



Evo i zadnja klupa je unutra, ali moram kupiti profil na koji će sjedište se ušrafiti i sa tog profila na original rupe. To budem sa frendom iskombinirao nekako da sve sjedne 100%



Ovako nekako, al budem to poslije sakrio sa nećim da se profil ne vidi



Tablice bez okvira i šrafova na traci lijepo i kupio sam cijev na koju ćemo sjedište montirati da sve čvrsto lijepo sjedne



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dobro mu stoji koža. A ovaj branik ti ekipa ispravlja bez limarenj/lakiranja... ako ti je do toga
 

2mario2

Well-known member
Bude branik popravljen, bez brige

Branik je 99% popravljen. Ovo malo što je ostalo nisam uspio pridobiti van. Polijao sam ga kipućom vodom i malo odozgo stisnuo i iskočio je van



A sjedište je isto skoro gotovo. Profil sam polakirao, izbušio rupe i zašrafio sjedišta u njega i sad samo treba na profil našvasati nosače originalne da je sve fiksno i poslije to nekako sakriti premda da i ostane tako meni ne smeta

 

2mario2

Well-known member
Neke novosti su tu. U srijedu dogovoren termin za mapiranje. Kako sam i bio rekao ići ću za početak na laganih 130ks cca (+- 5ks) na serijali motoru i to bi nakon procesa trebalo šljakati kako treba. Nakon kvalitetnog mapiranja polako kupujem ostale sitnice (KN filter, inox crijeva, BMC usis, downpipe i vjerovatno novu turbinu) da još malo snage isčupam iz motora. Te stvari budem prikupio, pa nakon montaže (druge godine valjda) ide sa svim time na ponovno mapiranje i onda ću ciljati na 150-160+ks

Dalje će doći veći diskovi malo, veće felge i ostala popratna družina
 

Ruske

Active member
taj motor moze lijepo i 300+ samo treba pametne komponente kupit, kad vec kupujes, kupi pravo i odi na barem 250
 

2mario2

Well-known member
Nebudem pretjerivao. Nije auto za utrke nego za mene za svaki dan. Prvo ide na cca 130ks, pa budem vidio ponašanje i sve. Onda lako izvučem 20-30ks još iz njega. I tražim isti ovakav sa 101ks jer je žena položila jučer, pa da ima ona svoj i onda ja radim sa ovim što mi volja
 

Ax boy

Well-known member
Bravo kolega za trud oko punta. Prava mala jurilica, vidim. ;)
Tvoja položila wauuuuu, ma uzmi joj C3 ili tako neš ( haaahhh šala mala) . Moja tek kreće na vožnju a bolja od mene,iz prve propise prošla ;).
 

2mario2

Well-known member
Bit će, još treba dosta da se dovede na ono što želim. Vremena imam, nešto sitno lipa imam tako da polako i bude se sve posložilo

Je, riješila je i izgleda da ću tražiti još jedan Punto i kupiti samo je problem naći ovakav kao moj sa 101ks tako da ona ima svoj i da ja sa svojim napravim što želim. Realno njoj je i 101ks previše, a kamoli 130 ili više
 

2mario2

Well-known member
Malo ga je frend olakšao :D dozer na turbini mora promijeniti da bi auto sutra išao na mapiranje, a usput i ostalo mijenja što je kupljeno bilo

 

2mario2

Well-known member
Mapiranje gotovo. Sad frend javio da auto ide brutalno. Do 180 je veli u roku odmah i ide dalje, al nije imao slobodni put da ga do kraja protegne. Sutra još promijeni sitnice i gotovo je zasad. A ja kad dođem doma idem na dogovor do limara da zaštiti komplet pod i kupiti moram zimulje nove i miran sam onda

 

2mario2

Well-known member
Pošto je sve crno unutra onda sam i otvore stavio crne, a znakovi su ko novi koje sam skinuo s drugog Punta. Htio sam još oznaku "Punto" i "Multijet", al sam na kraju odustao i ostavit ću čistu haubu bez znakova. Uz to sam čepove koji pokrivaju šarafe stavio unutra jer nekih nije bilo i osvjetljenje tablice jer je moje bilo puknuto







Auto sam isprobao danas. Ide odlično sad, a kad stavim prave dizne ići će još bolje
 

2mario2

Well-known member
Kad žena radi (naglasak je na kad :rofl: ) sve izgleda bolje, a i nema mene doma da glancam :D





I naručene zimske gume Hankook, mislim da wintercept rs2 ili evo2 (jedne jesu)
 
Na vrh