Punto 1.9 JTDm HGT

2mario2

Well-known member
@Ax boy saznaj si cijenu popravka i cijenu drugog motora i izmjene ako je skup popravak

A s uljem problema nemam više. Od servisa do servisa ni kapi netrebam uliti. Padne razina ulja nešto sitno, al to je zanemarivo

Ja ću vidjet dalje jer dok služi i radi kako treba neću ništa dirati, a kad nebude htio više ide van taj motor i jači unutra
 

Ax boy

Well-known member
Hvala 2mario2 ali ipak neću puno ulagati. Probat ću srediti kod majstora čisto da ne troši ako će se moći. Nakon toga ide on u oglas čim dođe pravo vrijeme. Uzet ću saxića 1.5d za dragu ili C3 ;). Tko zna. Hvala lijepa, punto je čisto pristojan i dobar auto generalno,za male pare taman za gradsku vožnju. ali ne volim Fiat. Citroen ipak u obitelji ako baš ne dođe nešto ono hmm jel, ali Fiat nema šanse.
 

2mario2

Well-known member
Stigao prvi paket, doći će ih još polako. Kupit ću nosać za A stup za 3 čukice i uz ovu za vodu budem ubacio za recimo turbo i još nešto. Nek se nađe. Druga opcija da ne stavljam na A stup je da iskoristim prostor ispred mjenjača, ali em je nisko i nepregledno em je mjesta za dvije samo. To ću iskombinirati doma kad stignem. Sa ovom sam dobio kučište, pa si nekako mislim staviti tu lijevo kraj A stupa, a druge dvije manje bitne u taj neiskorišteni pretinac ispred mjenjača

 

2mario2

Well-known member
Neću stavljati tako. Možda uopće neću ako si riješim android radio jer bi onda imao sve preko radia. Kupim OBD i skinem Torque i sve žive podatke mi prikazuje na ekranu
 

Ruske

Active member
da li si spreman imati stalno na ekranu urice? ili ces htjet imati radio/navi/razne programe? ja sam se isto "opekao" s time, stavio android radio s tim svime, pa opet nisam skoro nikad imao torque upaljen, pa sam si stavio ovakvu uricu gore
 

diegos

Well-known member
Da, to sto Ruske kaze je tocno ako zelis uvijek imati uvid u torque. Iako postoji jos opcija. Trazi radio koji ima mogucnost split screen-a, pa prikazuje 2 aplikacije odjednom (kao na mobu). Jos jedna opcija su torque widgets koje mozes zakacit na home screen.

Inace ja sam uzeo Eonon, valjda slican neki model kao Ruskeov sto se tice performansi, i pokazao mi se kao obicno kinesko smece nazalost :) Nikakve koristi od njega, nadam se da sam samo fulao marku...
 

2mario2

Well-known member
Nisam o tome razmišljao. Ajd tu za temperaturu budem ugradio sigurnosti radi, a na radio skinem Torque i ako želim popratim ostale vrijednosti. Naravno da su mi prioritet muzika i povremeno navigacija, pa budem zato i napravio kako sam napisao

Izgleda da budem piknuo Joying sa 7 ili 8 inčnim ekranom ako ima jer neću velik ekran zbog ventilacije. A i Joying je fiksni ekran, a ne na izvlačenje i mislim da je bolja opcija nego da se stalno izvlači/uvlači zbog eventualnog kvara. Ako nebude kako spada, onda ću ići na opciju malo skupljeg radia
 

Ruske

Active member
ja imam eonon i imam samo sve pohvale...ovisi koji si model uzeo. ja sam tad pred 2g uzeo sa 2gb rama, inace su se prodavali vecinom sa 1gb. i uzeo sam tipski za vw, a ne univerzalne...meni je radio VRH...ugl to split screen je ****arija, jer ispada PREmalo prostora...pitao sam jednog covjeka koji programira za androide, da li se moze napraviti jedan launcher koji ima na 1 ekranu radio/navi/torque/itd znaci 4-5 ekrana u 1 i rekao je da ima raznih ****arija ali da se moze napraviti, da nije bas najlakse...ugl odustao sam od torqua, ukljucivao sam ga samo na street raceu, kad sam ocitavao temp usisa i slicno, a boost uricu sam stavio kao gore na slici da mi bude odmah ocitabilna :D
 

diegos

Well-known member
Ma uzeo sam i ja tipski, za mazdu, al mislim da su u principu svi isti... Ovaj je 4gb ram, ali đabe to kad se nakon cca 1h blokira navigacija i cijeli sustav, muzika isto posandrca i to ne samo jednom :) U nedjelju sam se vracao iz milana bez muzike, crklo sve, za vikend ide van :)
 

Milosh

Test
Onaj moj Joying je imao 2 GB ram-a i samo se par puta u godini dana desilo da se malo zablokira. Restart i sve ponovo radi nakon 10-ak sekundi.
 

Ruske

Active member
ja ga imam preko 2g i NIKAD ali nikad se nije zablesirao...radi fluidno, mrvicu se duze pali (recimo 15 sek) i poslije radi ko podmazan...masu funkcija sam iskoristio, da ne bi bilo da samo radio slusam...
trebao si reklamirati jer moguce da je sa par komada bilo problema i ljudi radi tih par komada ruse ugled
 

2mario2

Well-known member
Evo gdje će se smjestiti kazaljka, ali prvo moram ili kupiti adapter koji će ići na crijevo vode ili moram dati izdreati veći navoj da mogu senzor našarafiti da očitava temperaturu



Kupio sam i felge i gume od frenda za male pare, ali uzeo sam rabljene jer su u odličnom stanju i kvalitetne su. Prošlu zimu su samo bile kratko na autu. Continental wintercontact TS 860, 175/65/14





Evo i video kako auto sad ide. Nije najbolje snimano jer sam bio sam, al vidi se ipak dosta

[ame]https://youtu.be/qxszsqqxiZ4[/ame]
 

2mario2

Well-known member
Je, AX je i to 4x4 model. Jako teško ga je naći. Frend ga je nakon duuuugo traženja našao van granice

Ideš do kumova, pa nađeš vremena i za naslikavanje



 

2mario2

Well-known member
Dobro vidiš. Uz male preinake (malo dug je bio na krajevima) je sjeo odlično. A pošto sam ga doma imao iskoristio sam priliku i eto kako je ispalo
 

2mario2

Well-known member
Naručeno:

Radio sa navigaciom i svime. Zasad još nejdem na android ipak dok ne kupim pošteni skupi android



I meni najdraže! Gewinde FK, njam njam

 
Na vrh