Punto 1.9 JTDm HGT

Doomsday

U prolazu...
Je, rak rana svih Fiat elektro servo volana, senzor položaja kuta volana...

Ako nađeš elektroničara koji će se uhvatit zamjene, može se zamijenit samo senzor, inače ide cijeli servo sklop u stupu volana, a cijena - boli glava...

Meni je uzeo 1200,00 kn za novi i ruke, dao garanciju na 1 godinu, i rekao da nema veze jel voziš city ili obični, jednostavno se klizač okretanjem potroši, pa koliko okrećeš, toliko traje...

Ako voziš samo po gradu, traje kraće, ako je više otvorene ceste, traje dugo...

Valjda...

:D
 

2mario2

Well-known member
@Ax boy da. HGT oprema izvana i iznutra. Pragovi, branici drugačiji, unutra sjedala profilirana koje budu kad doma dođem kožna sjedala zamijenila. Neznam dal je još što

Saznaj ako ti sjedala odgovaraju i dam ti ih pošto meni neće trebati, a mjesta će zauzimati bezveze

@Doomsday meni stiže komplet stup volana, servo motor itd za 200€ iz Italije tako da bude jedno vrijeme mir. Nije mi se dalo tražit tko to popravlja nego mi je brže i jeftinije bilo kupiti cijeli komplet. Iskoristimo to što zeza, a ostalo nek stoji

@Ruske idu. Jesu slabi motori, al su živahni. Mene je iznenadilo par puta već da slabiji auto može imati lijep šus. Ne leti naravno, al idu skroz solidno
 

Ax boy

Well-known member
Ooo točno tako mario, već je 1.2i živahan 😍letiii za svoju snagu ufffff i previše za 44 kW hahahhah,prominili svjećice i sad već vuče bolje. Ove su prije bile, dvije izgorjele skroz,dvije onako tako tako. Nije puno vožen bio, stajao godinu,dvije i eto. Zapekle,nisu se lako dale skinuti ajmeee tj.otpustiti. Sad auto ko nov,ide,ne dimi više baš. Nego kažeš dao bi sjedala,i klupa zadnja ili? Pošto su? Kakva su?
 

2mario2

Well-known member
@Ax boy budem rekao ženi neka poslika kasnije, pa ti tu zakeljim slike. Nisu odlični, al nisu ni za bacit. Navlake na njih staviš i deri. Sve komplet ti dam. Ništa ne košta, samo neznam kako s transportom riješiti jer ipak je to veliko

Ovakvi su kolko uspiješ vidjeti ovdje na slici



Neznam dal i vama, al ja vidim par oglasa iznad slike sunce im njemačko!
 

Ax boy

Well-known member
Aha puno hvala od srca 2mario2 al ipak ništa za sad, dobra su ipak i ova sjedala na zelenku puntiću pa eto. Auto ide ko metak sa samo 60 ks. Zadovoljan sam koliko je praktičan, pogotovo za relaciju kostanje-omiš-split-kostanje ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ekipa, molim vas da se suzdržite od offtopica. Ako imate što komentirati o konkretnom automobilu iz teme, super, ako ne imate za to predviđene teme.
Ubuduće samo brišem, jer ovo premještanje ispada uzaludno.

Pozdrav
 

2mario2

Well-known member
Ostao još servo za riješiti i prednje Brembo diskove i pločice uskoro









Èeka me i zadnji lonac. Veli frend da je gotov
 

2mario2

Well-known member
Upravo sam pričao s frendom koji mi servisira auto. Nedugo je vozio istog kao moj i veli da je 99% siguran da je moj Punto mapiran jer da ide 30% bolje nego ovaj koji je vozio što mi je osiguralo upravo 200€ više u novčaniku. Meni je odmah bilo čudno kako auto podosta brzo ubrazava i ide pošteno, al sam mislio da je to inaće tako. Uz to kad ga se pritisne dosta dima izbaci, a to se i događa kad je auto mapiran

Jel se mapa mora s vremenom prilagoditi ili kako? Ići ću do čovjeka koji se bavi time, pa ako treba da naštela nanovo mapu
 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Pitanje je sad što i kako je napravljeno. Nadam se da je dobro sve, pa da ne moram ništa ja raditi. Budem saznao kad dođem doma ako budem imao vremena
 

Ruske

Active member
ako je sve ok, radije nemoj dirat nista, nego da stavljas mape od 5kn...
frend konkretno je remapirao tdci za 100tinjak eura, isao je bolje ko da ima 2ks vise i dimio je 20x vise. odmah je vratio original mapu
 

2mario2

Well-known member
Moj dimi, al bome i ide ko kuga. Neću zasad niš dirati. Ako krepa dok je kod mene, ići će unutra noviji motor od Brava ili nećeg i amen tjeraj dalje
 

Ax boy

Well-known member
Kako si zadovoljan s Puntićem Mario? 1.9 stroj hehehe, leti ha hahahhaha ;) Jel znaš koliko su u tokiću ljubazni hehehe?
Ja bih rado 1.2 2000. Mijenjao za saxa dizel 1.5 2002(200 cca ) . Šta misliš,jel se isplati ili?
 

2mario2

Well-known member
Saznao zašto auto nije kako treba. Sve 4 dizne otišle u 3pm!!! Odstojanje smije biti do 1.5, a moje su na 3 mamicu im *****!!! Sad tražimo najbezbolnije rješenje. Opcija 1 je popravak dizni, opcija 2 kupnja drugih i opcija 3 je kupnja cijelog motora sa ispravnim diznama

Šlagiralo me skoro!!! Sad ću i to složiti, a onda nek krepa ide drito u provaliju!!!
 

Ax boy

Well-known member
Maahhh ajme, to što talijani zovu dizel ili dizne haahahaha to s tim moš u wc hahahahah. Sretno, nadam se da ćeš popraviti, bar su fiati jeftini za popravke,? Najbolje riješenje ostaviti ga kraj puta,ili gurnut ga niz liticu. Kupiti citrać i riješiti brige ;)
 

dinko1981

Well-known member
A realno sta mozes ocekivat od dizela starog skoro 20g... Bio on jtd hdi tdi ili bilo sta. Zato ja ne volim rabljene dizele jer dobri su dok su relativno novi ali kad dodje vrijeme za velika ulaganja posteno te izuju (dizne, turbina, zamasnjak...
 

2mario2

Well-known member
Nedam Punta ja sigurno. Nemože on tražit toliko puno, a da mu ja nemogu dati. A Citroena nikada više jer mi je zadavao dosta veće brige i kvarove nego Fiat. Cijena je prihvatljiva naspram francuza

Sad ću i to složit, pa dok se ne raspadne vozim ga
 
Na vrh