Pucanje prednjih opruga

deda

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Svi koji ga imaju,zadovoljnu su sa njegovim podvozjem kakvo je.Ja nisam,auto je premekan i previše se ljulja,ustvari po meni ima najgori ovjes od svih citroena koje sam vozio.Upravo to ljuljane ga čini nestabilnim i nije stvar u udobnosti,to je druga priča.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Ako ćemo o subjektivnom dojmu govorit... slažem se, i ja bi volio da manje ljulja. U kratkim oštrijim zavojima karoserija zna ''kasnit'' sa naginjanjem, masa ostane na krivoj strani, pa to zna možda bit i nezgodno nekome tko nije naviknut na takav auto. Al na račun toga se da i zabavit ako se pozna auto :D

Ma kvalitetne aftermarket opruge su must have za taj auto... još kad bi si mogao vlastiti savjet ispunit heheh
 

ante66

Active member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Imao c3 , meni je bija super auto , ali sta je dosta je nizak , mislim 16 cm prednji kraj .Jednom sam naravno da izbjegnem placanje parkinga na plazi parkirao na neku hrgu od sljunka .Kad smo se potrpalii malo zaslajfao osta sam na podu.Dogodi se to i pametnijima.Meni je taj redizajnirani c3 supeeer auto po svemu
 

ajam

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Da, moj c3 je redizajnirani.
I evo, od ove teme nisam imala nikakvih problema s njim. :kuckucoddrvo!:
 

Echo49teen

New member
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

Da li se opruge preventivno pregledavaju u ovlaštenom servisu tijekom redovitih servisa? Citroen koji će uskoro biti moj je stalno servisiran u ovlaštenom servisu u Sloveniji, ali možda pada u taj opoziv s obzirom da je kupljen nov u trećem mjesecu 2004. a serije su bile do 30.11.2003. sa problematičnim oprugama?
 

Franzg

New member
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

za provjere u ovlašetnom servisu nisam siguran, ali moj je bio par puta u ovlaštenom servisu i sve je bilo oke, da bi onda prošle godine doso do auta i vidio da je pukla prednja desna opruga tako da mislim da se to nemre bas tak provjerit...inače moj je 10mj 2004.godine
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

I moj je 2004g i pukla mi je na 130tkm a poznam one kojima je pukla i na 50tk a 8g starosti..
Da znamo da budemo sutra dobili moždani udar, na zemlji nebi bilo čovjeka koji bi ga dobio :D ovih dana kad je zahladilo i ako bude još malo koji stupanj ispod -O idealni su uvjeti za pucanje opruga..:wtf:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

zašto baš gewinde? Meni se ove opruge po mjeri čine kao najbolja solucija.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

da li su vam brojevi šasije od VF7******26853555 do VF7******28000180?

u inozemstvu su C3-cama koje su imali brojeve šasije između ovih gore ugrađivali veće tanjure u podnožju opruge kako nebi otišla u točak.
 

Echo49teen

New member
Opruge na citri, jesu one što pucaju ili novije?

Uslikao sam prednju desnu oprugu (navodne kritične jer je godište auta 3/2004.). Može li mi netko sa slika reći u kakvom su stanju opruge? Osim što si zamazane imaju mi pod prstima plastični osjećaj, glatke su kao da po foliji vučem prste. Koliko sam uspio viditi po servisnoj nigdje nije navedena izmjena opruga.





 

Automatic

Well-known member
Re: Opruge na citri, jesu one što pucaju ili novije?

Sve opruge su plastificirane ,a kad če puknti nikad neznaš i nebi se previše zamarao sa tim.Ako i pukne većinom prvih pola kruga i to se primjeti.Nema dijela na autu koji se ne pokvari s vremenom.Opruge ovise o amortizerima i terenu po kojem je auto vožen .Ako ih baš želite promjeniti kupite ih ali dok idu ja nebi dirao.
 

Echo49teen

New member
Re: Opruge na citri, jesu one što pucaju ili novije?

Bed mi je zbog auta jer sam ga dobio u nasljedstvo da se s:cenzura::cenzura::cenzura:e a imam nesto oko 55 tkm na njemu i u vrhunskom je stanju
 

Automatic

Well-known member
Re: Opruge na citri, jesu one što pucaju ili novije?

Ma samo teraj ,fedr ti pukne većinom kad jako naletiš u grabu ili kad ode ležaj federa pa kad motaš onda ima opterečenj u gornjm dijelu ovjesa.Nekad se tak fino čuje kad pukne.To ti je normalna stvar da na nekom autu hoče puknut feder.Imao sam i corsi i pola i mercedesa i suzuki jeep,ma ne pucaju samo na c3.Kad ti pukne boš ga zamenil.Nije sad da bu puknul i da bu cijeli auto opal na kotač(to je stvarno rijetkost jer feder je najtanji na rubovima i pukne prvih pola kruga.Samo vozi i uživaj
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

Je neugodnjak je kad ti vdrapi...
a i košta, uplati si hak članarinu jer ti bude u takvom trenutku trebala vučna služba..
u ovoj temi pročitaj dogodovštine koje smo doživjeli neki od nas..
 

Echo49teen

New member
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

Je je čitao sam već dosta na tu temu. Nego jel mogu gore samo kraći sportski federi? Htio bi ga malo spustiti nakon tehničkog a i riješio bi mogući problem oko pucanja.
 

Automatic

Well-known member
Re: C3 - pucanje prednjih opruga

Za HAK je uvijek dobro.Meni je par puta puknul feder ali niš se nije tak promenilo da auto nebi bil u voznom stanju.Sad sam imal fiata kaj mu puknul i samo je trebalo paziti kod demontaže da ne udari jer je išao preko gornje šalice,Još nikad nisam imal auto sa puknjemim federom a da nije ostal u donjij šalici ,tj. da je tak pukel da bi odletel kroz šalicu i auto pal ne kotač.NAjgore je ako se tak izmakne ta ošteti lajtung kočnice ali takav primer nisam još videl.Ne mogu tvrditi za C3 ali svi auti kojima je pukel prednji feder su bili u voznom stanju.Neki ljudi čak ni pojma nisu imali dok im nisam rekel da imaju puknuti feder.A ako hočeš da staviš gevinde ili ga spuustiš to je nekaj drugo.Po mom bolje ga prodaj ili mjenjaj za neki sportski auto jer C3 je više limuzina nego sportski auto.Njegove karakteristike su udobnost,potrošnja i ljepota a za sport(samo češ ga razj..ti,ako baš moraš stavi alu 16 sa niskoprofilnim gumama i izgledat će ti spušteno, bit će stabilniji ,trpili budu kočnice ,amortizeri i federi ali nebu toliko trpila šasija).E sad stari ti uradi što želiš jer buš tak napravil ono kaj si nakanil:hm:
 
Na vrh