Pucanje prednjih opruga

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Èestitke na uspješnom popravku, i hvala što si podjelio iskustvo... nikad neznaš kome će pomoći ;)
 

Zix

Active member
Zaboravio sam da napomenem da je do pucanja opruge doslo prilikom kretanja sa parkinga a ne u voznji ili brzini.
Ko zna sta bi se onda desilo?
Verovatno onda da ja ovaj post ne bih ni pisao...
Hehehe
Poz
 

Dalibor

Dado Tornado
ja možda čak i znam otprilike što je kod mene uništilo desnu,
vozio sam se po žitnjaku (nekada industrijski dio zagreba) i ništa nisam slutio.
kroz nekoliko dana napadalo je puno kiše i nisu se vidjele rupe.
kako na žitanjaku ima više tračnica koje sijeku cestu,
često se zna otkinuti dio asfalta uz samu tračnicu.
prošao sam dvije takve skrivene rupe,
i na zadnjoj se čulo nešto kao lomnjava,
ali auto je nastavio voziti.
da bi drugi dan do kraja puknula dok je bio parkiran na dvorištu.

ono što sam vidio, puknuče je zbog izvedbe same opruge,
rupe su samo uništile oprugu kojoj je bilo pitanje vremena kada će pući.
 

Zix

Active member
Slazem se sa tobom.
Moja pretpostavka da opruga vec bila pred pucanjem odnosno da je bilo pitanje vremena kada ce otici sa time sto je kod mene odlomila sve sem gume, blatobrana i kocionih cevi kao sto sam napisao u preth.postu.
Steta sto nisam napravio par fotki pa da vidite sta se moze desiti stabilizatoru i koliko je bio pokrivljen a da je sve to nastalo u stanju mirovanja.
Ljudi moji kolika je to sila!
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kineski fedri se u tvornici stavljaju na Francuski auto, a turski sičevi, i albanski prozori :D:D
Za BMW se u Koprivnici kod Sokača rade sicevi komplet metalna konstrukcija, a od kud dolazi spužva i plazno neznam, sigurno ne iz Njemačke :D:D
 

Zix

Active member
Pretpostavio sam da je tako nesto u pitanju.
U stvari sta danas nije PRC.
98% je sve iz PRC.
Ko moze da ti garantuje da si nesto kupio iz originala.
Uvoznik,distributer ili mozda mehanicar.
Ma dajte prijatelji nemojmo biti slikari naivci...
 

jbasa

Member
Pozdrav svima,nije me duuuugo bilo na forumu, c3 je bez greske sluzio do neki dan :)
Vozim se u srijedu i u voznji pukne nesto kao da je guma ekspoldirala....stanem i gledam, gume sve u redu,auto vozi normalno,nikakvih sumnjivih zvukova....dodjem pred stan gdje je malo povisen parking nego cesta kad ono nest kao do lupka kod prednjeg lijevog tocka....i tako kod svakog povisenja kad se penjem ili silazim sa ceste...majstor vice na mene da se ni lud ne vozim jer je to opruga pukla,mogla bi mi svasta pokidat...e sad cekam njega da dodje iza nedjelje da pogleda....prema iskustvima sa foruma vidim na nikome nije pukla u voznji i svima je auto spusten do zemlje....a meni nest grunilo u voznji a auto nije uopce spusten do zemlje...hehe...:confused::confused:

auto ima 100tkm
 

Dalibor

Dado Tornado
prema iskustvima sa foruma vidim na nikome nije pukla u voznji i svima je auto spusten do zemlje....a meni nest grunilo u voznji a auto nije uopce spusten do zemlje...
ja možda čak i znam otprilike što je kod mene uništilo desnu,
vozio sam se po žitnjaku (nekada industrijski dio zagreba) i ništa nisam slutio.
kroz nekoliko dana napadalo je puno kiše i nisu se vidjele rupe.
kako na žitanjaku ima više tračnica koje sijeku cestu,
često se zna otkinuti dio asfalta uz samu tračnicu.
prošao sam dvije takve skrivene rupe,
i na zadnjoj se čulo nešto kao lomnjava,
ali auto je nastavio voziti.
da bi drugi dan do kraja puknula dok je bio parkiran na dvorištu.
.
 

jbasa

Member
kod mene jos uvijek nije puknula do kraja i dalje stoji....to se dogodilo u srijedu,a u cetvrtak i petak sam se vozio jos....danas jedino nisam....ni necu...hehe...
 

jbasa

Member
Definitivno je pukla opruga i zaglavila se tako da je auto i dalje bio u voznom stanju...riskirao sam i vozio ga jos 7 km do servisa 50km/h,sve proslo bez problema, stavljene nove obje, 820,00kn su kostale... pukla mi je pri voznji od 90km/h, kaze majstor da bi zavrsio u kanalu da je propala do kraja:eek:....doslo mi da ga odmah stavim na prodaju:mad:...hehe...
 
Na vrh