Pucanje prednjih opruga

deda

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Taj nije normalan,a C 3 se ne proizvodi 30 godina,tak da njegovo iskustvo možeš objesiti mačku o rep,sva sreća da ti nije potrgao gumu i još koješta,ko da je problem dat 100,150 kn za vućnu službu.Moj kompić je napravio ni 100m pa je sve strgao,štete kolko hoćeš.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Bogami većini u vožnji ode, barem po forumima kako govore o c3, 206... na dvije fieste i yugiću također u vožnji pukle od slučajeva za koje ja znam.

bo :hmmm:
 

kerber

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Pozdrav,

mislim da HAK za članove do neke određene kilometraže vozi besplatno, recimo mene je jednom vozio cca nekakvih 12-15 km, smao na potpis :) kao člana naravno :)

Ovo je za HAK Optimum paket što se tiče prijevoza, 300 kn godišnja članarina:

Jedna besplatna usluga prijevoza vozila u slučaju krađe ili prometne nezgode od mjesta nezgode do prebivališta člana ili do ovlaštene specijalizirane radionice, ukupno do najviše 3.000 kn (s PDV-om)
 

Nicol

AK HBT Racing
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

da, HAK vozi besplatno.
a kao drugo, kaj ne može mehaničar doći te 3min udaljenosti i pogledat što je pa vidjet jel ćete vozit ili šlepat....
 

ajam

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Da, tako je i bilo. Automehaničar kod kojeg sam već prije bila zbog problema sa autom došao je kod mene doma, pogledao ga, nekak maknuo pola opruge što je pukla, i odvezao se njime. Kaže da sam bila npr.ostala u gradu u kvaru morali bi vučnu službu zvati i tako odvesti auto, a pošto je ovako pod nosom njegove radione bio, vozio ga je.

1.050,00 kn me je sve izašlo, sa rukama.
Samo jednu oprugu smo stavili, ovu koja je pukla, dok ćemo ovoj drugoj tek čekati puknuće. :whistling:
Pitao je želim li odmah i drugu zamijeniti, rekla sam neću. Možda požalim, možda ne.
A prije nego me je pitao hoću li i drugu mijenjati ispričao mi je kako je njegovom puncu pukla 3 j**ena puta ta prokleta opruga, tako da, zaboli me, neka stoji.

Dakle, u tih 1050kn sam dobila (kupila) dvije opruge. Jedna je na autu, namontirana, a druga je u gepeku u slučaju da opet pukne nešto.
Èovjek je sam pitao želim li i drugu oprugu uzeti sa sobom, nek stoji ak se dogodi sranje, pošto je jedva našao taj feder za moj model auta.:meh:
Znači poludio je dok je našao što mi odgovara. Jednu je imao u radioni, znači moj model/godina/ma sve, i opruga ne odgovara.
Drugu, potpuno različitu, ali također za moj model auta je uzeo u trgovini da bi se vratio nakon sat vremena nazad i rekao da ni ta ne odgovara. A lijepo piše za koji je model i sve, ali neeee, ne odgovara.
Da bi onda naručivao, treću potpuno različitu oprugu od ove moje, i ta napokon odgovara. Pa za poludit, stvarno. Tako da, u paru je uzeo, jedna je montirna, druga u gepeku.

I da, uz oprugu je još neki mali dio promijenio, ne mogu se sjetiti kako se zove. Eto.
Užas je što sad više nikako nemam povjerenja u auto, a 3 mjeseca je kod mene tek.. ovo mu je već treći popravak.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

a jbga.... nije baš sad da si velike probleme imala. I opruga i injektori su ''tradicionalni'' problemi tog modela tako da si to trebala i očekivat ;) Još da ti se počne gasit ujutro i zaokružit ćeš priču :D Ja bi na tvom mjestu obje zamijenio... al svakom svoje.

Inače je u razvijenom dijelu europe bio opoziv za C3 i svima su stavljali neku zaštitu ili veće čaše amortizera... Doduše to je bilo 2005. Samo je pitanje koliko su poslije popravili situaciju. Očito ne puno.

Al moj bi trebo bit prvi kome će puknut opruga... čudi me da nije do sada. Polako već treba mijenjat komplet amortizera... valjda će još toliko izdržat.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

uzbudljiva potraga za federima :palac-gore:, da je barem sa mobitelom snimao

nadam se novim događanjima :grin:
 

ajam

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Hahaha, samo vi zezajte :)

Ma dobro, znala sam da će biti kad tad zezanja oko auta, te da će se morat ulagati, ali mi je tek sad to došlo do glave :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Imal sam isti problem, isto sam mjenjal samo jednu stranu, nakon toga auto je vukao na drugu stranu, a spur je bio postelan, novi feder logicno je neprimjetno veci jer nije trosen, i tako odmah i ta strana auta neprimjetno visa, i tak da sam kroz par dana isel i drugu stranu mijenjat, tak da bude i kod tebe sigurno ista stvar, nebudes sigurno zadovoljna sa autom dag ne zamenis i drugi feder, i obavezno napravis spur, sretno dalje :)
 

ajam

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

OPEEEET PROBLEMI

Evo prije pola sata ubacim u rikverc i na pol ceste izađem, i krenem u prvu, auto ne reagira!! Idem u rikverc ubacit ono opet ništa.
Ugasim auto i opet upalim da probam ponovo, opet ništa! Neće krenut nikako.
I ajd upalila sva 4 svjetla da ljudi znaju da me obiđu dok sam čekala tatu da dođe do mene pomoć ga pogurat natrag pred kuću.

Koji k bi sad mogao biti u pitanju? :mad::mad::mad:
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

pa jel uopce uspijes ubacit u brzinu?
ili je rucica onako "lagana"-kao da "nema brzina"??
 

ajam

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Pa da, vrlo lako ubacim u prvu i rikverc, nikakvih problema nema s tim, niti je nešto drugačije, samo neće krenut nikako. Dodajem gas, neće ništa.
Doslovno u par sekundi se to dogodilo. Znači izašla na rikverc na cestu i hop prva, napravim što i inače, dodajem gas, puštam kvačilo i ni makac. :mad:

Joooj, zašto se nikad ne pokvari radnim danom ujutro, da odmah znam što mu je, a ne ovak čekat..vikendi, blagdani.. ufff
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

onda imas problema s lamelom,ako je auto u brzini a nece da krene onda je otisla lamela.
 

ajam

New member
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

Jel ima tko iskustva s mijenjanjem lamele? Kontam da će mi to biti skuplje od ove jučer mijenjane opruge. :mad:
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

za promjenit lamelu se mora skinuti mjenjac.
doci ce te skuplje pripremi se..

al normalno,prvo nek netko potvrdi da je otisla lamela.
ali po tome sto kazes ona je "prdnula"
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Potpuno se spustio prednji dio C3-a?!

vozio ga je stariji čovjek pa je navodno pažen i mažen
klasična priča kod nas... ili penzić ili ''gospođa''.
 
Na vrh