PSA kupuje Opel i engleski Vauxhall

Kupnja Opela je:


  • Total voters
    33

diegos

Well-known member
Nisam ni ja imao nekih posebnih problema sa c3, makar je to obicni 1.4 benz :grin: S mazdama isto sve 5, iako i one znaju imati neke probleme, ali njih više pratim pa više toga i saznam valjda :D Opel mi je li-la... A možda vidimo neki 1.4T u sljedećem C4? :whistling:
 

ropee

New member
Uz pravilno održavanje, svaki auto valja :D , doduše, neki više, neki manje.
Osobno ne bi nikada kupio Opela, mada imam službeni Opel Combo i prošao sam dosta sa njim, zovem ga Oplo Kombat , udobnost mu je na razini kočije :D
Isto tako, vozio sam Insigniju, moram reći da me je stvarno oduševila vožnošću.
 

Cutac

Prèkaroš
" i nadam se da ce moci zadovoljiti opelovu kvalitetu oni "
Èuj to.

"I tako počinje prica kako je Opel postao najveće smeće."


Mi smo baš dobri na ovom forumu. Nikog ne mrzimo, sve pristojni :grin:
Zlatko mrzi VW, ali nećemo to sada uplitati :D :p
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zlatko mrzi VW, ali nećemo to sada uplitati
Ma neka je i Opel samo da nije vw :D
Ja cekam da Citroen kupi VW pa da kupim gnjolfa
samo da ne bude obrnuto :D

Ako PSA vidi u tome nešto pozitivno u vezi raznih tržišta onda oni imaju svoju računicu.
Sve je dobro dok se budu Citraći proizvodili a za ostalo me zabole :)
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
ali ima i pozitivnih komentara na njihovom forumu, da ne bi bilo samo negativno
Ima jedan:

"Mislim da to može biti samo bolje za Opel.
Peugeot ipak nije smeće niti mu ne manjka kvalitete.
Osim toga, pošto radim u Njemačkoj znam da i njemci pozitivno gledaju na ovaj poslovni potez.
U svakom slučaju prst gore od mene."
 

ZlatkoC4

Well-known member
nemojte tako pa i Opel je auto za nekoga, dobro možda ne za nas.

ali ima tu u cjeloj toj prići i dobroga. Od sad tko bude kupovao novi Citroen uz njega gratis dobije jedan Opel :D
 

Brruno

Well-known member
Ako nastave dalje s radom na kvaliteti i ljepoti ,nije me briga pa da kupe i daciu ili bilo sto drugo. Posao je posao,ovako postaju 2. grupacija u EU.
A meni osobno OPEL ima lijepe aitomobie. Insignia,astra,corsa su mi super autići. O kvaliteti motora i slično nemam pojma,ali ako su do sada bili losi,odsad bi mogli imat HDI motore s kojima bi mogli zadrzati dobar dio udjela na trzistu.
 

markan1000

Well-known member
Brruno, slažem se u potpunosti.
Što se tiče modela: Insignia s naglaskom na karavan, najnovija Astra (stara i nije neka sreća bila), Mokka, Adam... sve su to lijepi autići. Bilo bi lijepo da ne pričamo o Opelu s podcjenjivanjem, jer onda smo isti ko i npr. vlasnici VW-a koji podcjenjivački pričaju o Citroenima.
A realno nisu ni PSA ni Opel na nekom posebno dobrom glasu.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sve je to ok PSA je prošle godine u dobiti od 2,7 milijardi eur što znači da moraju investirati novac ili platiti porez, tako da im je ovo zasigurno bolja solucija.
Svaki auto ima svog kupca. neki koji ih voze i više od 20god. nebi uzeli nešto drugo da im platiš, zato držim da ako ih to veseli neka im PSA prodaje Opele. i spremi sui koji eur u torbicu.
a i slažem se za insignia je ok auto. iako ne toliko dobra da bih dao za nju C4

vlasnici VW-a koji podcjenjivački pričaju o Citroenima.
jer nikad nisu vozili ništa drugo osim VW tako da samo prenose dezinformacije bez iskustva i prakse.
u šestici kad sam vozio službenu na duže relacije tipa ZG-VK i sl. užas od auta. tako da sve te njene performanse padaju sa bukom, neudobnošču u vodu. a druge da niti ne spominjem tipa ala-passat. o tome pričat jedino u temi o poplavama.:grin:
 

BoboActiva

New member
Netko je pisao nešto loše o fordu i opelu gore.

Ford radi odlične aute koji zadržavaju kvalitetu i kao rabljeni što se recimo ne može reći ni za reno ni za citroen.

Citroen danas radi aute koji su u stvari B klasa pežoa. Sve što se više ne stavlja u pežo bubnu u neki citroen. Nekada to ne mora biti loše ali tu se vidi tko je gazda u PSA.

Današnji opeli a i oni nakon 2000g su dobri auti. Ford još i daleko bolji s tim da se ni jedan danšnji auto ne vozi dobro kao ford focus.

Koliko dugo se proizvodi c5 bez nasljednika? C4- zastarjela tehnologija od prvog 308, prestali su radit c2 koji je jedini ličio na pravi gradski auto.

Pa da netko stavi opel adam nasuprot c1, insigniju nasuprot c5, astru nasuprot c4. to je čistih 3:0 za opel. Da ne govorim da i dalje u OPC timu razvijaju sportske modele o kojima citreon može samo sanjati. Također koristili su i koriste fiat modificirane motore jtd koji su već dugo godina među najboljima u klasi.
 
Na vrh